TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пулс24

Министерот за надворешни работи на Шпанија: „​​Ситуацијата во Газа е катастрофална, драматична, трагична“

Пулс24 - пред: 8 часа

– Министерот за надворешни работи на Шпанија, Хозе Мануел Алварес, изјави дека ситуацијата во Појасот Газа е катастрофална, драматична и трагична и го повтори повикот за итен прекин на огнот во таа енклава, која е цел на брутални израелски напади од ...

255 поврзани вести »

СЕ ПООСТРА РЕТОРИКА ОД СИТЕ СТРАНИ: Калининград ќе биде неутрализиран!

Пулс24 - пред: 8 часа

Амбасадорот во Шведска и поранешен министер за надворешни работи и одбрана на Литванија, Линас Линкевичиус денеска изјави дека рускиот град Калининград ќе биде „неутрализиран“ доколку Русија се осмели да го предизвика НАТО.

93 поврзани вести »

Санкциониран полицаец од Битола, уништил документи на МВР

Пулс24 - пред: 8 часа

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР, до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран и сериозен криминал, поднесе кривична пријава против З.Н.

26 поврзани вести »

Се откажа од монашкиот живот: Милан Станковиќ се враќа во шоу бизнисот: „Сè се чува во строга тајност“ (фото)

Пулс24 - пред: 8 часа

Милан Станковиќ се повлече од јавната сцена на врвот на својата популарност. Пејачот реши да го промени својот живот од корен и да го посвети животот на верата и Бога.Во медиумите со години се шпекулира дека Милан решил да се замонаши и да се ...

3 поврзани вести »

Ова е човекот кој се обиде да го убие Такер Карлсон: Му го ветиле ова само за да го ликвидира американскиот новинар

Пулс24 - пред: 8 часа

На одредени страници на социјалните мрежи протекоа информации за тоа кој требаше да го ликвидира познатиот новинар.Познатиот американски новинар Такер Карлсон бил свесен за ризикот што му го носи интервјуто со претседателот на Русија Владимир Путин ...

4 поврзани вести »

САД ги повикаа светските лидери да ги испратат замрзнатите средства на Руската централна банка во Украина

Пулс24 - пред: 8 часа

– Американскиот министер за финансии Џенет Јелен денеска ја изрази својата силна јавна поддршка досега за идејата за трајно одземање на околу 300 милијарди американски долари замрзнат имот на Централната банка на Русија и нивно користење за ...

15 поврзани вести »

УКРАИНСКA ПВО СОБОРИ РУСКИ СУХОЈ? Потполковник Олешчук се огласи: „Еден бомбардер помалку“ (ФОТО)

Пулс24 - пред: 9 часа

Силите на украинското воено воздухопловство соборија уште еден руски ловец-бомбардер Су-34, соопшти командантот на воздухопловните сили на вооружените сили на Украина, генерал-полковник Микола Олешчук.

НЕМА МИЛОСТ НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ: Застрашувачко видео, војниците кренаа раце за да се предадат, но тоа беше ...

Пулс24 - пред: 9 часа

На социјалните мрежи се појави застрашувачко видео од линијата на фронтот во Украина! Камерата на телото на војникот ја снимила грозоморната егзекуција на двајца противници кои го фрлиле оружјето и ги кренале рацете во знак на предавање.

Овие хороскопски знаци се најголемите песимисти

Пулс24 - пред: 9 часа

Секој од нас одвреме-навреме паѓа во песимистички став, но некои едноставно се родени со посебна предиспозиција да се жалат и да се сомневаат. Родените во овие хороскопски знаци се најголемите песимисти.ЈарецПрв на листата е упорниот Јарец.

30 поврзани вести »

ИСВ: Декретот на Путин за трајно затворање на ЗВО е знак за подготовки за можна голема војна против НАТО

Пулс24 - пред: 9 часа

– Обновата на Ленинградскиот и Московскиот воен округ (ЛВО и МВО) служи за двојна цел – за истовремено консолидирање на контролата врз воените операции во Украина на краток и среден рок и за правење на неопходните подготовки за можна идна целосна ...

3 поврзани вести »

Европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина

Пулс24 - пред: 9 часа

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изјави дека европските земји и членките на НАТО нема да испраќаат војници во Украина. „Се разговараше за тоа дека тоа што е договорено меѓу сојузниците од почетокот, да важи и за иднината, а тоа е дека на ...

175 поврзани вести »

Кампањата да биде фокусирана на суштинските прашања, а не на лични напади

Пулс24 - пред: 9 часа

Американската амбасадорка Анџела Агелер денеска посочи оти се надева дека дискурсот на изборната кампањата ќе се фокусира на суштинските прашања, а не на лични напади. Таа порача кандидатите од целиот политички спектар да запомнат дека изборите се ...

24 поврзани вести »

Русија забрани извоз на бензин на шест месеци од 1 март? Овие земји нема да бидат засегнати од одлуката

Пулс24 - пред: 9 часа

Русија нареди шестмесечна забрана за извоз на бензин од 1 март за да ги одржи цените стабилни поради зголемената побарувачка од потрошувачите и земјоделците и да ги задржи рафинериите во вториот по големина извозник на нафта во светот.

38 поврзани вести »

Руските црни пирати го уништиле третиот „Абрамс“? Во Кремљ само одмавнаа со главата: Полошо е од сета друга ...

Пулс24 - пред: 9 часа

На украинскиот фронт руската армија веќе уништи три американски тенкови „М1 Абрамс“, додека потврдено е уништување на еден тенк кај Авдејевка. Првиот „Абрамс“ изгоре северозападно од Авдејевка.

11 поврзани вести »

Бајден: Израел ќе ја запре војната во Газа за Рамазан доколку се постигне договор за заложниците

Пулс24 - пред: 10 часа

– Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека Израел ќе ја прекине војната во Газа за време на месецот на муслиманскиот пост, Рамазан, доколку се постигне договор за ослободување на заложниците.

255 поврзани вести »

Костовски: Пратениците на СДСМ и Коалицијата ќе гласаат „за“ членот на ДИК на утрешната пленарна седница

Пулс24 - пред: 10 часа

Пратеникот на СДСМ и Коалицијата, Мартин Костовски на денешната прес-конференција информира дека нивната пратеничка група ќе гласа „за“ Абдуш Демири за нов член на Државната изборна комисија, кој е поддржан од партиите од албанската опозиција.

5 поврзани вести »

ЕК препорачува земјите членки да продолжат со штедењето гас

Пулс24 - пред: 10 часа

Европската комисијата денеска предложи усвојување на Препорака до земјите членки на ЕУ со која се бара да продолжат да преземаат мерки за намалување на потрошувачката на гас на ниво за 15 отсто под просечното трошење во периодот помеѓу април 2017 и ...

19 поврзани вести »

ЌЕ ЗДИВЕАТ ЛИ ЦЕНИТЕ ПАК? Гарантирани цени за граѓаните уште утре, Владата нема да ја продолжи мерката!

Пулс24 - пред: 10 часа

Се чека на Законот за забрана на нефер трговски практики кој е во Собраниска процедура, а кој според Владата ќе ги заштити граѓаните од нови ценовни шокови какви што имаше во неколку наврати во последните две години.

28 поврзани вести »

За 25 месеци приклучени се нови 578 мегавати енергетски капацитети од обновливи извори нa енергијa

Пулс24 - пред: 10 часа

Енергетските политики и мерки на СДСМ обезбедија пониски цени за граѓаните за електрична енергија но и рекордно инсталирани 600 мегавати од обновливи извори на енергија, рече Дарио Николовски, член на ЦО на СДСМ, во Дневник 1 на МРТВ.

6 поврзани вести »

,,Јас и Драгана Мирковиќ имаме исти непријатели!” Карлеуша во емисија проговори за клановите: Кога некој е нормален, а ...

Пулс24 - пред: 10 часа

Јелена Карлеуша минатиот викенд за првпат одржа спектакуларен концерт во Бугарија по тридецениска кариера.Непосредно пред настапот Јелена откри и како публиката во Софија ја пречекала.– По многу долга кариера за првпат имам настап во Бугарија.

2 поврзани вести »