TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортклуб

Ништо ново: Јовановски останува на чело на ОФМ

Спортклуб - 11.07.2020

„Минавме тешка деценија, во којашто дојдовме до историски успеси. Се разбира дека минатото нема да важи ако не работиме на остварување на новите цели. Искрено ви велам дека не беше лесно, напротив, но знам дека отсега ќе биде полесно за сите“, им ...

11 поврзани вести »

Рико активно се подготвува за стартот на сезоната во Италија

Спортклуб - 11.07.2020

Ристо Вуков Рико е во завршни подготовки пред деби настапот во рамки на Порше Карера ГТ3 Купот со тимот на ГДЛ Рејсинг. Како наближува датумот за првата трка, така се повеќе расте нестрпливоста на Рико кој овој момент во животот го очекува долго.

2 поврзани вести »

Дополнителен хаос за Ферари – Леклер доби казна од ФИА за утрешната трка

Спортклуб - 11.07.2020

Возачот на Ферари, младиот Шарл Леклер, доби дополнителна казна за утрешниот старт на трката во Австрија. Ферари ионака имаше кошмарен ден, во кој и двајцата возачи беа надвор од топ10 по квалифицикацискиот пресек број 2, па од 11 позиција, Леклер ...

75 поврзани вести »

(ВИДЕО) Георгина на Роналдо не е нормална: По она што го прави со газето никој не останува рамнодушен

Спортклуб - 11.07.2020

Не е тајна дека Георгина Родригез сака да вежба, и исто така не е тајна дека Шпанецот сака да ги истакнува своите атрибути колку што i дозволува времето. Девојката на Кристијано Роналдо постојано споделува со фановите кадрови кои знаат да бидат ...

7 поврзани вести »

Oткажан тренингот во Австрија – под знак прашалник квалификациите од 15 часот

Спортклуб - 11.07.2020

Дождот направи сериозни проблеми на патеката во Австрија пред третиот слободен тренинг. Тренингот беше одложен поради обилниот дожд кој непрестано паѓаше денеска, а сега под знак прашалник ќе бидат и квалификациите кои треба да се одржат во 15 часот.

5 поврзани вести »