TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слободен Печат

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен Печат - пред: 7 часа

Микаела Спилберг, посвоената ќерка на Стивен Спилберг на крајот на минатата недела сподели со јавноста вест дека ќе стане актерка во филмовите за возрасни. Иако таа во интервјуто изјави дека родителите во тоа ја поддржуваат, се чини дека тоа сепак ...

3 поврзани вести »

Без вода утре корисниците на БЕГ и Топлификација во Општина Карпош

Слободен Печат - пред: 7 часа

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат корисниците од Балкан енерџи груп (БЕГ) и Топлификација во Општина Карпош. Како што соопшти РЦУК – Скопје, прекинот е поради санирање дефект на улицата „Лондонска” без број, во кругот на ...

5 поврзани вести »

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организмот!

Слободен Печат - пред: 7 часа

Здравјето треба да ни биде на прво место, но често го занемаруваме поради други обврски и поради нездравиот стил на живот. Сите ние понекогаш сакаме да го исклучиме својот мозок и да се опуштиме со неколку чаши вино, неколку часа сон или гледање ...

2 поврзани вести »

САД и ЕУ: Србија да се откаже од трансакциите со Русија

Слободен Печат - пред: 7 часа

Во разговорите со високи владини претставници, ние повеќе пати изразивме загриженост поради набавка на руска воена опрема од страна на Србија, вклучително и на набавка на системот Панцир, изјави портпарол на Стејт департментот за „Гласот на Америка“.

15 поврзани вести »

Ова се телефонските броеви за пријавување на симптоми на коронавирус

Слободен Печат - пред: 7 часа

Министерот за здравство Венко Филипче на Фејсбук ги објави броевите за контакт со здравствените власти, за оние кои пристигнале во Македонија и имаат сомнителни симптоми налик на оние на коронавирусот.

161 поврзани вести »

Матиќ ќе го напушти Манчестер јунајтед – ја продолжува кариерата во Серија А!? (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 7 часа

Матиќ е понуден на три врвни италијански клубови Јувентус, Интер и Милан, со кои се поврзуваше и во минатото. Српскиот дефанзивец и дефинитивно е пред излезните врати на Манчестер јунајтед, британските медиуми потврдуваат дека играчот во летниот ...

6 поврзани вести »

Се разведе и почна да се слика провокативно: Пејачката Славица Чуктераш позира во долна облека (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 7 часа

Пејачката Славица Чуктераш (35) на социјалните мрежи ја објави најпровокативната фотка досега. Славица по разводот од голманот Владимир Аврамов е прилично опуштена на социјалните мрежи и веќе неколкупати досега има објавено слични фотки.

5 поврзани вести »

Варвициотис: Се согласуваме со новата рамка за конечно деблокирање на пристапните преговори со Западен Балкан

Слободен Печат - пред: 7 часа

Одлучивме дека се согласуваме за новата рамка поставена од Европската комисија за конечно да се деблокираат пристапните преговори со Западен Балкан и да започнат по Самитот во март, рече алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, ...

5 поврзани вести »

Пред Јавното обвинителство започна протестот на ВМРО-ДПМНЕ (ВО ЖИВО)

Слободен Печат - пред: 7 часа

Денеска со почеток во 18 часот започна граѓански протест во организација на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ. Од паритијата истакнаа дека протестот е против неправдата за која претседателот на владеачката СДСМ, Зоран Заев, е виновен.

146 поврзани вести »

Трамп критикуваше двајца Врховни судии за нивните либерални ставови

Слободен Печат - пред: 7 часа

Како што изјави Трамп, судиите Соња Сотомајор и Рут Гинзбург треба самите да се изземат од разгледување на сите дела кои имаат поврзаност со претседателот на САД. Претседателот на САД Доналд Трамп денеска искритикува две судијки на Врховниот суд на ...

9 поврзани вести »

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 7 часа

Пејачката Адел својот последен албум насловен „25“ го издаде во 2015 година. Минатиот викенд, додека пееше и ги забавуваше гостите на венчавката на нејзина блиска пријателка, 31-годишната Адел се пофали дека во септември ќе може да се очекува нов ...

Новата коалиција договорена во Словенија – Пахор утре ќе каже дали Јанша ќе биде новиот мандатар

Слободен Печат - пред: 7 часа

Словенечкиот претседател Борут Пахор најави дека утре ќе соопшти дали мандатот за состав на нова Влада ќе му го даде на Јанез Јанша. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, оваа најава доаѓа по парафирањето на коалицискиот договор меѓу партиите ...

21 поврзани вести »

Физичката активност која на најдобар можен начин чува од сезонски вируси, еве и зошто

Слободен Печат - пред: 7 часа

Сезона на вируси е, иако кај нас за среќа, сè уште нè заобиколува злогласниот коронавирус, ретко кој е имун на настинка и на грип. Како што знаеме, најдобра одбрана од вирусите е силниот имунитет, а тој освен со сон и правилна исхрана, се зајакнува ...

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен Печат - пред: 8 часа

Кристијано Роналдо секој слободен момент го користи да го помине заедно со своето семејство. Тој ги разнежни неговите фанови откако на својот Инстаграм профил објави заедничка фотографија со децата.

7 поврзани вести »

На пазарот има непроверени плински боци

Слободен Печат - пред: 8 часа

Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте: Во утрешниот број на печатеното издание на „Слободен печат“ прочитајте како ситуацијата е алармантна, бидејќи на македонскиот пазар има непроверени плински боци.

2 поврзани вести »

Прв случај на коронавирус и во Швајцарија

Слободен Печат - пред: 8 часа

И официјално е потврден првиот случај на коронавирус во Швајцарија. Изјавата беше дадена попладнево од Федералната канцеларија за здравство. Во текот на вчерашниот ден, федералниот советник Ален Берст, изјави дека ќе се преземат соодветни мерки за ...

1184 поврзани вести »

УЕФА ја следи ситуацијата со коронавирусот, ќе се одложи ли Европското првенство 2020!?

Слободен Печат - пред: 8 часа

Членот на Извршниот одбор на УЕФА, Микеле Ува, за „Раи“ вели дека се од европската куќа на фудбалот се во фаза на чекање… – Сè уште не е познато до кој степен епидемијата на коронавирус што ја погоди Италија, една од 12-те земји домаќини на ...

1184 поврзани вести »

Уште еден дел од ракетниот систем „Панцир“ пристигна во Србија

Слободен Печат - пред: 8 часа

Вториот дел од арилериско-ракетниот систем за противвоздушна одбрана „Панцир-С1Е“, кој Србија го набави од Русија, утринава стигнал во земјата, пренесе „Спутинк“. Делот од системот е донесен со авионот Ан-124 „Руслан“, со регистарски ознаки ...

15 поврзани вести »

ПОСЛЕДНИ СТАТИСТИКИ: Кој има најмногу шанси да се зарази од коронавирусот? (ИНФОГРАФИК)

Слободен Печат - пред: 8 часа

Растат стравувањата дека епидемијата на коронавирусот ќе прерасне во пандемија поради сѐ повеќето заразени во светот, објави вчера Би-Би-Си . Од Светската здравствена организација (СЗО) велат дека е рано за прогласување на пандемија, но земјите би ...

1184 поврзани вести »

Еди Рама во посета на Москва, ќе се сретне со Сергеј Лавров

Слободен Печат - пред: 8 часа

На средбата се очекува да се разговара за тензичната ситуација на границата Русија- Украина. Премиерот на Албанија Еди Рама пристина во Москва. Во текот на утрешниот ден, се очекува Рама да има средба со министерот за надворешни работи на Русија, ...

7 поврзани вести »