TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортманија

Невиден меч во Србија – играа ама никој не виде што се случи на терен (Видео)

Спортманија - пред: 7 часа

Кога маглата ќе реши да биде дел од фудбалот Фудбалерите на Вождовац се радуваа на триумф од 2:1 на гости кај Јавор во меч од Супер лигата во Србија. Дуелот во Ивањица беше на работ од регуларноста, бидејќи имаше голема магла, па видливоста беше ...

8 поврзани вести »

Молк на „Ел Садар“ – Тешка повреда на Кардона (Фото)

Спортманија - пред: 7 часа

Напаѓачот на Осасуна се судри со Диего Карлос и падна како покосен на тревникот, а веднаш беше однесен во болница, каде е констатиран потрес на мозокот Тешката повреда на Марк Кардона го фрли во сенка фудбалскиот меч меѓу Осасуна и Севилја, кој ...

5 поврзани вести »

Милан ужива на „Дел Ара“ – Неверојатната серија успеси против Болоња продолжува

Спортманија - пред: 8 часа

Росонерите победија со 3:2 и имаат блескава низа од 14 меча без пораз на гостувањата кај Болоња Милан ја победи Болоња со 3:2 во одличен меч и ја продолжи блескавата серија од 14 меча без пораз на „Ренато Дел Ара“.

44 поврзани вести »

Упорноста се исплати, прва победа на 30 години – Форд возеше најбрзо на велеслаломот во Бивер Крик

Спортманија - пред: 8 часа

Американецот славеше на домашен терен со вкупно време од 2:31,25 по двете трки Томи Форд е победник на велеслаломот во Бивер Крик, што се возеше вечерва во рамките на Светскиот куп. Американецот ја искористи предноста да вози на домашен терен и во ...

9 поврзани вести »

Арсенал пак ќе се коцка – Нов Шпанец на клупата на топчиите

Спортманија - пред: 8 часа

Поранешниот играч на клубот од Лондон, Микел Артета има закажано интервју за испразнетата позиција менаџер како замена за неговиот сонародник Унаи Емери и е топ-фаворит за нов кормилар на лондончани Фреди Љунберг не успева да направи пресврт во ...

4 поврзани вести »

Една победа и магија се стори меѓу навивачите и тренерот

Спортманија - пред: 8 часа

Данкан Фергусон имаше незаборавно деби на клупата на Евертон, а по победата против Челзи симпатизерите на клубот од Ливерпул бараат тој да остане подолго Поранешниот напаѓач на Евертон, Данкан Фергусон повторно е јунак на навивачите на „карамелите“ ...

2 поврзани вести »

Бакајоко е збунет – Често е на позајмица и не си го знае бројот на дресот (Видео)

Спортманија - пред: 9 часа

Играчот на Челзи пречесто оди на позајмици, а неговата реакција на мечот меѓу Монако и Амиен беше урнебесна Тему Бакајоко често е на позајмица, а Челзи го пресели најпрво во Милан, па потоа и во Монако, што доведе до чудна и урнебесна ситуација на ...

2 поврзани вести »

Оскар двапати погоди за „Оскар“, Леганес му го остави фенерот на Еспањол (Видео)

Спортманија - пред: 9 часа

Младинскиот репрезентативец на Шпанија постигна два прекрасни гола против Селта и е најзаслужен за победата од 3:2 Леганес ја победи Селта со 3:2 и му го остави фенерот на Еспањол во Ла Лига.

2 поврзани вести »

Смолинг сака назад во Англија – Ќе дозволи ли Манчестер јунајтед засилување за големиот ривал?

Спортманија - пред: 9 часа

Црвените ѓаволи бараат 20 милиони евра од Рома за стоперот да остане во Рим, но сега римската волчица има конкурент Крис Смолинг игра одлично за Рома, па повторно е на мета на неколку клубови и можно е да се врати во Англија.

4 поврзани вести »

Нема послатко за Куцка од победнички гол против Сампдорија (Видео)

Спортманија - пред: 9 часа

Словакот шест сезони беше член на Џенова и учесник во големото градско дерби против Сампдорија, а вечерва со погодок и донесе победа на Парма Јурај Куцка постигна победнички гол за Парма против Сампдорија и беше кобен за некогашниот голем ривал од ...

54 поврзани вести »

Данк ги насмеа сите и куртули од пенал (Видео)

Спортманија - пред: 11 часа

Брајтон и Вулверхемптон ремизираа 2:2 во претпоследниот меч од 16. коло во Англија, а моментот од 61. минута влијаеше на исходот Брајтон и Вулверхемптон ремизираа 2:2 со голови постигнати во првото полувреме, а најинтересниот момент на мечот се ...

6 поврзани вести »

Фудбалскиот виенски бал без победник – Рапид и Австрија ремизираа во 330. градско дерби (Видео)

Спортманија - пред: 11 часа

Рапид и Австрија го одиграа 330. дерби на Виена, заврши со резултат 2:2, а е третото најстаро градско дерби во Европа Рапид и Австрија ремизираа 2:2 во 330. дерби на Виена, што е третото најстаро градско дерби во Европа, по двете шкотски пресметки ...

Голманот правеше чуда, Келтите со сомнителен гол го освоија трофејот (Видео)

Спортманија - пред: 12 часа

Селтик го освои шкотскиот Лига куп со погодок кој можеби беше од офсајд, но таму нема ВАР технологија. Победите против градски ривал се посебно слатки, тоа добро го знаат и во Глазгов, каде што Селтик го совлада Ренџерс со 1-0 во финалето на Лига ...

7 поврзани вести »

Си замина од Реал за да игра повеќе, а во Атлетико уште почесто е на клупа

Спортманија - пред: 12 часа

Љоренте летоска се залета и направи погрешен избор на клуб за кој треба да потпише. Фудбалерот кој игра во средниот ред, Маркос Љоренте, се мачи во својот нов клуб Атлетико Мадрид, адаптацијата во шемите на Диего Симеоне не му оди лесно, и во ...

2 поврзани вести »

Андерсон од Унион Берлин треба да се презива Хедерсон

Спортманија - пред: 12 часа

Швеѓанецот е мајстор за голови со глава, а навивачите на Келн пееја песна со која ги исмеваа своите миленици. Унион Берлин на свој терен го победи Келн со 2-0 во дуел од германското првенство, со што новиот прволигаш покажа дека не случајно стана ...

Лестер нема гајле додека има „лисици“ како Варди и Ихеаначо

Спортманија - пред: 13 часа

Варди изедначи рекорд на Руд Ван Нистелрој, а Нигериецот после цела година беше стартер и ја оправда довербата. Лестер ја победи Астон Вила на гости со 4-1, и дојде на осум бода зад лидерот Ливерпул, а на шест бода пред третиот Манчестер сити, на ...

26 поврзани вести »

Икарди мораше да бира: Или Ванда или Ивана

Спортманија - пред: 13 часа

Аргентинскиот фудбалер донесе чудна одлука. Напаѓачот на францускиот првак Пари Сен Жермен, Мауро Икарди, се заколна во апсолутна верност на својата сопруга Ванда во војната со неговата сестра Ивана.

Борец остана без дел од усната (Вознемирувачко фото+Видео)

Спортманија - пред: 14 часа

Холанѓанецот Оверем прими брутален удар и се здоби со тешка повреда. Холандскиот борец Алистер Оверем, беше нокаутиран од Суринамецот Жаирзињо Розенстрајк, а при клучниот момент кога Оверем се најде на подот, тој остана и без дел од својата усна.

6 поврзани вести »

Солскјер: Ма какви пет, за три дена ги победив Мурињо и Гвардиола! (Видео)

Спортманија - пред: 14 часа

Хит изјава на Норвежанецот после победата во градското дерби. Изминатите неколку дена се покажаа како исклучително среќни за менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер, бидејќи за само три дена, „црвените ѓаволи” ги совладаа Тотенхем и ...

54 поврзани вести »

Легендата Хоакин направи хет-трик и постави рекорд во шпанскиот фудбал

Спортманија - пред: 14 часа

Крилото на Бетис има 38 години и 140 дена, го надмина Алфредо Ди Стефано. Хоакин Санчес со 38 години и 140 дена, стана најстариот фудбалер кој постигнал три гола на еден натпревар од првата шпанска лига.

12 поврзани вести »