TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Фирмино и Жота донесоа пресврт-победа на Ливерпул (видео)

SportMedia - пред: 5 часа

Ливерпул успеа со 2:1 да го совлада Шефилд Јунајтед во меч од 6. коло на англиската Премиер лига. „Црвените“ имаа негатива, меѓутоа го свртеја резултатот во своја корист. Прво гостите поведоа со голот на Берге од пенал откако Фабињо направи прекршок ...

4 поврзани вести »

Хабиб го совлада Геџи, постави скор 29-0 и објави пензија! (видео)

SportMedia - пред: 5 часа

Хабиб Нурмагомедов славеше против привремениот првак, Американецот Џастин Геџи во една од најголемите борби во историјата на УФЦ лесна категорија и притоа објави крај на кариерата. Дагестанецот во две рунди го „суреди“ противникот откако го фати за ...

57 поврзани вести »

Лацио и го нанесе на Болоња третиот пораз по ред (видео)

SportMedia - пред: 5 часа

Екипата на Лацио успешно ја заокружи неделата на фудбалски план. Прво ја совлада Борусија Дортмунд во 1. коло од Лигата на шампионите, а вечерва ја победи Болоња со 2:1 и со добро расположение го чека вториот меч од ЛШ против Клуб Бриж.

4 поврзани вести »

Евролигашот падна пред Димитријевиќ и Хувентуд

SportMedia - пред: 5 часа

Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентуд на домашен терен ја совладаа Басконија со 83-82 во рамките на седмото коло во Лига Ендеса. Двата тима одиграа одличен натпревар, чиј победник се решаваше во последната секунда.

4 поврзани вести »

Тешка повреда на младиот бек на Баерн – лошо згазна и страдаа лигаментите

SportMedia - пред: 6 часа

Баерн го „здроби“ Ајнтрахт со 5:1 во меч од Бундес лигата, но победата остави горчина во устата поради тешката повреда на младиот централен бек Алфонсо Дејвис. Репрезентативецот на Канада незгодно застана го извитка зглобот и практично сам се ...

Лаутаро здиве и удираше по столчето затоа што беше заменет (видео)

SportMedia - пред: 6 часа

И покрај слабиот настап Интер успеа да ги освои бодовите против Џенова. Победи со 2:0, но камерите уловија еден интересен момент. Антонио Конте реши да го извади од игра Лаутаро Мартинез. Аргентинецот беше незадоволен од тоа што беше заменет и тргна ...

3 поврзани вести »

Рамос: Зошто толку врева? Тоа е чист пенал, а победата на „Ноу Камп“ е многу слатка

SportMedia - пред: 6 часа

Реал Мадрид ја совлада Барселона со 3:1 на „Ноу Камп“ во дербито на шпанското првенство. Многу врева се крена околу пеналот за Реал Мадрид во второто полувреме кој го реализираше Серхио Рамос за водство од 2:1, а потоа Модриќ ја запечати победата.

148 поврзани вести »

Ѓорѓев даде гол во победата на Грасхоперс над Шафхаузен

SportMedia - пред: 7 часа

Македонскиот интернационалец Никола Ѓорѓев го постигна вториот гол во Втората швајцарска лига оваа сезона. По оној погодок против Чијасо на крајот на септември, сега играчот за врска реализираше против Шафхаузен, а неговата екипа успеа да победи со ...

3 поврзани вести »

Дортмунд во вториот дел го „скрши“ Шалке во дербито на Рур (видео)

SportMedia - пред: 7 часа

Борусија Дортмунд го совлада големиот ривал Шалке со 2:0 во дербито на Бундес лигата. „Милионерите“ го скршија отпорот на „Рударите“ во второто полувреме, а кога Аканџи го постигна погодокот за водство натаму се беше полесно за четата на Лусиен ...

31 поврзани вести »

Јунајтед-Челзи 0:0, но дали Челзи е оштетен при овој прекршок на Мегваер?

SportMedia - пред: 7 часа

Манчестер Јунајтед и Челзи одиграа без голови во дербито на англиската Премиер лига. Иако се очекуваше погодоци од двете страни, стрелците не беа расположени за голови. Ниту пак Кавани кој дебитираше во дресот на Јунајтед не го однесе својот тим до ...

35 поврзани вести »

ФАРЕ кампања „ФУДБАЛСКИ ЛУЃЕ„ во организација на ффм И мцкр

SportMedia - пред: 8 часа

ФАРЕ акционата недела која се одржува под мотото „ФУДБАЛСКИ ЛУЃЕ“ обединува фудбалски навивачи, поддржувачи, клубови, играчи, групи и заедници кои се борат против дискриминацијата во фудбалот и спортот.

5 поврзани вести »

Веспрем ги објави имињата, Манасков не е меѓу позитивните на Ковид-19

SportMedia - пред: 8 часа

Веспрем ги објави имињата на ракометари кои се позитивни на Ковид-19. Добра вест е што меѓу нив не е македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков, па тој ќе биде на располагање на селекторот, Данило Брестовац за квалификациските дуели против Финска ...

2 поврзани вести »

Мото ГП: Накагами прв пат во кариерата на пол позицијата

SportMedia - пред: 8 часа

Јапонскиот возач Такаки Накагами пред неколку дена потпиша нов договор со Хонда, а денеска изненади со фантастичните квалификации и првата пол позиција во кариерата. Тој беше најбрз во квалификациите за Големата награда на Теруел со време 1: 46.882 ...

11 поврзани вести »

Пандев и Џенова не успеаја да го запрат Интер (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 8 часа

По пост од два меча, екипата на Интер, конечно, освои три бода во Серија А лигата. „Нероаѕурите“ вечерва на гостувањето кај Џенова на нашиот Горан Пандев, успеаја да го скршат отпорот на противникот во финалниот дел од мечот, кога Лукаку и ...

32 поврзани вести »

Тричко не запира, нов гол и нова победа за АЕК Ларнака (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 8 часа

Со својот петти сезонски гол, Иван Тричковски ја потврди третата сезонска победа на АЕК Ларнака во кипарското првенство. Вечерва на гостувањето кај Ерзурум, македонскиот репрезентативец продолжи со фантастичната гол-форма и постигна петти погодок за ...

8 поврзани вести »

Седум поени за Војдан, нов пораз за Гравелин-Данкерк

SportMedia - пред: 9 часа

Македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски и неговиот тим Гравелин-Данкерк го претрпеа и четвртиот сезонски пораз во француската елита. Денеска во меч од 5. коло пред своја публика, Гравелин-Данкерк беше високо и убедливо поразен од Дижон со ...

3 поврзани вести »

И тоа се случи: Гвардиола за првпат не успеа да освои 10 бода во првите пет меча

SportMedia - пред: 9 часа

Откако денеска не успеаја да го победат Вест Хем на гостински терен, играјќи нерешено 1:1, Манчестер Сити има само осум бода на пет натпревари во Премиер лигата оваа сезона и тоа е најслабиот старт на сезоната на „граѓаните“ од 2014/2015, кога тие ...

Скокна во тавче: Се ожени Никола Јокиќ (ФОТО)

SportMedia - пред: 9 часа

НБА ѕвездата на Денвер Нагетс, српскиот кошаркар Никола Јокиќ реши да стапне на „лудиот камен“ и да ја овековечи својата врска со долгогодишна девојка Наталија Мачешиќ. Венчавката се одржа во неговиот роден град Сомбор.

Меч за историја: Ајакс стана прв во историјата кој постигнал 13 гола на меч во холандската елита

SportMedia - пред: 9 часа

Фудбалерите на Ајакс вечерва имаа неверојатно гол-шоу на гостувањето кај Венло во мечот од 6. коло на холандскиот шампионат обезбедувајќи рекордна победа од 13:0. Гостите играа со фудбалер повеќе од 52.

14 поврзани вести »

Ансу Фати нов рекордер на „Ел Класико“

SportMedia - пред: 10 часа

Напаѓачот на Барселона, Ансу Фати, со голот во 9. минута од мечот со Реал Мадрид во рамките на 7-то коло од Ла Лига стана најмладиот стрелец во историјата на „Ел Класико“ пресметките. Шпанецот постигна гол против шампионот на возраст од 17 години и ...

148 поврзани вести »