TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Барса има нов претседател, на местото на Бартомеу

Спортклуб - пред: 19 часа

Привремено, до одржувањето на претседателските избори, Барселона ќе има вршител на должноста претседател на клубот. Тоа ќе биде Карлес Тускетс кој беше во администрацијата на поранешниот прв човек Хозе Луис Нуњес, тогаш како најмлад функционер, со ...

92 поврзани вести »

(ВИДЕО) Реал се спаси од нов срам, вртелешка во Мадрид!

Спортклуб - пред: 20 часа

Откако делумно заборави на кризата и славеше во Ел Класико, Реал Мадрид уште еднаш ги разочара своите навивачи иако на крајот успеа да дојде барем до бод. Кобна за 13-кратниот европски првак можеше да биде Борусија Менхенгладбах која до 87.

77 поврзани вести »

Татко му играше за Барса, тој вечерва го „дроби“ Реал

Спортклуб - пред: 20 часа

До почетокот на минатата сезона, малкумина знаеја дека син му на легендарниот Лилијан Турам, Маркус е професионален фудбалер и игра за Борусија Менхенгладбах. Од вечерва сите го знаат затоа што е прва ѕвезда на второто коло од Лигата на шампионите.

77 поврзани вести »

Нема крај на малерите на Ливерпул: Се повреди и алтернативата на Ван Дајк!

Спортклуб - пред: 21 часа

Ливерпул вечерва игра против Митјиланд во второто коло од Лигата на шампионите и не успеа да дојде до предност по првото полувреме, но поважно од тоа е новиот малер што му се случи на тимот на Јирген Клоп.

29 поврзани вести »

Бартомеу на заминување откри: Барса станува дел од европската Супер лига!

Спортклуб - пред: 21 часа

Сега е и официјално, Жозеп Марија Бартомеу повеќе не е претседател на Барселона, поднесе оставка како и целиот негов итм, па сега започнува потрагата по нова управа на Барса. Огромен беше притисокот врз Бартомеу, а сето тоа доведе до повлекување на ...

92 поврзани вести »

Сега е и дефинитивно, сагата со Кристијано Роналдо конечно е завршена

Спортклуб - пред: 22 часа

Кристијано Роналдо и денеска за време на тестирањата за коронавирус добил позитивен наод. Роналдо и понатаму останува позитивен на коронавирус, што значи дека дефинитивно го пропушта утрешното дерби од групната фаза во Лигата на шампионите против ...

62 поврзани вести »

(ВИДЕО) Европскиот првак успеа да се „провлече“ во Москва, Шахтјор и Интер ремизираа

Спортклуб - пред: 22 часа

Во терминот од 18:55 часот се одиграа првите два меча од второто коло во групната фаза од Лигата на шампионите. Екипата на Баерн по убедливата победа над Атлетико вечерва гостуваше во Москва кај Локомотив и потешко од очекувањата дојде до втората ...

40 поврзани вести »

Спортот во Македонија пред ново запирање: Новите мерки на Владата се РИГОРОЗНИ

Спортклуб - пред: 22 часа

Владата на Македониај изгласа нов општ протокол за организарање на спортски натпревари во услови на пандемија со Ковид 19. „Со овој, нов протокол престанува да важи делот кој се однесува на организација на натпревари од поединечните протоколи за ...

14 поврзани вести »

Еурофарм Пелистер тргна со пораз, Битолчани несреќно поразени во Данска

Спортклуб - пред: 22 часа

Македонскиот претставник во новоформираното натпреварување на ЕХФ, Лигата на Европа, екипата на Еуфорафм Пелистер, забележа пораз на своето деби на гостувањето кај данскиот вицепрвак ГОГ Гудме со 30:29.

88 поврзани вести »

„Бомба“ од Каталонија и славје на „Камп Ноу“: Крвникот на Барса конечно си замина!

Спортклуб - пред: 23 часа

Она што навивачите на Барселона го посакуваа веќе две години, а особено во последните неколку месеци е на прагот да се оствари. 27 октомври би можел да биде запишан како најсреќниот ден за навивачите на Барселона во изминатите неколку години.

92 поврзани вести »

Ѓоровиќ го објави списокот на Македонија: Еден куп интернационалки од Италија и САД

Спортклуб - пред: 23 часа

Согласно со календарот на ФИБА, на турнирот во Рига, нашата женска сениорска репрезентација ќе одигра два натпревари Список на кошаркарки за ноемврискиот циклус на квалификации за Евробаскет 2021 Селекторот на нашиот женски сениорски национален тим, ...

2 поврзани вести »

(ФОТО) Фановите загрижени по новата фотографија која што ја објави Ана Ивановиќ

Спортклуб - 27.10.2020

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ има исклучителен стил и можно е да се види во разни комбинации на облека, а во последната што ја носеше ги воодушеви и фановите. Ана објави фотографија во кожни панталони и маица од истиот материјал со бел ...

ВОЈНОВИЌ: Не се сомневам во Димевски, ќе оди на медал!

Спортклуб - 27.10.2020

Поранешниот македонски репрезентативец Ѓорѓе Војновиќ одлично ги познава квалитетите на еден од кандидатите за претседател на ОКСМ, Даниел Димевски. Заедно работеа во Кошаркарската федерација на Македонија во првите години од мандатот на Димевски и ...

Екс водач на „Сити Парк Бојс“ во животна опасност – се бара помош!

Спортклуб - 27.10.2020

Кошаркарскиот клуб Работнички преку својот официјален профил на Фб објави дека е потребна итна помош за нивни навивач. Клубот сподели вест во која се бара донација на крвна плазма од пациент со крвна група НУЛТА НЕГАТИВ, кој веќе го прележал Ковид19.

11 поврзани вести »

Нов корона бран во Вардар: Не отпатуваа во Париз затоа што има нови случаи со Ковид19?

Спортклуб - 27.10.2020

Вардар денеска напладне требаше да отпатува за Париз, за утрешната пресметка против тимот на ПСЖ, но сепак до тоа нема да дојде. Мечот е откажан откако во таборот на „црвено-црните“ биле регистрирани уште неколку нови случаи на Ковид19.

86 поврзани вести »

(ФОТО) На што личи табелата во Премиер лигата: Гигантите не можат да ги најдат!

Спортклуб - 27.10.2020

Последните години во англиското првенство се сменија работите, па од топ-4, се профилираа најдобри шест екипи кои постојано се борат за титулата. Трофеите најчесто одеа кај Манчестер Сити иако знаеја да се вмешаат други тимови, како Ливерпул, Лестер ...

Тото Волф „загрижен“ за удар од астероид, но не и од новиот договор со Хамилтон

Спортклуб - 27.10.2020

Директорот на Мерцедес, Тото Волф, по победата на Хамилтон на португалското ГП, истакна дека не е загрижен околу прашањето дали шесткратниот Ф1 шампион, а наскоро и седумкратен, Луис Хамилтон, дали ќе го продолжи договорот со тимот.

23 поврзани вести »

Хабиб доаѓа во соседството на Македонија

Спортклуб - 26.10.2020

Претседателот на боксерската асоцијација на Србија, Ненад Боровчанин и Хабиб Нурмагомедов постигнаа договор според кој шампионот на УФЦ ќе дојде во Србија. Хабиб ја обезбеди титулата во лесна категорија УФЦ во саботата вечерта со победа над Гаетже, ...

43 поврзани вести »

Избор во ОКСМ: Силната програма на Даниел Димевски води до олимписки медал!

Спортклуб - 26.10.2020

На 28 октомври, Олимписки комитет на Северна Македонија ќе го бира новиот претседател, втор по формирањето на оваа институција, во 1992 година. Единствениот досега беше Васил Тупурковски кој по 28 години заминува од функцијата.

35 поврзани вести »