TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортманија

Никола Николовски е победник на меѓународниот шаховски турнир „Скопје Опен“

Спортманија - 13.12.2019

Организаторите ги повикуваат компаниите својата општествена одговорност да ја искажат преку поддршка за шахот и нашите големи умови. Интернационалниот мајстор Никола Николовски е победник на возобновениот шаховски турнир „Скопје Опен“, кој заврши ...

11 поврзани вести »

Аутсајдерите ги шокираа фаворитите за неочекувано финале на Мундијалот

Спортманија - 13.12.2019

Лалињата расцветаа во најбитниот момент на Светското првенство, а Црвената фурија ја збриша Норвешка. Репрезентацијата на Холандија го приреди најголемото изненадување на Светското ракометно првенство за жени откако успеа со 33:32 да ја победи ...

29 поврзани вести »

Мареј: Сакам да играм меч во пет сета, а да немам болки

Спортманија - 13.12.2019

Шкотскиот тенисер има скромна цел пред настапот на првиот гренд-слем во 2020 година. Енди Мареј нема да биде меѓу носителите на Отвореното првенство на Австралија во тенис. Ќе мора уште во првите кола да се сретне со некој од фаворитите, но негова ...

5 поврзани вести »

ЕХФ со специјално видео го најави Лазаров како една од ѕвездите на ЕП (Видео)

Спортманија - 13.12.2019

Македонската и светска ракометна легенда заслужува внимание. Тој е национален херој во Македонија, но исто така и ракометна легенда. Кирил Лазаров е рекордер по бројот на голови на едно Европско првенство.

15 поврзани вести »