TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопје24

Пуста да е туѓина: Ристе Ристески замина далеку, многу далеку (фото)

Скопје24 - пред: 38 мин

Во претходната сезона на регионалното музичко „Ѕвездите на Гранд“, македонскиот кандидат Ристе Ристески ја однесе победата и го освои првото место по гласовите на публиката. Уште кога се појави на сцената на Гранд и ги покажа своите музички ...

Таа е најбогатата пејачка на светот, но за неа не сте ни слушнале (ВИДЕО)

Скопје24 - пред: 1 час

Пејачката и поранешната мисица Кирсти Бертарели се најде на листата на најбогати жени на светот. Нејзиното богатство се проценува на 9.88 милијарди долари, а светските медиуми пишуваат дека е побогатата од кралицата на Англија, пејачката Адел и ...

Што сте биле во минатиот живот според вашиот хороскопски знак?

Скопје24 - пред: 2 часа

Доколку верувате во космосот, големи се шансите да верувате и во реинкарнација. Ако не сте знаеле, астрологијата може да ви помогне да откриете што сте биле во минатиот живот. Нормално, концептот на живеењето повеќе животи може да биде чуден, но ...

Овие претстави ќе се одиграат на Фестивалот „Гола Месечина“

Скопје24 - пред: 2 часа

Ова се претставите што ќе може да ги погледнете во официјалната конкуренција: 18.06.2018 „Једваносимсобоакаломистобо“ од Нејра Бабиќ и Алеш Курт, режија: Алеш Курт – Сараевски воен театар (САРТР), Босна и Херцеговина 19.06.2018 „Синиот Портокал“ од ...

20 поврзани вести »

Најголемите заводници на мексиканските сапуници: Вака денеска изгледаат глумците од сериите Руби и Есмералда (ФОТО)

Скопје24 - пред: 2 часа

Тие жареа и палеа во 90-тите години во мексиканските хит сапуници. Жените ширум светот воздивнуваа за нив, а вака денеска изгледаат славните заводници Фернандо Колунга После 20 години, тој и понатаму изгледа феноменално.

2 поврзани вести »

4 хороскопски знаци кои ќе останат без партнер ова лето

Скопје24 - пред: 2 часа

Никогаш не знаеш какви изненадувања ќе ти понесе секој нареден месец. Правиш планови, но конечно изненадувањата сами одлучуваат кога и каде да се појават. Ова лето ќе биде многу динамично во љубовен план и некои од знак ќе ја загубат стара љубов, но ...

Ова ви ги уништува бубрезите – Запомнете на време!

Скопје24 - пред: 2 часа

Бубрезите се меѓу најважните органи во телесниот систем, тие ја филтрираат крвта, произведуваат хормони и апсорбираат минерали. Една од нивните најважни улоги е да се однесуваат како заштитници на телото од отрови затоа што ги елиминираат токсините ...

4 поврзани вести »

ВНИМАВАЈТЕ: Што се случува ако ги „крцкате“ прстите на рацете?

Скопје24 - пред: 3 часа

Многумина мислат дека со „пукањето“ на прстите може да се истрошат зглобовите или дека води до артритис. Но дали оваа изјава е сосема точна? Многу луѓе уживаат додека ги истегнуваат прстите на рацете и притоа се слуша звук на крцкање.

Кој ќе оди со велосипед на работа, ќе добива пари за секој километар

Скопје24 - пред: 3 часа

Холандското министерство за инфраструктура предложи парична надохнада за велосипедистите кои на работа патуваат на две тркала. „Да излеземе од автомобилите и да ги земеме велосипедите. Целта ни е да придобиеме уште 200.000 луѓе кои на велосипеди ќе ...

36 поврзани вести »

Боки 13 во Париз на шоуто на „Валентино“ во специјално изработена креација само за него

Скопје24 - пред: 4 часа

Утре во градот на модата, Париз ќе се одржи спектакуларно шоу за мажи на познатиот бренд за облека „Валентино“, а на кое специјална покана за да присуствува доби и Бојан Јовановски, сопственикот на „1ТВ“.

2 поврзани вести »

Хороскопски знак кој ќе има турбулентен месец на љубовен план

Скопје24 - пред: 4 часа

Девица – Од 19 јуни натаму можно е да ви се причинува дека партнерот не ве сака повеќе, дека крие нешто од вас или дека повеќе не ве гледа со исти очи како некогаш. Многу е важно е да разговарате со него во овој период наместо да претпоставувате кои ...

2 поврзани вести »

Голди Хоун беше секс симбол во 90 – тите, а погледнете ја како изгледа сега во бикини во 8 – мата деценија од својот ...

Скопје24 - пред: 4 часа

Глумицата Кејт Хадсон, објавила на “Инстаграм“ фотографија од својата 72 – годишна мајка Голди Хоун во костим за капење, а потоа ја нарече мајка си “Божица“, а со истото се сложија и бројни обожаватели.

2 поврзани вести »

Молитва која може да го промени вашиот живот – По читањето ќе ви настапат вистински промени!

Скопје24 - пред: 4 часа

Нејзиниот ефект е многу силен и секогаш работи. Резултатите се изненадувачки. По читањето на оваа молитва, во животот ќе Ви настапат вистински чуда – прекрасни настани, кои дури и не сте можеле да ги замислите.

2 поврзани вести »

ТAЖНИ СТЕ И БЕЗ ВОЛЈА: Сменете го вашето расположение за само 30 секунди

Скопје24 - пред: 5 часа

За промена на расположението некогаш е потребно помалку од минута и затоа вдишете длабоко повеќе пати. Имате добра работа? Имавте убав појадок утрово? Бидете благодарни и на тоа концентрирајте се.

ИЗМАМА: Македонците вчера масовно купувале авионски билети од лажна интернет страна

Скопје24 - пред: 5 часа

Граѓани вчера масовно купуваа авионски билети од лажна интернет страна, а кога сфатиле дека станува збор за измама вртеле во банките да им ги блокираат картичките, пишува СДК. На социјалните мрежи се појави лажна интернет страна со слично име како ...

10 поврзани вести »

Анализа на метеорологот ПОПОСКИ за до крајот на неделава!

Скопје24 - пред: 5 часа

Влијанието на циклонот СИЛВИЈА останува се до крајот на неделава. Понатаму попладнево и вечерва ќе биде нестабилно на повеќе места со врнежи од дожд проследени со грмежи. Локално процесите повторно можно е да бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и во форма на НЕВРЕМЕ ...

70 поврзани вести »

Александра Накова објави ултра жешка фотографија од плажа, а Хелена Роза ја опсипа со комплименти – Фото

Скопје24 - пред: 6 часа

Моделот Александра Накова пред неколку години беше доста активна во поглед на фотосесиите од работата како модел. Откако стана мајка, ангажманите како да ги запостави, но затоа од пред извесно време нејзино примарно портфолио кое го полни е профилот ...

2 поврзани вести »

Подвиг за восхит: Стигна со велосипед на Мундијалот во Русија- еве ја причината

Скопје24 - пред: 8 часа

Португалецот Елдер Батиста помина 4.640 километри на велосипед со цел да навива за репрезентацијата на Португалија на Светското првенство во Русија, но воедно да собере средства за хуманитарна организација.

Кога станав родител, научив за колку многу работи треба да и се извинам на мојата мајка

Скопје24 - пред: 8 часа

Сите мајки ќе се сложат со едно – потребно е да се стане родител за да сфатиме колку тоа е навистина тешко. Дури кога ќе се соочиме со предизвиците кои ги носи мајчинството, тогаш сфаќаме што значи да се биде мајка и колку жртви мораме да дадеме.

3 поврзани вести »

Заедно на сцена, заедно и во брачен живот: Македонската музичка двојка се заколна на вечна љубов во убавиот Охрид

Скопје24 - пред: 9 часа

Во 2016 година таа клекна пред него и ја побара неговата рака за сопруг. Ваквиот необичен потег секако беше интересен за медиумите кои охридската двојка Денис Мурат и неговата сакана Стефани Стефановска не заобиколија да ги напишат во забавните ...

3 поврзани вести »