TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слободен Печат

Шпанската влада ќе им дава по 462 евра месечно на најсиромашните граѓани

Слободен Печат - пред: 3 часа

Програмата би требало да опфати околу 2,3 милиони граѓани, додаде тој. Владата за исплата на овој надомест ќе издвојува 3 милијарди евра годишно. Шпанската влада усвои уредба за воведување на основен месечен доход од 462 евра за најсиромашните ...

8 поврзани вести »

Спасовски: Земјоделството е еден од носечките столбови за развој на вкупната економија

Слободен Печат - пред: 3 часа

Почеток на изградбата на системот за наводнување Славишко поле. Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски, заедно со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и шефот на делегацијата на ...

29 поврзани вести »

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 3 часа

Младата пејачка и ќерка на Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, која неодамна го прослави 22-от роденден, на својот инстаграм-профил објави две фотографии кои многу им се допаднаа на нејзините следбеници.

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен Печат - пред: 3 часа

Исто така извршено е тестирање на сите членови во ФК Работнички и ФК Брегалница… Во текот на вчерашниот ден Синдикатот на фудбалери на Македонија најави дека заедно во организација со „Аџибадем Систина“ продолжува тестирањето на прволигашките екипи ...

346 поврзани вести »

Уапсен полицаецот кој го гмечеше и под чии нозе почина Афроамериканецот Џорџ Флојд (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 3 часа

Задржувањето и убиството на невооружениот Афроамериканец Џорџ Флојд е документирано на камера. Полицаецот кој со колена го приклешти Афроамериканецот Џорџ Флојд, легнат и во лисици, по што задржаниот почина на место, е уапсен, јави денеска Си-ен-ен.

165 поврзани вести »

Мицкоски: Мерките против корона кризата се укинаа по препорака на Комисијата за заразни болести водена од политичарот ...

Слободен Печат - пред: 3 часа

Тој додаде дека министерот Наќе Чулев е врвен професионалец кој, како што рече, работи согласно одлуки на Владата, спроведува закони и ги штити граѓаните. Жалам што трагедијата и фијаското што се случува со ширењето на заразата Зоран Заев ја сведува ...

201 поврзани вести »

Балканци се вратија од крузер и направија скандал во авионот: Пиеле, пушеле и ги нападнале стјуардесите (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 3 часа

„Стјуардесата е изгребана по вратот и срамота е што од 143 Црногорци, 10 отсто да ги апси полицијата“, вели еден Црногорец. Во Подгорица утрово слетаа 320 работници од крузер компанијата Ројал Карибиан, меѓу кои, според податоците на црногорската ...

3 поврзани вести »

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 3 часа

Пејачката Шер на 20 мај наполни 74 години, меѓутоа според тоа како изгледа, никој не може да верува дека тоа е вистина. Оваа дама е сопственичка на Оскар, Греми, Еми и три Златни глобуси. Шер е родена како Шерлин Саркисијан Лапјер во калифорнискиот ...

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 3 часа

Руската манекенка Викторија Вики Одинчова, родена на 15 ноември 1993 година пред три години објави застрашувачка видео снимка на Јутјуб, на која виси на зграда во Дубаи и така стана позната ширум светот.

Кичево презема мерки да го изолира првиот случај со ковид-19

Слободен Печат - пред: 4 часа

По информација за првиот резидентен случај во општина Кичево со коронавирус, која беше објавена од градоначалникот Фатмир Дехари, попладнево заседаваше Кризниот штаб кој донесе одлука да се преземат превентивни мерки во насока за изолирање на ...

25 поврзани вести »

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 4 часа

Иако „модрите“ на својот „Максимир“ беа во негатива, направија целосен пресврт против тимот на Интер Запрешиќ… Денеска во пријателски натпревар екипата на Динамо Загреб со убедлив резултат 4:1 успеа да го совлада Интер Запрешиќ.

12 поврзани вести »

Граѓани на Минеаполис одржаа и мирен протест со танцување и пеење (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 4 часа

За разлика од останатите протести во градот, на овој имаше многу малку полициски сили. Неколку стотина бесни Американци поради смртта на Џорџ Флојд се собраа утрово пред градското собрание во Минеаполис и одржаа мирен протест.

165 поврзани вести »

Лукашенко: Короната е половина болест – половина политика

Слободен Печат - пред: 4 часа

Белорусија е една од ретките земји што не воведе карантин или рестриктивни мерки. За време на пандемијата на новиот коронавирус, се покажа дека ковид-19 се состои половина од болести, а остатокот е политика, рече претседателот на Белорусија, ...

2 поврзани вести »

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 4 часа

Една од најпознатите светски манекенки Хајди Клум ги израдува припадниците на посилниот пол со нови провокативни фотографии. Имено, сексапилната Германка се сончала целосно гола, а потоа го зела телефонот и направила неколку фотки кои ги објавила на ...

5 поврзани вести »

Иницијатива на 30 држави: Вакцината против Ковид-19 како „јавно добро”

Слободен Печат - пред: 4 часа

Во моментов се работи на повеќе од 100 вакцини и лекови. Триесет земји, предводени од Костарика и Светската здравствена организација (СЗО), денеска почнаа иницијатива за споделување дијагностички алатки, лекови и вакцини како „јавно добро” во ...

44 поврзани вести »

Мајмуни во Индија на лаборант му украле примероци од крв на болни од коронавирус

Слободен Печат - пред: 4 часа

Мајмуните потоа се качиле на дрво, ги џвакале пакетите со примероците крв и ги фрлале долу. Група мајмуни украле примероци од крв земена од лица кои биле заболени од коронавирус. Сето тоа се случило вчера на северот од Индија, во државата Утар ...

5 поврзани вести »

Петровска за Чулев: Не се обидувај со прашината за каблите на АНБ да го сокриеш лошото менаџирање, резултатот се гледа

Слободен Печат - пред: 4 часа

Лицемерно и неодговорно е да се криеш од јавни соочувања и да одбиваш покани за ТВ дуели, а да се обидуваш да се оправдаш преку ФБ статуси. Македонската јавност и македонската полиција заслужуваат повеќе од ФБ пост или нарачани интервјуа, напиша на ...

85 поврзани вести »

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен Печат - пред: 4 часа

Фудбалерот ќе излезе на суд на 4 јуни, поради обвиненија дека ги избегнал даноците, јавуваат денеска шпанските медиуми. Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Диего Коста минува низ тежок период, бидејќи повеќе од една година против овој фудбалер се води ...

9 поврзани вести »

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ ...

Слободен Печат - пред: 4 часа

Познатата пејачка Неда Украден (69) се почесто со нив автомобил од марката „јагуар“, а чија цена е околу 50.000 евра за ваков модел со „минимална“ опрема. Станува збор за теренско возило кое е сега нов миленик на Украден, која по се изгледа од ...

6 поврзани вести »

Масовна тепачка за автобуски линии во Украина, неколку завршија во болница, некои во полиција (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 4 часа

Најмалку две лица се ранети од огнено оружје, 21 приведени објави во соопштението министерот за внатрешни работи. Околу стотина мажи учестувале денеска во масовна тепачка во градот Бровари на северот од Украина, што веројатно е поврзано со правата ...

8 поврзани вести »