TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слободен Печат

Џонсон се уште на интензивна нега, но состојбата му се подобрува (ВИДЕО)

Слободен Печат - тукушто објавено

Британскиот премиер Борис Џонсон и понатаму е на одделението за интензивна нега во стабилна состојба која се подобрува, изјави денеска министерот за култура Оливер Дауден. – Кога станува збор за состојбата на премиер, исто е како што рековме и вчера.

71 поврзани вести »

Кавадарчанец скршил нога бегајќи од полиција за време на полициски час

Слободен Печат - тукушто објавено

Ваква драма му се случила синоќа на 30-годишен кавадарчанец. Добил скршеници прескокнувајќи ограда, бегајќи од полиција за време полициски час. Ваква драма му се случила синоќа на 30-годишен кавадарчанец.

13 поврзани вести »

Видео погледнато повеќе од 7 милиони пати: Мажи, шишајте се дома како професионалци!

Слободен Печат - тукушто објавено

Машки фризер во видеото што се наоѓа на каналот Tips for Clips – Haircutting детално објаснил како мажот да се потстриже за да изгледа како да излегол од фризерски салон. Видеото е снимено пред 4 години, а дури сега собра неверојатен број прегледи ...

2 поврзани вести »

Состојба со коронавирусот во светот до 10 часот

Слободен Печат - пред: 17 мин

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.521.030 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 88.563, а оздравеле 331.132 луѓе. – Бразилскиот министер за здравство Луис Енрике Мандета објави дека обидите на Бразил да ...

765 поврзани вести »

Доктор нападнал група тинејџерки и давел една од нив заради непочитување на социјална дистанца (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 17 мин

Доктор од Кентаки е обвинет за давење и вознемирување откако е објавена снимка на која се гледа како им вика и бутка група на тинејџерки. Џон Рејдмејкер (57) е уапсен во вторникот заради снимка од 27 секунди на која наводно се гледа како фаќа ...

„ЕКВ“ го претставија новиот тапанар, Боб Дилан го објави деветтиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ ...

Слободен Печат - пред: 26 мин

Денешниот ден, 9 април, ќе по паметиме по неколку важни настани кои ја одбележаа музиката низ историјата, а за кои ќе имате прилика да прочитате во продолжение.. 1932 година – Роден е Карл Ли Перкинс, американски пејач, текстописец и гитарист.

МВР синоќа казни 62 лица

Слободен Печат - пред: 29 мин

Исто така според статистичките податоци на 65 лица им се издадени решенија за изолација, а 82 лица потпишале изјави за самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие според МВР евидентирано е дека на ниво на целата држава 97 лица не ја почитувале ...

103 поврзани вести »

Адеми: Најбитно е да се одржи двонасочна комуникација, бидејќи само наставникот знае до кое ниво е ученикот

Слободен Печат - пред: 29 мин

Откако се донесоа уредби на Владата за начинот како ќе се обезбеди таа двонасочна комуникација и размена на податоците помеѓу наставникот и ученикот, досега информациите се доста охрабрувачки. Дали има предизвици и проблеми.

81 поврзани вести »

Џејмс е против откажување на сезоната во НБА лигата

Слободен Печат - пред: 30 мин

„Кралот“ кој е дел од Лејкерси, еден од најдобрите кошаркари на светот не е сигурен дека би успеал да го поднесе евентуалното откажување. Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс вели дека откажувањето на сезоната во НБА лига би било навистина тешко за ...

5 поврзани вести »

Првпат во историјата Италијански „Вог“ со бела насловна: Белата боја не е предавање, туку празен лист што чека да биде ...

Слободен Печат - пред: 38 мин

Италијанското издание на магазинот „Вог“ излегува на 10 април, а неговата насловна е повеќе од симболична. Наместо некоја манекенка или актерка која инаку ги краси насловните страници на овој магазин, уредниците се определиле за бела, речиси целосно ...

10 поврзани вести »

Дете повредено во сообраќајка во Скопје

Слободен Печат - пред: 42 мин

Детето било пренесено во градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Вчера околу 7 часот е пријавено дека на улицата „Македонско-косовска бригада“ возило „опел зафира“ управувано од Б.Б. (30) од Скопје, удрило во малолетен пешак.

9 поврзани вести »

Хорор во болница во Њујорк: Страдање, болка и смрт на секои десет минути (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 46 мин

Иако се трудат да ја сочуваат смиреноста, лекарите, медицинските сестри, респираторните терапевти и болничкиот персонал кои се борат да ги спасат пациентите, не се навикнати на вакви искуства, на толку голем број на луѓе кои се гушат, честите итни ...

124 поврзани вести »

Милан во трката со Јуве и Интер за новиот „Пирло“ (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 55 мин

Италијанскиот репрезентативец има договор со Бреша до 2021 година, а првиот човек на клубот според „Калчомеркато“ бара 50 милиони евра. Сандро Тонали е подготвен да ја напушти Бреша после тековната сезона и според италијанските медиуми Милан се ...

8 поврзани вести »

Поетска порака од писателката Лидија Димковска од Љубљана (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 58 мин

Лидија Димковска писателка од Љубљана е добитник на наградата „Чаша на бесмртноста Вељеница“. Наместо во мај најверојатно оваа поетска манифестација ќе се оддржи во септември. Се надеваме дека набрзо ќе заврши оваа пандемија, вели Лидија за ...

Никој не успеа да ја надмине – Кајли Џенер втора година по ред е најмладата милијардерка во светот

Слободен Печат - пред: 1 час

На годишната листа со милијардери се најде и Кајли Џенер и тоа втора година по ред… Таа со своите 22 години е најмладата милијардерка на планетата, благодарение на козметичкиот бренд „Kylie Cosmetics” кој и донесе големо богатство.

10 поврзани вести »

Андоновиќ: Песимистички прогнози на САД и Европа – вирусот се уште не го достигнал пикот и допрва ќе се шири

Слободен Печат - пред: 1 час

Повеќе од 1,5 милиони заразени со коронавирус во светот, и 88.505 починати е денешниот најнов биланс на последиците од пандемијата на Ковид -19. Најголем број на заразени се регистрирани во САД 435.128 лица, следува Шпанија со 148.220, и Италија ...

765 поврзани вести »

Центарот на Кичево денеска без струја

Слободен Печат - пред: 1 час

Pрекинот во напојување со електрична енергија ќе биде поради реконструкција и модернизација на електро дистрибутивната мрежа. Од 8 до 15 часот денеска без напојување со електрична енергија ќе бидат корисниците од централното градско подрачје на ...

8 поврзани вести »

Андоновски: Европскиот фудбал реагираше како обединето семејство, oдржуваме контакти со македонските фудбалери во ...

Слободен Печат - пред: 1 час

УЕФА нема одредено датум за натпреварот со Македонија – Косово, но многу од претпоставките се дека тој ќе се одигра во ноември. КОВИД-19 и неговото спречување сега за сега е приоритет број 1, изјави за „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“, Златко ...

Моментот кога Роналдињо дозна дека излегува од затвор (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 1 час

Поранешната ѕвезда на Барселона после поминати 32 дена во затвор, ќе биде во домашен притвор во парагвајскиот главен град Асунсион. Славниот бразилски фудбалер Роналдињо ја плати кауцијата и излегува од затворот во Асунсион, Парагвај.

59 поврзани вести »

Работи што мора дијабетичарите да ги прават за време на пандемијата

Слободен Печат - пред: 2 часа

Шеќерната болест значи група на метаболички нарушувања чија основна карактеристика е хипергликемијата, односно зголемено ниво на гликоза/шеќер во крвта. Во лекувањето на дијабетесот, особено место заземаат едукацијата, самоследењето и самогрижата.