TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сакам да кажам

Жените ни во реалноста, ни онлајн немаат заслужено признание, рече Шведскиот амбасадор на уредувачкиот маратон ...

Сакам да кажам - 21.06.2018

Повеќе од педесет волонтери вчера во Јавна соба учествуваа на „WikiGap edit-a-thon Skopje“ , уредувачки маратон за збогатување на Википедија на македонски јазик со статии за познати жени од Македонија.

Трамп ѝ фрлил бонбони на Меркел на Самитот Г7

Сакам да кажам - 21.06.2018

Доналд Трамп ѝ фрлил гумени бонбони на Ангела Меркел за време на неодамна одржаниот Самит на најразвиени земји Г7 во Квебек, Канада. Како што јави мрежата Си Би Ес, а веста ја пренесоа повеќе светски медиуми, инцидентот се случил за време на жешката ...

5 поврзани вести »