TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sport M

Младата чета на Кире Лазаров се пласираше во полуфиналето на Медитеранските игри

Sport M - пред: 11 часа

Ракометната машка репрезентација го освои второто место во групата кое води во полуфиналето на Медитеранските игри во Оран. Ова стана јасно откако Шпанија ни направи услуга совладувајќи го домашниот Алжир со 31:19.

66 поврзани вести »

Лапорта ги фрли во транс навивачите на Барселона и откри кои играчи ќе ги претстави клубот следната недела

Sport M - пред: 14 часа

Барселона летово ќе биде многу активна на пазарот, а тоа го потврди претседателот на клубот Жоан Лапорта. По завршувањето на сезоната, каталонскиот клуб се фокусираше на играчи кои треба да ја напуштат Барселона бидејќи Чави Ернандез веќе не смета ...

11 поврзани вести »

Стариот лисец секогаш го добива она што сака, Ванда Нара ја слушна понудата, одлуката останува на неа?!

Sport M - пред: 14 часа

Директорот на новиот италијански прволигаш Монца Адријано Галијани се обидува да донесе големи имиња за првата сезона на овој клуб во друштво на најдобрите тимови. Галијани има големи планови со овој клуб.

14 поврзани вести »

И тоа се случи, Пелистер се засили од таборот на вечниот ривал Вардар

Sport M - пред: 16 часа

Ново име во тимот на ФК Пелистер е 20 годишниот Никола Наумовски кој игра во нападот а претходната година настапуваше за ФК Вардар. Младиот напаѓач е изданок од школата на ФК Пелистер.И тој како останатите се приклучи да допринесе за својот тим во ...

5 поврзани вести »

Македонските ракометари ги добија противниците, тешка група на Светското првенство

Sport M - пред: 16 часа

Норвешка, Аргентина и Холандија. Ова се противниците на Македонија во првата фаза од Светското првенство во ракомет кое ќе се игра следната година во Полска и Шведска. Групната во која се нашите ракометари ќе игра во Полска, во Краков.

52 поврзани вести »

Роналдо побарал од Манчестер Јунајтед да го продадат, ако пристигнат добри понуди!

Sport M - пред: 16 часа

Кристијано Роналдо летово ќе го напушти Манчестер јунајтед, објави „Тајмс“. Португалецот се обратил до управата на клубот со барање да го продаде доколку добие соодветна понуда. Триесет и седумгодишниот напаѓач има за цел да игра во Лигата на ...

39 поврзани вести »

НБА ѕвезда со македонско потекло се венчаше во Охрид, на езерото направија и мала свадба (ВИДЕО)

Sport M - пред: 17 часа

НБА ѕвездата Чеди Осман се ожени за познатата турска актерка Ебру Шахим во „македонскиот Ерусалим“, односно Охрид. Чеди Осман има македонско потекло, дносно роден е во Охрид поради тоа свадбената цереномонија решил да ја направи од каде што се ...

16 поврзани вести »

Барселона летово ќе потроши 200 милиони евра за засилувања, прва цел е Левандовски!

Sport M - пред: 18 часа

Барселона планира да ангажира неколку врвни играчи за ои планира да потроши 200 милиони евра ова лето. Според „Мундо Депортиво“, со овие пари Каталонците сакаат да ги купат напаѓачот Роберт Левандовски (Баерн Минхен), дефанзивецот Жил Кунде ...

8 поврзани вести »

На повидок е голем трансфер: Челзи и Јувентус започнаа преговори

Sport M - пред: 19 часа

Не е тајна дека лондонски Челзи веќе неколку месеци го посакува Матијс де Лихт од Јувентус. Сините се поверојатно да го купат овој стопер откако клубот го купи Тед Боели. Американскиот бизнисмен во своето прво сопственичко лето на Стемфорд Бриџ сака ...

9 поврзани вести »

Анхел ди Марија конечно ја дозна својата судбина

Sport M - пред: 19 часа

Откако на крајот од сезоната му истече договорот со ПСЖ, Анхел ди Марија стана слободен играч. Се пишуваше како Барселона го сака во своите редови и дека поради неа дури и го прокоцкал трпението на лидерот на Јувентус, но сепак ќе потпише за Старата ...

2 поврзани вести »

Работата готова: Стадионот на Барселона има ново име

Sport M - пред: 19 часа

Сега е официјално – стадионот на Барселона доби ново име. Партнерството меѓу шпанскиот клуб и најпопуларната платформа за аудио стриминг во светот, Spotify, официјално започна на 1 јули, објави Ла Лига на својата официјална веб-страница.

Стефан Ристовски: Колку пари, толку музика!

Sport M - пред: 21 часа

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Стефан Ристовски во интервју за „Вечерњи лист“ зборуваше за неговиот престој во Динамо Загреб, за подготовките, за неговите соиграчи и сето она што го доживува во оваа екипа.

10 поврзани вести »

Важеше за голема надеж, но остана без кариера, потоа и без атрактивната сопруга, сега завршил курс за фризер, тоа ...

Sport M - пред: 21 часа

Себастијан Читоска (29 години), кој важеше за надеж на романскиот фудбал, се пензионираше пред три години. Пред девет месеци поранешниот фудбалер се разведе од Александра Тудор, која сакаше да ја прекине врската, а сега се обидува да се смири и да ...

Роналдо не смее ниту сијалица дома да смени, причината ја откри Георгина

Sport M - пред: 22 часа

Георгина Родригез откри некои од интересните факти од приватниот живот на Кристијано Роналдо. Колку и да звучи неверојатно, но Кристијано Роналдо е веројатно единствениот човек на светот кој не менува сијалици во својот дом.

2 поврзани вести »

Бесплатен влез за мечот Македонија-Украина

Sport M - пред: 22 часа

Кошаркарската федерација одлучи да не наплаќа билети за натпреварот на „црвено-жолтите“ со Украина. Средбата ќе се игра во Спортскиот центар „Борис Трајковски“, на 4 jули (понеделник) од 18 часот.

14 поврзани вести »

Турција надиграна, македонските ракометари на чекор до полуфинале на Медитеранските игри!

Sport M - пред: 1 ден

Македонската ракометна репрезентација која е дел од Медитеранските игри во Алжир, славеше со 31:22 против Турција и остана со шанси за второто место во групата, кое води во полуфиналето. Македонија против Турција ја оправда фаворитската улога и ...

66 поврзани вести »

Имаме нов светски рекорд: испадна од Вимблдон, но стана светски рекордер

Sport M - 02.07.2022

Во тек е третиот Грен слем во сезоната Вимблдон. Во 3. коло Џон Иснер, 24. играч во светот се сретна со Јаник Синер и загуби во три сета со 6-4, 7-6 (4), 6-3. Сепак, може да се гордее со себе бидејќи го собори светскиот рекорд по број на асови.

6 поврзани вести »