TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Италијанците го „испратија“ Ибрахимовиќ во пензија, а Златан им одговори

Спортклуб - пред: 2 часа

Италијанските медиуми денеска објавија дека Златан Ибрахимовиќ на крајот од оваа сезона сигурно ќе го напушти Милан. Шведскиот напаѓач со „Росонерите“ има договор до крајот на сезоната, но беше сигурно дека ќе ја продолжи соработката на уште една ...

21 поврзани вести »

Сон повторно доби покана од татковината, а овој пат нема поволности и ескивирања

Спортклуб - пред: 3 часа

Еден од најдобрите играчи на Тотенхем веќе месец и пол се опоравува од скршеницата на раката. Хјонг Мин Сон се очекуваше да го пропушти остатокот од сезоната во Премиер лигата, но поради пандемијата на коронавирусот би можел да биде подготвен да ...

Шпанците сакаат да играат на секои 48 часа

Спортклуб - пред: 3 часа

Ова лето ќе гледаме револуционерно поместување во европскиот фудбал. Завршницата од Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се играат во текот на јули и август. УЕФА на таков чекор се одлучи по договорот со претставниците на 55-те национални ...

103 поврзани вести »

Ако не успее да го доведе Лаутаро, Барса има и поевтина опција

Спортклуб - пред: 4 часа

Мартин Брајтвајт пристигна само привремено да ја затвори дупката во тимот настаната со повредите на Луис Суарез и Усман Дембеле, прва мета на Барселона и понатаму е Лаутаро Мартинез од Интер, но тука се и алтернативите.

9 поврзани вести »

Од Ла Лига испратија посебен протокол за тренинзи во кој има и неколку строги правила

Спортклуб - пред: 4 часа

УЕФА денеска одржа нов состанок на кој е заклучено дека постојат шанси да се одиграат до крај националните првенства и тоа со почеток од мај. Натпреварите во цела Европа се прекинати поради пандемијата КОВИД19, и се уште се тактизира кога можат да ...

103 поврзани вести »

Доминик Тим мораше да реагира со изјава по коментарите на неговиот екс тренер

Спортклуб - пред: 5 часа

Австрискиот тенисер Доминик Тим одговори на прозивките од својот поранешен тренер преку медиумите. Гинтер Бресник, кој некогаш го тренираше Тим, пред некој ден истакна дека третиот тенисер според АТП рангирањето, би бил само „вечен талент“ доколку ...

Револуционерна идеја: Екс играч на Парма и Њукасл ќе ја спасува кризата со 3.500.000 презервативи!

Спортклуб - пред: 5 часа

Легендата на фудбалот во Колумбија, Фаустино Асприлја, се најде во центарот на случувањата во медиумите. Асприлја кој во минатото го носеше дресот на Парма, Њукасл, Палмеирас и Флуминенсе, откако ја заврши кариерата, реши да се испроба во бизнис со ...

3 поврзани вести »

Донира пари, ги прави луѓето среќни, но последната донација го прави Мане апсолутен шампион

Спортклуб - пред: 6 часа

Ѕвездата на Ливерпул, Садио Мане, е познат по неговата хуманост кон луѓето кои немаат пари, а тоа го докажа уште еднаш на дело. Тој во своето родно место во Сенегал, Бамбали, финансира изградба на голема болница, која ќе им биде од помош во било ...

5 поврзани вести »

Не можеше полошо: Федерер скршен од тага!

Спортклуб - пред: 6 часа

Најдобриот тенисер на сите времиња Роџер Федерер е исклучително разочаран откако организаторот на Вимблдон донесе одлука оваа година турнирот да не се одржи. Швајцарецот е рекордер на британскиот Гренд слем со осум титули.

98 поврзани вести »

Ситуацијата е поизвесна: Јуве принуден да го продаде Роналдо!

Спортклуб - пред: 7 часа

Од ден на ден се зголемуваат шпекулациите дека Кристијано Роналдо по две сезони ќе го напушти Јувентус. И денеска истото го тврдат италијанските медиуми кои најавуваат дека за Португалецот се заинтересирани низа европски фудбалски гиганти.

41 поврзани вести »

Не е сон, туку реалност: Кавани си оди од Европа за да се пресели во својата стара љубов

Спортклуб - пред: 7 часа

Иако тој е Уругваец, а Бока Јуниорс е од Аргентина, Единсон Кавани отсекогаш сонувал да го облече дресот на овој клуб. Се чини дека неговата желба е пред остварување. Советникот во Боја Јуниорс, Хорхе Бермудес порача дека сега, повеќе од кога било, ...

3 поврзани вести »

Сега е официјално: Откажан и Вимблдон!

Спортклуб - пред: 8 часа

Како што беше најавено пред крајот на минатата недела, организаторот одлучи да го откаже годинешното издание на Вимблдон кое требаше да се игра во 29 јуни до 12 јули. За разлика од некои други натпреварувања чии термини на одржување беа поместени, ...

98 поврзани вести »

Дибала: Морав да му објаснувам на Роналдо зошто не го сакаме многу во Аргентина

Спортклуб - пред: 8 часа

Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала, порача дека сега добро се чувствува за разлика од пред 2 недели кога беше потврдено дека тој е позитивен на КОВИД19. Дибала беше третиот играч на Јувентус кој беше заразен од вирусот, а позитивна на тестирањата ...

41 поврзани вести »

Верстапен е опасност за постигнувањето на Фетел, а возачот на Ферари тврди: Не се плашам!

Спортклуб - пред: 9 часа

Себастијан Фетел и понатаму останува најмладиот Формула 1 шампион во историјата на овој авто-мото спорт. Фетел до неодамна беше и најмладиот освојувач на пол-позиција и победник на едно ГП, но тие постигнувања сега се во сопственост на Шарл Леклер и ...

7 поврзани вести »

Исповед на промашувањето од Реал: Татко ми го убија на улица, во Мадрид платив 1.000 евра за девојка

Спортклуб - пред: 9 часа

Холандскиот фудбалер Ројстон Дренте, кој во минатото беше дел од Реал Мадрид, постојано беше мета на медиумите. Шпанскиот весник Марка пред се го стави овој фудбалер во топ11 најпромашени фудбалери на кралскиот клуб во 21 век, а сега низ медиумите ...

По Ериксен, Лукаку му посочил на Конте уште еден играч од Тотенхем: Шефе, купи го овој фудбалер!

Спортклуб - пред: 9 часа

Италијанскиот спортски медиум, Тутоспорт, денеска пишува дека Ромелу Лукаку, имал средба со Антонио Конте, на која му изложил зошто треба да доведе еден од и грачите на Тотенхем. Станува збор за дефанзивецот Јан Вертонген.

Поради КОВИД19 – кошаркарот на Бостон донира крв за посебен експеримент

Спортклуб - пред: 9 часа

Бекот на Бостон Селтикс, Маркус Смарт, планира да донира крв со цел таа да може да помогне во анализите на лекарите и здравствени работници, со цел да пронајдат што е можно поскоро вакција против КОВИД19.

2 поврзани вести »

Бакари Сања предвидува: Ова е клубот каде Погба посакува да замине

Спортклуб - пред: 10 часа

Бакари Сања кој некогаш настапуваше за Арсенал и Манчестер, предвидува дали и каде ќе игра Пол Погба во иднина. Фудбалерот од Франција долг период е надвор од терените каде се опоравува од повредата која ја заработи уште минатата година, а поради ...

8 поврзани вести »

Премиерлигашите никаде не брзаат, натпреварите ќе почекаат

Спортклуб - пред: 10 часа

Официјалните лица во англискиот фудбал денеска соопштија дека „нема брзи одговори“ на прашањето кога ќе се продолжат натпреваруваата кои се прекинат поради пандемијата на коронавирусот. Премиер лигата, Англиската фудбалска лига и Фудбалската ...

2 поврзани вести »

Лидс станува филијала на ПСЖ за 135.000.000 евра

Спортклуб - пред: 11 часа

Одамна поминаа романтичните времиња кога Лидс претставуваше важен фактор во европскиот фудбал, денеска околностите на „Еланд Роуд“ драстично се променија. Повеќе од една деценија клубот неуспешно се обидува да се врати во Премиер лигата каде што му ...

3 поврзани вести »