TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport M

Навивачите на Сити го нападнаа голманот на Астон Вила по натпревар: „Тие идиоти нема да ми ги уништат емоциите“ (ВИДЕО)

Sport M - тукушто објавено

Астон Вила вчера имаше шанса да му помогне на Ливерпул да ја освои титулата во Англија со реми или победа. И тие направија одлично. Водеа со 0:2 до 78. минута, а потоа Сити за пет минути направи голем пресврт и дојде до нов шампионски трофеј.

98 поврзани вести »

Почна јубилејниот десетти по ред меморијален турнир во мал фудбал „Бобе Јуниор 2022“ во тетовско Јанчиште

Sport M - тукушто објавено

Од вчера во тетовско Јанчиште, Општина Јегуновце започна меморијален турнир во мал фудбал „Бобе Јуниор“, кој годинава бележи и јубилеј десет години од постоењето. Вчера од 19 часот на спортското игралиште во Јанчиште имаше свечено отворање на ...

3 поврзани вести »

Шампањско и пура на прослава, ова го може само Ибра (ВИДЕО)

Sport M - пред: 13 часа

Милан ја слави титулата, по пауза од 11 години. Попладнево славеа со 3:0 против Сасуоло и ја заверија титулата, без разлика што Интер победи со идентичен резултат против Сасуоло. За време на прославата и доделувањето на медалите, Ибрахимовиќ на ...

96 поврзани вести »

Хаос во Хрватска: Судир помеѓу навивачи и полицијата, употребено огнено оружје, имало ранети, уапсени 43 лица!

Sport M - пред: 13 часа

Во судирот меѓу хрватската полиција и навивачите на фудбалскиот клуб „Хајдук“ од Сплит синоќа биле ранети или повредени 15 навивачи и 20 полицајци, но никој не е животно загрозен, соопшти денеска загрепската полиција.

47 поврзани вести »

Лудница на „Мапеи“ стадионот, како ли ќе биде во Милано кога ќе пристигне пехарот (ВИДЕО)

Sport M - пред: 14 часа

Во последното коло им требаше еден бод кај Сасуоло за да не зависат од резултатите што ќе ги постигне Интер против Сампдорија, но забележаа убедлива победа и ја освоија титулата. Секако, веднаш по последниот судиски свиреж имаше големо славје на ...

По 11 години титулата е во „црвениот“ дел на Милано, „Росонерите“ ги слават Жиру и Леао (ВИДЕО)

Sport M - пред: 14 часа

Милан по 11 години е шампион на Италија! Во последното коло им требаше бод против Сасуоло за да не гледаат што ќе направи Интер против Сампдорија, но Росонерите славеа убедлива победа од 0:3 и ја освоија титулата. Поведоа во 17. минута.

96 поврзани вести »

„Лозари“ го запалија стадионот во Струмица, Тиквеш ја прегази Воска Спорт, останува во „елитата“, Скопје ја остави ...

Sport M - пред: 14 часа

Тиквеш и Скопје ќе играат и во следната сезона во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ), откако попладнево триумфираа во бараж пресметките против Воска и Беласица. Фудбалерите на Тиквеш го задржаа прволигашкиот статус со триумф над Воска од 4-1 на ...

62 поврзани вести »

Па, ова е лудница, тешко се опишува, Сити е шампион, се повтори 2012-та (ВИДЕО)

Sport M - пред: 14 часа

Манчестер Сити е шампион на Англија. За само пет минути успеа да го сврти резултатот и да стигне до победа од 3:2 која значеше победа. Губеше од Астон Вила на домашен терен, а со оглед на тоа дека Ливерпул имаше водство од 2:1 значеше дека Сити ќе ...

98 поврзани вести »

Линекер: Не можете да имате се што ќе посакате

Sport M - пред: 16 часа

Легендарниот Гери Линекер ја коментираше одлуката на Килијан Мбапе да остане во ПСЖ. Во Шпанија медиумите и раководството на лигата го обвинуваат Мбапе за непочитување бидејќи претходно ветил дека ќе дојде во Реал Мадрид, а ПСЖ го обвинуваат за ...

92 поврзани вести »

Јас сум глупав, познат новинар се навредуваше себе си, бидејќи прв објавил дека Мбапе ќе потпише за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Sport M - пред: 17 часа

Познатиот шпански новинар Хосеп Педрерол беше меѓу првите кој пред неколку месеци објави дека Килијан Мбапе пристигнува во Реал Мадрид. Тој често носи ексклузивци во своето шоу El Chiringuito, а пред неколку месеци објави дека Мбапе има договор со ...

92 поврзани вести »

Неверојатна трка во Шпанија: Трагедијата на Ферари ја искористи Ред Бул, Мерцедес се разбуди

Sport M - пред: 17 часа

Гледавме неверојатната Формула 1 трка за Големата награда на Шпанија. Во ниту еден круг не недостигаше возбуда, а на крајот имаат причини за солзи во Ферари, а се слави во Ред Бул. Леклер брилијантно ја отвори трката, ја задржа првата позиција од ...

44 поврзани вести »

Наполи за неколку минути ја „разби“ Специја, цел меч за Елиф Елмас (ВИДЕО)

Sport M - пред: 17 часа

Екипата на Наполи со 3:0 славеше на гостувањето кај Специја во последниот меч оваа сезона. Сезоната Наполи ја завршува на третото место зад Милан и Интер, кои вечерва од 18:00 часот одлучуваат кој ќе биде шампион.

12 поврзани вести »

Нека „гори“, навивачите на Милан подготвиле спектакл (ВИДЕО)

Sport M - пред: 17 часа

Попладнево од 18:00 часот се играат двата меча кои ќе го одлучат годинешниот шампион. Милан или Интер, ќе се знае некаде пред 20 часот кога ќе завршат овие мечеви. Милан му гостува на Сасуоло, а Интер ја пречекува Сампдорија.

96 поврзани вести »

Меси во Катар имаше судир со роботот, сите чекаа да даде гол, но тој не се прослави (ВИДЕО)

Sport M - пред: 18 часа

Фудбалерите на ПСЖ претходните денови беа на краток одмор во Катар. Тие гостуваа во Катар каде го посетија и Олимпискиот музеј, а при оваа посета во центарот на вниманието беше Лионел Меси.

Нејмар пристигна во Барселона со бројни куфери

Sport M - пред: 18 часа

Бразилската фудбалска ѕвезда Нејмар во наредните денови ќе биде во Барселона. Килијан Мбапе реши да остане во ПСЖ и потпиша нов договор, со што ги зголеми шансите Нејмар да го напушти Париз на лето.

92 поврзани вести »

Македонец на врвот на Европа, Давидовски прв македонски возач кој победи на ТРЦ Европа (ВИДЕО)

Sport M - пред: 20 часа

Виктор Давидовски стана првиот македонски возач кој остварил победа на ТЦР Европа. Тој без никаква грешка извозе од старт до цел на трката за Големата награда на Франција. Негов најдобар пласман досега беше четвртото место од минатата година на ...

29 поврзани вести »

Крај и за Нејмар, ПСЖ влегува во нова „војна“ со Реал Мадрид?!

Sport M - пред: 20 часа

Пари Сен Жермен е подготвен да го продаде Нејмар! Откако вчера беше потврдено дека Килијан Мбапе останува, се појавија вестите за бројни промени во Париз. Прв заминува спортскиот директор Леонардо, а по него Маурисио Покетино, но не е исклучено да ...

92 поврзани вести »

Навивачите на улиците, спектакуларен гол и „исландски“ поздрав (ВИДЕО)

Sport M - пред: 20 часа

Во саботата во Торино се одигра финалето на Лигата на шампионите за жени, а Лион преку минатогодишниот шампион Барселона стигна до осмата титула во елитното натпреварување. Цел ден Торино беше окупиран од навивачите на Барселона и Лион, кои се ...

Навивачи на Хајдук нападнаа полицајци по дербито во Загреб, двајца ранети и десетина повредени

Sport M - пред: 20 часа

– Навивачата група „Торцида“ на сплитски Хајдук се судри синоќа со полицијата на враќање од дербито во последното коло од хрватското фудбалско првенство против Динамо во Загреб при што има ранети и повредени на двете страни.

47 поврзани вести »

„Ова е Манчестер Јунајтед и некои не треба да бидат во овој клуб“

Sport M - пред: 20 часа

Зад Манчестер Јунајтед е една многу неуспешна сезона. Многу рано испаднаа од домашните купови, испаднаа од Атлетико Мадрид во осминафиналето на Лигата на шампионите, а тоа натпреварување нема да го гледаат следната сезона бидејќи не го освоија преку ...

4 поврзани вести »