TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репортер

Печени плескавици од тиквички и сирење

Репортер - тукушто објавено

Потребни состојки: 200 гр брашно 2 тиквички 3 моркови 2-3 лукчиња 200гр сирење 1 јајце 1 пециво 1 шака магдонос 1 лажичка куркума бибер по вкус сусам по желба Начин на подготовка: Ги лупиме и рендаме тиквичките и морковите.

8 поврзани вести »

Де Ниро му забрани на Трамп да јаде во неговите ресторани

Репортер - пред: 13 часа

Холивудскиот-глумец Роберт де Ниро е ко-сопственик на синџирот ресторани „Нобу“. Тој не е фан на американскиот Доналд Трамп и постојано јавно го критикува. „За Трамп нема место во моите ресторани.

4 поврзани вести »

Ирена и Сани секси во црвено

Репортер - пред: 13 часа

Водителката Ирена Спировска и фолк-пејачката Сани Гроздановска привлекоа најмногу внимание на вчерашниот фолк фестивал „Валандово“. Двете се појавија на сцената облечени во долги црвени фустани.

Ролат со чоколада и лешници

Репортер - пред: 14 часа

Потребни состојки: 2 листа обланди 200 мл млеко 200 гр шеќер 200 гр путер/ маргарин 300 гр кршени бисквити 200 гр тостирани мелени лешници 2 лажици какао 5 лажици чоколадни трошки Начин на подготовка: Во длабок сад се ставаат млекото и шеќерот да ...

2 поврзани вести »

Пеце Атанасовски ја свирел гајдата во „Липе цвату“ на „Бијело дугме“

Репортер - пред: 14 часа

Виртуозот на гајда од прилепско, Пеце Атанасовски, ја свири гајдата во песната „Липе цвату“ на една од најпознатите екс-ју групи „Бијело дугме“. Песната се наоѓа на осмиот студиски албумот на групата, „Косовска девојка“, кој е издаден 1984 година.

Мајката на Роналдо сакала да го абортира

Репортер - пред: 15 часа

Долорес Авеиро, мајката на светската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо, на промоција на својата книга „Мајка храброст“ раскажала дека сакала да абортус кога останала бремена со четвртото дете, односно со Роналдо.

Џон Сноу и Игрит ќе се венчаат во замок во Шкотска

Репортер - пред: 19 часа

Ѕвездите на ТВ-серијата „Игра на тронови“, Кит Харингтон и Роуз Лесли, ќе се венчаат на 23 јуни во замок во североисточниот дел на Шкотска. Тие свршувачката ја објавија лани во септември, а деталите за свадбата ги држеа во тајност.

2 поврзани вести »

(Видео) Теа секси во новиот спот

Репортер - пред: 19 часа

Пејачката Теа деновиве го промовира видеото за новата песна „Бла бла бла“. Песната е на Лазар Цветковски, Теа го напиша текстот, а видеото снимено со „Пирамид продукција“ го режираше Кристијан Шемко.

3 поврзани вести »

Борко Ристовски: Сакам „Вардар“ да ја одбрани титулата

Репортер - пред: 20 часа

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, со нетрпение го чека финалето во Лигата на шампионите што овој викенд се игра во Келн. Освен „Вардар“, на фајнал фор турнирот играат уште три екипи, сите од Франција, „Нант“, ...

106 поврзани вести »

(Фото) Сузана Спасовска како дете на лулашка

Репортер - пред: 21 часа

Фолк-пејачката Сузана Спасовска подолго време ја нема на музичката сцена со нова песна. Но, таа е активна на социјалните мрежи, а на својот фејсбук-профил често објавува фотографии од приватниот живот.

(Видео) Лисната домашна пита

Репортер - пред: 22 часа

Потребни состојки: 800 гр брашно 1 лажица сол 450 мл вода 250 гр маргарин за премачкување За фил: 200-300 гр сирење 2 јајца 1 лажичка сол За начинот на подготовка погледнете го ...

10 поврзани вести »

Лиам Галагер од „Оејзис“ ја запозна својата 21-годишна ќерка

Репортер - пред: 22 часа

Пејачот на „Оејзис“, Лиам Галагер, неодамна првпат ја сретна својата сега 21-годишна ќерка Моли Муриш. Галагер самиот го објави ова, постирајќи фотографија на којашто стои покрај Моли, која пораснала со мајка ѝ Лиса.

(Фото) Брена згодна во бикини без фотошоп

Репортер - 26.05.2018

Фолк-ѕвездата Лепа Брена неодамна беше на семеен одмор на црногорското приморје. Нејзиниот помал син Виктор објавуваше многу фотографии и видеа од одморот, а на една од нив е Брена која се спрема да скокне во вода.

5 поврзани вести »

(Фото) Во наддавањето за името стигнавме до Северина

Репортер - 25.05.2018

Денеска во Њујорк министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас, повторно преговараа за името на земјава. По средбата, медијаторот во преговорите Метју Нимиц изјави дека тие разговарале за неколку имиња од ...

80 поврзани вести »

(Фото) Цеца и Аркан со Анастасија кога била бебе

Репортер - 25.05.2018

Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на фолк-ѕвездата Цеца, денес полни 20 години. Спрските медиуми и нејзините следбеници на социјалните мрежи пишуваат дека таа ги наследила и талентот и убавината на мајка си.

6 поврзани вести »

(Видео) Овации за Брена на концертот на Марија Шерифовиќ

Репортер - 25.05.2018

Српската пејачка Марија Шерифовиќ вчера одржа голем концерт во белградската Штарк арена. Во публиката имаше голем број колеги и пријатели од јавниот живот, меѓу кои Јелена Карлеуша, Јелена Томашевиќ, Ана Бекута, Иван Босиљчиќ, Адил и многу други.

7 поврзани вести »

Мишел Обама ќе ги објави своите мемоари

Репортер - 25.05.2018

Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама, откри како ќе изгледа насловната страница од нејзинта нова книга со мемоари, насловена Becoming. Во книгата ќе има и никогаш претходно објавени фотографии од нејзиниот приватен живот.

4 поврзани вести »

(Видео) Сопругата на Сашко Коцев глумела во спот на Сашо Спасовски

Репортер - 25.05.2018

Смиљана, сопругата на глумецот Сашко Коцев, на фејсбук се потсети на 2001 година, кога ја имала главната женска улога во спотот за песната „Животе сладок си“ на поп-пејачот Сашо Спасовски.

3 поврзани вести »

(Фото) Пријовиќ израснала во трошна куќа

Репортер - 25.05.2018

Александра Пријовиќ живеела скромно и пораснала во трошна куќа во селото Бели Манастир во источна Хрватска со својата мајка, пишуваат српските медиуми. Тие неодамна го посетиле селото и направиле фотографии од куќата во која пораснала пејачката.

5 поврзани вести »

Џеј оди на лекување од алкохол

Репортер - 25.05.2018

Фолк пејачот Џеј Рамадановски решил да оди на терапија за да ја излечи зависноста од алкохол. По тешката операција на срцето лани, тој одбиваше да се лечи и за српските медиуми неколкупати изјави дека нема намера да се откаже од алкохолот.

5 поврзани вести »