TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

(ВИДЕО) ПСЖ без решение за Халанд, Атлетико успеа да го скроти европскиот првак

Спортклуб - пред: 19 мин

Со вечерашните натпревари во Мадрид и Дортмунд стартуваше нокаут фазата во Лигата на шампионите, со што најелитното клупско натпреварување се врати по двомесечна пауза. Во Дортмунд, Борусија и ПСЖ одиграа спектакуларен натпревар, како што и се ...

70 поврзани вести »

(ВИДЕО) Лудило во Дортмунд: Нејмар го врати ПСЖ во живот, Халанд експресно до втор гол

Спортклуб - пред: 37 мин

Вистински спектакл во Дортмунд. Борусија и ПСЖ играат неверојатен натпревар на „Сигнал Идуна Парк“, а „Милионерите“ водат со 2:1. Само неколку минути по голот за 1:0 на Ерлинг Халанд, Нејмар успеа да ја искористи грешката на младиот стопер на ...

70 поврзани вести »

(ВИДЕО) Само небото е граница за ова момче: Халанд ја носи Борусија во водство

Спортклуб - пред: 47 мин

Борусија Дортмунд поведе против ПСЖ во првиот меч од осминафиналето од Лигата на шампионите. „Милионерите“ го играат првиот натпревар пред своите навивачи, а добрата игра во текот на натпреварот беше крунисана во 69.

70 поврзани вести »

(ФОТО/ВИДЕО) Навивачите на Борусија направија спектакл пред почетокот на мечот со ПСЖ

Спортклуб - пред: 1 час

Лигата на шампионите се врати вечерва, а на програмата се два спектауларни натпревари. Во Мадрид Атлетико на полувреме води против Ливерпул, а многу повеќе се очекуваше од мечот во Дортмунд каде играат Борусија и ПСЖ.

70 поврзани вести »

(ВИДЕО) Атлетико без респект кон Ливерпул, „Јорганџиите“ експресно дојдоа до водство

Спортклуб - пред: 2 часа

Спектакуларно започна осминафиналето во Лигата на шампионите на „Ванда Метрополитано“ меѓу Атлетико Мадрид и актуелниот европски првак Ливерпул. По само четири минути игра Атлетико дојде до водство, а голот за 1:0 го постигна Саул Њигез.

64 поврзани вести »

Официјално: Џан дојде на позајмица во Дортмунд, а Борусија експресно го откупи

Спортклуб - пред: 2 часа

По првите игри во дресот на Борусија Дортмунд, Емре Џан не само што ги воодушеви навивачите на „Милионерите“ туку ги воодушеви и сите во клубот. Германскиот репрезентативец отсега и официјално е фудбалер само на Борусија Дортмунд и потпиша договор ...

70 поврзани вести »

Рохо избегнал ќотек од Ибрахимовиќ, Аргентинецот за малку ќе зажалел за своите зборови

Спортклуб - пред: 3 часа

Кога го имате Златан Ибрахимовиќ во тимот забавата е загарантирана. Неретко Швеѓанецот со својата харизма и победнички менталитет создава тимска хемија која подоцна е темел за добри резултати.

2 поврзани вести »

(ФОТО) Голема ТРАГЕДИЈА: На терен почина 26-годишен фудбалер

Спортклуб - пред: 3 часа

Од соседна Србија ни пристигаат за жал нови трагични вести од спортските терени. Имено денес за време на тренинг својот живот го загубил фудбалерот Предраг Меничанин. Станува збор за 26 годишен фудбалер кој бил член на Обилиќ 1939.

6 поврзани вести »

Клоп го подготви најсилниот состав за Симеоне, Фавр и Тухел се токмат за спектакл во ЛШ

Спортклуб - пред: 3 часа

Со вечерашните натпревари меѓу Атлетико Мадрид и Ливерпул, односно Борусија Дортмунд и ПСЖ, започнува осминафиналната фаза од најелитното клупско фудбалско натпреварување. По два и пол месеци пауза, Лигата на шампионите се враќа, а на самиот почеток ...

70 поврзани вести »

Гулит има порака до Ван Дајк: Никогаш нема да ја освоиш Златната топка!

Спортклуб - пред: 4 часа

Иако имаше импресивна година со Ливерпул, холандскиот стопер на крајот остана без наградата за најдобар фудбалер во светот. Според неговиот славен сонародник Руд Гулит, тоа била јасна порака дека никогаш понатаму во кариерата нема да ја освои ...

4 поврзани вести »

(ФОТО) Сити стана за сеир – српски прволигаш го трола по санкциите од УЕФА

Спортклуб - пред: 4 часа

Минатата недела УЕФА ја објави суспензијата за Манчестер Сити кој во следните две сезони нема да може да игра во европските купови. На некои тоа им се допадна, на некои не, но српскиот прволигаш Јавор на најбрутален начин го истрола англискиот клуб.

53 поврзани вести »

Чилеанската легенда удри силно: АТП е најголемото г**но во светот

Спортклуб - пред: 5 часа

Поранешниот чилеански тенисер Марсело Риос остро го нападна АТП и го обвини за прикривање неколку скандали со негови колеги во минатото. „Четири пати го фаќаа Андре Агаси со допинг, но ниеднаш тоа не излезе во јавноста бидејќи целиот тенис ќе ...

48 поврзани вести »

Цела Европа се здружи: Гигантите се свртеа против Манчестер Сити!

Спортклуб - пред: 5 часа

УЕФА не ја донела самоволно одлуката за суспензија на Манчестер Сити, туку имала огромен притисок од најголемите европски клубови. Сити ги прекршил правилата на Финансискиот фер-плеј, но не е единствен во Европа кој работел на тој начин.

53 поврзани вести »

ВИДЕО: Мистериозен момент – Дон Диего, па зарем и на клупата користиш „линија?“

Спортклуб - пред: 6 часа

На сите им е познато со каков порок има проблем легендарниот фудбалер Диего Марадона. Тој сега е тренер на Гимназија (Ла Плата), а на клупата на аргентинскиот клуб на последниот нивни натпревар се случи една необична ситуација.

12 поврзани вести »

Фиго го посочи единствениот проблем за Реал во евентуалниот трансфер на Мбапе

Спортклуб - пред: 6 часа

Легендата на „кралевите“ Луис Фиго, би сакал да го види брзоногиот Килиан Мбапе во редовите на Реал Мадрид. Напаѓачот на ПСЖ е еден од најбараните офанзивни играчи во Европа, а тој е мета и на Реал Мадрид, кој сериозно е загреан за овој фудбалер.

2 поврзани вести »

Оставка во соседството: По неуспехот на ЕП, Перуничиќ си замина

Спортклуб - пред: 7 часа

Селекторот на ракометарите на Србија, Ненад Перуничиќ, од денеска не е повеќе на кормилото на селекцијата. Тој поднесе оставка откако претходно доживејаа неуспех на Европското првенство во ракомет, кое се одигра во јануари годинава.

7 поврзани вести »

Голем удар за Тотенхем пред мечот во ЛШ против Лајпциг

Спортклуб - пред: 7 часа

Фудбалерот на Тотенхем, Мин Сон, ја скрши десната рака, соопштија денеска од англискиот клуб. Сон ќе мора да замине на операција и ќе биде отсутен неколку недели. Фудбалерот од Јужна Кореја се повреди во неделата за време на натпреварот со Астон ...

30 поврзани вести »

Стручна анализа и поддршка од легендата Лазар Лечиќ за кошаркарите пред мечот со Естонија

Спортклуб - пред: 7 часа

Легендата на македонската кошарка Александар Лечиќ и легендата на онаа прва генерација на Југославија која го освои првото злато во 1970 година, им дава потполна поддршка на македонските кошаркари за идните предизвици.

7 поврзани вести »

Достаниќ: Нема еуфорија, за Работнички секој натпревар оваа пролет ќе биде многу важен

Спортклуб - пред: 7 часа

Работнички успешно го стартуваше пролетниот дел од првенството славејќи минимално (0-1) на гости против Струга Трим Лум. Давид Тошевски беше стрелец на победничкиот гол, а тренерот Ратко Достаниќ дебитираше со триумф на клупата на „романтичарите“.

5 поврзани вести »

Првиот човек на Барселона свика итен состанок со фудбалерите

Спортклуб - пред: 8 часа

Жосеп Марија Бартомеу, првиот човек на Барселона се најде во центарот на вниманието откако беше обелоденет голем скандал Како што е познато, медиумите во Шпанија објавија дека Бартомеу плаќал ПР агенција за односи со јавноста која имала задача да ги ...

13 поврзани вести »