TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Антонио Димитриевски: Само еротика пали

Репортер - пред: 1 час

Антонио Димитриевски 33 години е дел од македонските медиуми. Кариерата ја почна како новинар во весникот „Млад борец“, но стана популарен во 1990те кога ја водеше емисијата „Пулсирања“ на Македонската телевизија.

(Видео) Мадона се соблече и ја претресоа на аеродром

Репортер - пред: 2 часа

Поп-ѕвездата Мадона и нејзиниот син Дејвид Банда летаа со комерцијален лет од аеродромот Џеј Еф Кеј во Њујорк. На интернет се појави видео од моментот додека ја минуваа царинската контрола.

(Видео) И глумците од „Брејкинг бед“ ги здоболе глава од Васко Жабата

Репортер - пред: 3 часа

На интернет се шеруваат голем број монтажи од бугарската песна „Васко жабата“ која за кратко време стана хит на Балканот. Еден од нив направил монтажа и спотот го заменил со една од сцените на најдобрата телевзиска серија и најгледана на „Нетфликс“, ...

На штикли и златни бикини, синот на Меџик Џонсон на Миконос

Репортер - пред: 3 часа

Ексцентричниот син на Меџик Џонсон се појави на Миконос во златни бикини, соодветни панталони и високи потпетици. Познато е дека Еј Џеј е трансродова личност, а за својата сексуалност зборувал на 13 години.

3 поврзани вести »

Пејачката на Гранд Јелена Гербец вторпат се разведува од истиот маж

Репортер - пред: 3 часа

Пејачката Јелена Гербец, која се прослави со учеството во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, се разведува од тапанарот Владан Ѓорѓевиќ. Тие се венчаа 2016 година, а по три години се разделија и тогаш јавно кажаа дека ќе се разведат.

(Фото) Работник во мртовечница обвинет за некрофилија, имал секс со девојка на која требало да ѝ прави аутопсија

Репортер - пред: 4 часа

Работник во руска мртовечница е обвинет за некрофилија. Руските медиуми пренесоа дека 37 годишниот Александар А. бил отпуштен од работа откако надлежните утврдиле дека имал секс со Оксана Аплекаева, руската учесничка во шоуто „Големиот брат“, која ...

Со влечки на +40 Калиопи ја прошета Рузвелтова

Репортер - пред: 4 часа

Поп-ѕвездата Калиопи Букле на жешкото прошета пешки на улицата Рузвелтова. Во црни влечки и широк фустан со наметка, таа беше единствената што одеше пеш на +40. Пејачката која ретко излегува низ Скопје, го привлече вниманието на неколку луѓе што со ...

(Видео) Соња и Оливер од Канада снимија две македонски песни

Репортер - пред: 6 часа

Соња и Оливер од Торонто, снимија две нови песни, „Боже правда нема“ и „Мојот живот“. Текстот е на Борче Нечовски, а музиката и аранжманот на Дејан Момироски. Режисерот Дејан Ѓоргиев ги сними спотовите на неколку локации во нивниот роден крај ...

6 поврзани вести »

Вдишување чад и топлински повреди се причини за смртта на Ен Хејџ

Репортер - пред: 7 часа

Актерката Ен Хејџ починала од вдишување чад, што предизвикало топлински повреди откако автомобилот што го возела удрил во куќа која се запалила, пренесува „Сан“. Актерката Ен Хејџ почина на 12 август на 54-годишна возраст, откако на 5 август ...

Џорџо Армани евакуиран од Сицилија поради пожар

Репортер - пред: 7 часа

Модниот дизајнер Џорџо Армани и уште триесетина луѓе беа принудени да ги напуштат своите вили во текот на ноќта поради пожар што се случи на сицилијанскиот остров Пантелерија. Според странските медиуми, пламенот се заканувал да ја зафати и вилата на ...

Симона Поповска стана мајка, уште еден син во домот на пејачката

Репортер - пред: 8 часа

Пејачката и дерматолог Симона Поповска вторпат стана мајка. Таа ги сподели честитките од најблиските за нејзиниот син, Стефан на Инстаграм. Таа и нејзиниот сопруг, Кристијан Сињори, лани го добија нивното прво дете, синот Никола.

11 поврзани вести »

Баба и внук во Струга: Тања Кочовска со внукот Јоаким

Репортер - пред: 8 часа

Актерката Тања Кочовска објави фотографија со внукот Јоаким, со кого се заедно во Струга. Пролетта таа стана баба, откако нејзиниот син Александар и снаата Моника добија син. И веста за внукот Тања ја објави на свој начин, легната на тревникот пред ...

7 поврзани вести »

Вулканска ерупција може да ја уништи цела планета, предупредија научниците

Репортер - пред: 8 часа

Научниците веруваат дека постои шанса во овој век да се случи голема вулканска ерупција која би може да ја промени климата и милиони луѓе да бидат во опасност. Тие потсетија на вулканот Хунга Тонга кој се случи во јануари покрај брегот на Тонга во ...

2 поврзани вести »

(Видео) Мелита почна да се жали и на „Тик-ток“ дека џабе заработува

Репортер - пред: 9 часа

Поранешната водителка Мелита Ракичевиќ им се пожали на фановите на Тик ток дека иако работи заработува и троши, за неа никогаш ништо не останува. „Работам, заработувам, трошам, но, никогаш немам. Нема везе, еднаш се живее“, рече Мелита.

(Галерија) Карлеуша со секси фустан од македонски дизајнер славеше 44. роденден

Репортер - пред: 9 часа

Српската ѕвезда Јелена Карлеуша наполни 44 години, направи голема журка со огномет и на социјалните мрежи напиша дека тоа е почеток на нова ера. Пејачката за роденденот облече секси фустан од македонскиот дизајнер Златко Јовановски.

25 поврзани вести »

Емили Ратајковски е во село, се слика на трактор и ужива во мајчинството

Репортер - пред: 12 часа

Моделот Емили Ратајковски модните писти и прошетките на големите градови ги замени со фарма на село. Посетата Ратајковски ја искористила да направи неколку фотографии со селски мотиви. Сликите како позира на трактор ги објави на својот Инстаграм ...

(Видео) Дац и Александар ја вратија Росана на сцената, незаборавна ноќ со евергринот „Едно срце имам“

Репортер - пред: 12 часа

Дуото Дац и Александар, синоќа во скопско кафуле го промовираа евергринот „Едно срце имам“ кој го отпеаа заедно со Росана Сариќ Тодоровска. Од дуото велат, ја вративме Роса на сцената. Оригиналната верзија ја отпеаа сестрите Росана и Маријана во 90 ...

2 поврзани вести »

Анџелина Џоли анонимно го тужела ФБИ

Репортер - пред: 12 часа

Н1 Анџелина Џоли анонимно покренала постапка против ФБИ, поради расправија и насилство во приватен авион Н2 Пресврт во врската со Анџелина Џоли и Бред Пит, откако е откриено дека актерката е всушност неименуваната тужителка зад тужбата на ФБИ против ...

25 поврзани вести »

Аријан Адеми го одигра 350. натпревар во дресот на Динамо Загреб

Репортер - пред: 13 часа

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми го одигра 350. натпревар за хрватскиот фудбалски гигант Динамо Загреб. Тој е на второто место во историјата на клубот по бројот на одиграни натпревари, но далеку пред него е легендарниот голман, Дражен ...

3 поврзани вести »

Не сум таков како што ме прикажале, рече Чарлс за серијата „Круната“

Репортер - пред: 23 часа

Синот на бритнаската кралица Елизабета, принцот Чарлс, за време на посетата на Шкотска, кратко ја коментираше серијата „Круната“, која веќе се прикажува четири сезони на „Нетфликс“. Рече дека не е ни блиску таков каков што бил претставен во неа.

10 поврзани вести »