TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Вујовиќ: Историјата не дозволува Вардар да влезе во криза, ние имаме победници во тимот!

SportMedia - пред: 30 мин

Вардар 1961 има серија од два порази во Лигата на шампиони. По тешките дуели со Монпеље и Алборг, во Скопје доаѓа уште еден квалитетен противник. Актуелниот македонски првак во среда го пречекува Кил, кој покажа дека има слабости, против Пик Сегед ...

9 поврзани вести »

Роналдо го удри Џонс – влета Ван Дајк (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 42 мин

Ливерпул вчера го понижи Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ со 5-0. Овој пораз тешко му падна на Кристијано Роналдо, кој кон крајот на првото полувреме тоа го покажа со неспортски потег. Тој го турна Португалецот, но на голема среќа ситуацијата не ...

107 поврзани вести »

Навивачите на Барса удираа по автомобилот на Куман, внатре била и неговата сопруга (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 1 час

Реал Мадрид ја победи Барселона со 2-1 во првото „Ел Класико“ оваа сезона во Ла Лига. Тренерот на каталонскиот гигант, Роналд Куман беше во големи проблеми по оваа средба. Навивачите незадоволни го чекаа пред стадионот, кога излезе со неговиот ...

82 поврзани вести »

Бизарна сцена: Навивач трчаше кон Меси и прекина контранапад на ПСЖ (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 2 часа

Синоќа на натпреварот меѓу Олимпик Марсеј и ПСЖ во 73. минута еден ветувачки контранапад на Лео Меси беше бизарно прекинат. Имено, во моментот кога Аргентинецот повлече контра за гостите во теренот влета еден навивач и почна брзо да трча кон новата ...

51 поврзани вести »

Шкендија и Јанта Волеј со максимален ефект и по 2. коло во одбојкарскиот шампионат

SportMedia - пред: 2 часа

Одбојакрите на Шкендија и Јанта Волеј обезбедија нови победи во рамките на 2. коло од домашното одбојкарско првенство во машка конкуренција. Викендов на гостувањето против Лирија, Шкендија со убедливи 3:0 ја обезбеди и втората максимална победа, ...

2 поврзани вести »

Мегваер во името на фудбалерите им се извини на сите навивачи на Јунајтед

SportMedia - пред: 3 часа

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мегваер, кој одигра многу слаб натпревар во дербито со Ливерпул, им се извини на навивачите на тимот за понижувачкиот пораз на „Олд Трафорд“. Камерите околу стадионот покажаа дека некои поддржувачи на „црвените ...

107 поврзани вести »

Падна првата тренерска глава во Бундеслигата: Волфсбург го отпушти Ван Бомел

SportMedia - пред: 3 часа

Првиот тренерски отказ во новата сезона во Бундеслигата падна во амбициозниот Волфсбург. По поразот од 2:0 на домашен терен од екипата на Фрајбург, што, пак, значеше осми натпревар по ред без победа, клубот беше принуден да повлече потег и да го ...

4 поврзани вести »

Кугларите почнаа со пораз на СП во Полска

SportMedia - пред: 3 часа

Македонската кугларска репрезентација со пораз го почна настапот на Светското првенство во Тарново Подгорне во Полска. Во првото коло од групната фаза, нашите куглари беа поразени со 7:1 од селекцијата на Словачка.

Ѓоковиќ и невакцинираните можат на Австралија Опен, но ќе мораат во карантин две недели

SportMedia - пред: 4 часа

Утрово од Австралија Опен стигнуваат вести дека тенисерите кои не се вакцинирани, а кои сакаат да настапат на првиот Грен Слем следната сезона, ќе можат да допатуваат во Мелбурн, но само под услов да поминат двонеделен карантин.

21 поврзани вести »

Премиерлигашите направиле коалиција против Њукасл: Никој да не им продава играчи во јануари!

SportMedia - пред: 4 часа

Клубовите од Премиер лигата направиле коалиција со идеја да го натераат Њукасл да испадне од елитата оваа сезона, пишува „Дејли Мејл“. Сите во Англија се бесни поради зделката со која државниот конзорциум од Саудиска Арабија ги купи акциите во тимот ...

Да не ти дојдат на гости: Ливерпул на 8 гостувања сезонава постигна 30 гола!

SportMedia - пред: 4 часа

По вчерашната „петарда“ во мрежата на Манчестер Ј. на „Олд Трафорд“, тимот на Јирген Клоп успеа да запише неверојатни 30 гола на осумте гостувања на кои се појави досега од почетокот на сезоната во сите натпреварувања.

73 поврзани вести »

Младост 96 и Крива Паланка 2007 не знаат за пораз во пинг-понгарскиот шампионат

SportMedia - пред: 5 часа

Со одигрувањето на натпреварите од второто и третото коло од двете најсилни лиги во сениорска конкуренција, пинг-понгарското првенство доби и нови фаворити за највисок пласман. Минатогодишниот апсолутен шампион Младост 96 од Прилеп, после три ...

3 поврзани вести »

Конечно, победија и „Лејкерс“, Голден Стејт не запира (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 5 часа

Во шесте ноќешни натпревари од НБА лигата ја видовме и првата победа на ѕвездениот тим на Лос Анџелес Лејкерс. „Езерџиите“ успеа во третиот обид од почетокот на сезоната да ја прослават првата победа, откако триумфираа во „Стејплс Центарот“ над ...

18 поврзани вести »

ПСЖ извади реми во Марсеј, домашните фанови ги гаѓаа Нејмар и Меси со шишиња

SportMedia - пред: 14 часа

ПСЖ остана непоразен на жешкото гостување на „Велодром“ каде против Олимпик Марсеј одигра 0:0 иако скоро цело второ полувреме го одигра со играч помалку. Гостите останаа без Хакими кој во 57. минута доби црвен картон.

51 поврзани вести »

Дибала од пенал не дозволи Интер да слави на дербито на „Меаца“ (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 14 часа

Интер и Јувентус одиграа без победник, 1:1 во големото италијанско дерби на „Џузепе Меаца“ вечерва во мечот од 9. коло на Серија А. Најважните работи некако се случија во првите 20 минути и во самиот финиш од натпреварот.

82 поврзани вести »

Суарез го спаси Атлетико (М) од пораз на домашен терен (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 14 часа

Во фантастичен меч со 4 гола, Атлетико (М) и Реал Сосиедад на крајот одиграа 2:2 во уште едно дерби од шпанската Ла Лига во ова коло. Гостите одлично го отворија натпреварот и во седмата минута поведоа со голот на Сорлот, а асистент беше Исак.

8 поврзани вести »

Ф1: Верстапен во Остин ја прослави осма победа сезонава

SportMedia - пред: 15 часа

Макс Верстапен по осмипат сезонава успеа да победи на трка од Гран При серијата во Ф1 шампионатот и да се зацврсти на првото место во генералниот поредок, пред неговиот голем конкурент, Луис Хамилтон.

40 поврзани вести »

Дарко Мицевски го крена Куп-трофејот во Летонија

SportMedia - пред: 15 часа

Некогашниот првотимец на Вардар, Дарко Мицевски го освои својот прв трофеј како фудбалер на летонскиот Ригас. Тимот на РФС го освои Купот на Летонија откако денеска во финалето со 1:0 славеше над екипата на Лиепаја.

3 поврзани вести »

Ден за дебакли: Зенит му нанесе историски срам на Спартак (М), каков што не се памети

SportMedia - пред: 15 часа

Московски Спартак загуби на денешното гостување кај Зенит во Ст. Петерсбург со неверојатни 7:1 во рамките на 12. коло од руската Премиер лига. Спартак, никогаш претходно немаше примено 7 гола на меч од првенството на Русија, но ниту претходно во ...

3 поврзани вести »

Неверојатни бројки: Салах на „Олд Трафорд“ оваа година има дадено повеќе голови отколку Роналдо!

SportMedia - пред: 16 часа

Мо Салах на денешното гостување кај Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“ постигна хет-трик со што стана најдобриот африкански стрелец во Премиер лигата. По мечот, доаѓа уште еден интересен сттистички детаљ, поврзан со најголемата ѕвезда на „црвените ...

73 поврзани вести »