TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рингераја

Лазењето го стимулира развојот и интелегенцијата

Рингераја - пред: 10 часа

Лазењето е едно автономно движење на четири нозе. Повеќе лазење = повеќе стимулација Да се научи бебето да лази или да се движи држејќи се, додека почне да оди, бара развој на серија од вештини кои му помагаат на бебето да го контролира своето тело, ...

Баунти штангли

Рингераја - 26.02.2021

На умерена температура загрејте го кондензираното млеко во кое ќе го додадете шеќерот и кокосот. Соединете се убаво и смесата истурете ја во правоаголен калап 30*20 и оставете ја во фрижидер да се здрви.

Брза пица

Рингераја - 26.02.2021

Се помешуваат сите состојки за тестото и се месат додека на се добие еднолична смеса, па во намрсен плех се распоредува рамномерно секаде со раце.Целото тесто се премачкува со кечап па се става филот.Пицата се пече 20-25 мин на загреана рерна на 200 ...

Што навистина се случува за време на царскиот рез?

Рингераја - 26.02.2021

Тек на операцијата момент по момент, што го менува животот на една ...

Како да разговарате со децата, за да бидете слушнати?

Рингераја - 26.02.2021

Начинот на кој разговараме со нашите деца има значително влијание врз нивното учење и способноста да не слушаат. Ггенерално постојат три различни начини на кои родителите комуницираат со своите деца Ние постојано им моделираме на нашите деца како да ...