TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слободен Печат

Џенифер Лопез ќе биде газдарица на бејзбол-тим!

Слободен Печат - пред: 16 часа

Џеифер Лопез и нејзиниот партнер Алекс Родригез ги разгледуваат опциите да го купат бејзбол- тимот Њујорк метс, вреден околу 1,65 милијарди долари. Првиот обид на парот да го преземе тимот пропадна претходно месецов, но како што пишуваат ...

6 поврзани вести »

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен Печат - пред: 16 часа

Поранешниот претседател на Баерн Минхен, Ули Хенес, верува во младите фудбалери на германскиот шампион. Хенес истакна дека Баерн е на вистински пат да направи неверојатно добра генерација која многу брзо ќе се дојде до трофејот во Лигата на ...

69 поврзани вести »

Талибанците не мируваат: Бомбашки напад врз ТВ екипа!

Слободен Печат - пред: 16 часа

Според првичните сознанија на истрагата, причината за овој настан е експлозив кој бил прикачен на возилото со магнети, при што возачот и еден новинар починаа. Две лица загинаа, а најмалку шест се повредени во денешната експлозија на приватен автобус ...

22 поврзани вести »

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен Печат - пред: 16 часа

По првите три рунди во кои беа направени повеќе од 2.700 тестови, а без забележани 12 позитивни случаи на ковид-19, во последната серија на тестирања која беше спроведена во четвртокот и петокот не донесе ниту еден позитивен тест.

283 поврзани вести »

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен Печат - пред: 17 часа

Жени изумителки има многу, но малкумина за нив слушнале, што не значи дека нивните изуми не се важни. Напротив. Ако треба да наведете прочуени изумители ќе се сетите на Никола Тесла, Томас Едисон или Леонардо да Винчи.

„Спејс икс“ успешно ја лансираше ракетата „Фалкон 9″ (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 17 часа

„Спејс икс“ успешно ја лансираше ракетата „Фалкон 9″ и сондата „Кру драгон”. Тест пилотите на НАСА, Даг Харли и Бен Бенкен летаат кон Меѓународната вселенска станица, во првото лансирање на човек во вселената од територија на САД по речиси од една ...

71 поврзани вести »

Скопјанец со „ауди“ бркал две лица и се заканувал дека ќе ги убие

Слободен Печат - пред: 17 часа

Во Полициската станица Чаир, синоќа попладне околу 17.25 часот, Х.В. и К.В.(47) пријавиле дека лице со патничко возило „ауди“ ги бркал со возилото и сакал да ги убие, информира МВР. -Полициски службеници извршиле пребарување на теренот и го пронашле ...

10 поврзани вести »

Исплива ценовникот на Тијана Ајфон: Заработува и по 1.000 евра за една ноќ, а сталните муштерии добиваат попуст

Слободен Печат - пред: 17 часа

Српската старлета Тијана Максимовиќ, попозната како Тијана Ајфон беше уапсена во полициска акција поради проституција, додека илегално во чамец се обидела да ја помине границата преку Дрина со уште три девојки, пренесе српски Блиц .

2 поврзани вести »

Запознал девојка на „Тиндер“, ја довел дома и брутално ја убил, потоа сам повикал полиција (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 17 часа

Откако го признал злосторството, Хансакер барал од полицијата да го убијат. Итан Хансакер (24) ја повикал полицијата и без емоции им кажал дека ја убил девојката што ја запознал на апликацијата за состаноци „Тиндер“, пишува „Солт Лејк Трибјун“.

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен Печат - пред: 17 часа

Актуелниот шампион во Бундеслигата, Баерн Минхен, направи уште еден голем чекор кон одбрана на трофејот со убедливиот триумф од 5:0 над Фортуна Дизелдорф. Баварците на пет кола до крајот на сезоната имаат 10 бода повеќе во однос на второпласираната ...

69 поврзани вести »

Во Италија 111 смртни случаи од коронавирусот, 416 новозаразени

Слободен Печат - пред: 18 часа

Италија е трета земја по ред во светот со најмногу смртни случаи после САД и Велика Британија. Бројот на починати од ковид-19 во Италија денеска се зголеми на 111, 24 случаи повеќе од претходниот ден, а 416 лица се заразени, сто помалку отколку ...

283 поврзани вести »

Драма на небото над Индија: Авион вратен во Москва, пилот бил позитивен на корона

Слободен Печат - пред: 18 часа

Авион „Ер Индија“ на летот од Њу Делхи кон Москва морал да се врати назад, откако било утврдено дека еден од пилотите е позитивен на коронавирусот. Некои извори тврдат дека дошло до недоразбирање, бидејќи лабораторијата морала да изврши голем број ...

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен Печат - пред: 18 часа

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, јавно призна дека и во кралското семејство, како и во многу други, имало подеми и падови во екот на пандемијата на коронавирусот. Она што изгледа и било најтешко, е како да им објасни на децата што точно се ...

Афера „респиратори“: Обвинителството на БиХ бара притвор за премиерот Фадил Новалиќ

Слободен Печат - пред: 18 часа

Истрагата за сомнителната набавка на 100 кинески респиратори за 10,5 милиони КМ (околу 5,25 милиони евра) трае повеќе од еден месец, и во тој период се сослушани многу сведоци, беа спроведени бројни претреси и беше одземена обемна документација.

17 поврзани вести »

Трамп ги предупреди демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, но ќе ве пречекаат најжестоките кучиња

Слободен Печат - пред: 18 часа

Трамп објави серија твитови со кои се чини дека ги повика демонстрантите вечерва да се соберат пред Белата куќа. Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за ...

217 поврзани вести »

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен Печат - пред: 18 часа

Жена со илјада лица, Мис на Југославија, жена на вториот човек на Радио телевизија Белград, одличен имитатор. Ова се синоними по кои многумина ја помнат Билјана Ристиќ, дамата која во 70-те години пленеше со убавина, шарм и грациозност.

Земјотрес во Корча почувствуван и во земјава

Слободен Печат - пред: 18 часа

Земјотрес чиј епицентар се наоѓа 165 километри југозападно од Скопје, а потекнува од пограничното епицентрално подрачје Корча, Албанија, попладнево е почувствуван во земјава. Како што соопшти Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот ...

43 поврзани вести »

Гувернерот на Минесота најави целосна мобилизација на Националната гарда: Насилството нема да се толерира!

Слободен Печат - пред: 19 часа

Гувернерот на Минесота, Тим Волц, денеска соопшти дека целосно ќе ја мобилизира Националната гарда и полицијата на таа американска држава со цел да ги смири граѓанските немири по неколкудневните протести поради убиството на афроамериканецот Џорџ ...

217 поврзани вести »

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен Печат - пред: 19 часа

Првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, огромен дел од успесите припишува и поради исхраната. Ѓоковиќ со години практикува вегетаријанска исхрана, неодамна откри која намирница мора да ја има за појадок.

28 поврзани вести »

Израелски полицајци убија невооружен Палестинец со посебни потреби

Слободен Печат - пред: 19 часа

Се работи за 30-годишен жител на Источен Ерусалим со посебни потреби, објави палестинската телевизија. Полицијата на Израел денеска застрела невооружен Палестинец во потера по Стариот град Ерусалим, соопшти израелската полиција.

11 поврзани вести »