TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортманија

Надал и Зверев последни четвртфиналисти на ОП на Австралија

Спортманија - пред: 13 часа

Рафа по четири сета го совлада домаќинот Кирјос, Зверев пресилен за Рубљев. Рафаел Надал се пласираше во четврфиналната рунда од ОП на Австралија откако беше подобар од Ник Кирјос со 3-1 во сетови (6-3, 3-6, 7-6, 7-6).

76 поврзани вести »

Аријан Адеми си заминува од Динамо Загреб и се сели во Емиратите

Спортманија - пред: 14 часа

Македонскиот репрезентативец добил понуда која не се одбива. Македонскиот фудбалски репрезентативец Аријан Адеми веќе нема да игра за Динамо Загреб. Тој се договорил со клуб од Обединетите Артапски Емирати, чиј тренер е Крунослав Јурчиќ.

18 поврзани вести »

Навивачите бараат НБА да го смени логото и новата силуета да биде од Коби

Спортманија - пред: 15 часа

Илјадници потписи на петицијата. Голем број љубители на кошарката се потпишуваат на петиција која ќе биде испратена до НБА-лигата со барање за промена на логото на лигата и наместо силуетата на Џери Вест, во иднина да стои на Коби Брајант во чест на ...

693 поврзани вести »

Пророштво? Коби на филм разнесе хеликоптер, а самиот загина во хеликоптер (Видео)

Спортманија - пред: 15 часа

Филмот „Црна мамба“ завршува со кадри кои се поврзуваат со смртта на кошаркарската икона. Режисерот Роберт Родригес во филмот „Црна мамба“ посветена на Коби Брајант, а во кој глумеа и Брус Вилис, Дани Трехо и Канје Вест, за крај сними сцена во која ...

693 поврзани вести »

Се појави аудио снимка: Каде пилотот ја направил фаталната грешка? (Видео)

Спортманија - пред: 15 часа

Се слуша комплетната комуникација на пилотот со контролната кула. Предупредување дека хеликоптерот многу ниско лета е последното нешто што луѓето од контролната кула го упатиле до хеликоптерот, но немало повратен одговор, а веднаш потоа леталото се ...

693 поврзани вести »

Со Коби и Џиџи настрадаа и две соиграчки и нивните родители

Спортманија - пред: 16 часа

Познат идентитетот на сите девет жртви во хеликоптерската несреќа. Во саботата се слушнавме и Џон ми се пофали дека заедно со Коби Брајант ќе лета кон кошаркарскиот турнир во Тусанд Оакс, открива помошник-тренерот Рон Ла Руфа, кој работи во ...

50 поврзани вести »

Вавринка го изненади Медведев за четвртфинале на ОП на Австралија

Спортманија - пред: 16 часа

Швајцарецот со пресврт по три и пол часа успеа да го надигра четвртиот најдобар тенисер, Тим лесно се справи со Монфис. Стен Вавринка е четвртфиналист на ОП на Австралија по победата која ја издвои во тешката пресметка против четврторангираниот ...

76 поврзани вести »

Последен поздрав до големиот Брајант (фото + видео)

Спортманија - пред: 16 часа

Спортската јавност во неверување по ужасните вести Шек, Болт, Дончиќ, се само дел од спортската јавност која испрати последен поздрав во легендарниот Коби Брајант. Несомнено меѓу најдобрите кошаркари кои воопшто ги газеле НБА паркетите, прерано го ...

693 поврзани вести »

Ова е Сикорски С-76Б, хеликоптерот во кој Коби Брајант го загуби животот

Спортманија - пред: 17 часа

Ваков хеликоптер користат и Доналд Трамп и британското кралско семејство. Компанијата Локхид Мартин која е производител на хеликоптерот „Сикорски С-76Б“ кој се запали и урна, убивајќи девет лица меѓу кои и кошаркарската легенда Коби Брајант и ...

693 поврзани вести »

Познати деталите како се движел кобниот лет на Брајант: Пилотот „се изгубил“ во маглата во планинската област

Спортманија - пред: 17 часа

Ах таа густа магла Засега нема информации која е точната причина за падот на хеликоптерот во кој загина Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка и уште седуммина, но ТМЗ спорт, кој прв информираше за страшната трагедија, сега дава детали од кобниот ...

693 поврзани вести »

Емотивно видео на Брајант со ќерка му од нејзините кошаркарски почетоци (Видео)

Спортманија - пред: 17 часа

Ќерката која загина заедно со Коби, беше голем талент. Кошарката му беше во крвта на Коби Брајант, тој и најстарата ќерка Џана Марија Оноре која сите ја викаа Џиџи, „ја зарази“ со овој спорт, а Џиџи во повеќе наврати имаше покажано дека е голем ...

693 поврзани вести »

Коби не е првата кошаркарска ѕвезда која заврши трагично

Спортманија - пред: 17 часа

Дражен Петровиќ е најпознатиот кошаркарски пример на прерано загубен живот, а има и други. Радивој Кораќ, Фернандо Мартин, Дражен Петровиќ и Коби Брајант, се најпознатите кошаркари кои својот живот го загубија на трагичен начин, без да дочекаат ...

693 поврзани вести »

Видливоста била слаба, но Коби Брајант одлучил хеликоптерот да полета

Спортманија - пред: 17 часа

Временските услови биле непогодни за лет Коби Брајант, неговата 13-годишна ќерка и уште седум други луѓе синоќа настрадаа во хеликоптерска несреќа во Лос Анџелес. Според деталите кои ги изнесоа од полицијата, вреденските услови биле непогодни за лет.

693 поврзани вести »

За Реал Мадрид сезонава гол дадоа дури 18 различни фудбалери

Спортманија - пред: 17 часа

Кратка е листата на играчи на „кралскиот клуб“ кои не се запишале во листата на стрелци. Еден од најголемите квалитети на новиот лидер во шпанското фудбалско првенство, покрај одбраната (13 примени гола во 21 кола се изедначување на клупскиот ...

20 поврзани вести »

Во чест на Коби… НБА-лигата застана во 24-тата секунда (видео)

Спортманија - пред: 18 часа

Поголем од кошарката Целата спортска јавност е шокирана од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Кошаркарската икона го вчера го загуби животот на 41 година во хеликоптерската несреќа која однесе уште осум животи вклучувајќи ја и неговата ...

693 поврзани вести »

Нема двојна европска титула за Шпанија – Унгарија е на тронот во ватерполо

Спортманија - 26.01.2020

Многу драма и на крајот пеналите мораа да го одлучат континенталниот првак Шпанија не успеа да има двојна радост денеска. Ватерполо репрезентацијата на Црвената фурија играше и во финалето на Европското првенство, но за нивна жал беа поразени.

13 поврзани вести »

Карачиќ откри што се случувало во соблекувалната на Хрватска

Спортманија - 26.01.2020

Некогашниот вардарец ја направи клучната грешка во финалето против Шпанија Игор Карачиќ со своите игри беше еден од најзаслужните што Хрватска стигна до финалето на ЕП. Сепак, во клучните моменти, кога се решаваше за тоа која селекција ќе стигне до ...

168 поврзани вести »

Толку беше од Лино Червар

Спортманија - 26.01.2020

Селекторот на Коцкестите го најави тоа што многумина и го очекуваа Лино Червар најави дека финалето против Шпанија бил последен меч за него како селектор на Хрватска на големите натпреварувања. „Благодарен сум на сите медали кои ги имаме освоено.

168 поврзани вести »

По направените чекори на Карачиќ, Червар пцуеше: Ни ја украде топката, да му еб*м мајката безобразна

Спортманија - 26.01.2020

Селекторот на Хрватска не можеше да се воздржи на последниот тајм-аут, а и сам знае каде е причината за поразот Во неизвесен меч, Хрватска загуби од Шпанија во финалето на Европското ракометно првенство. Дуелот беше неизвесен до самиот финиш.

168 поврзани вести »

Шпанија повторно е европски првак, Душебаев јунак, Карачиќ трагичар (Видео)

Спортманија - 26.01.2020

Некој мораше да загуби, но овојпат не одлучуваа последните секунди и Хрватите останаа без толку посакуваното злато. Шпанија го одбрани европскиот трон во машкиот ракомет, откако во денешното финале со Хрватска, Црвената фурија победи со 22-20.

168 поврзани вести »