TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

ЕЛ КЛАСИКО: По три години, Реал повторно триумфално на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 10 часа

Фудбалерите на Реал Мадрид на најдобар начин се рехабилитираа по двата последователни порази во Ла Лига и Лигата на шампионите обезбедувајќи голема победа на „Камп Ноу“ против лутиот ривал Барселона со 3:1.

148 поврзани вести »

Хамилтон стартува прв и на трката за ГН на Португалија

SportMedia - пред: 10 часа

Светскиот шампион Луис Хамилтон беше најдобар во денешните квалификации пред трката за Големата награда на Португалија. Валтери Ботас беше одличен, но неговиот тимски колега на крајот го надмудри кога беше најпотребно.

34 поврзани вести »

Шкупи и ги “замрсува“ сметките на Шкендија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - пред: 10 часа

Шкупи барем до утре до 16:30 часот, до завршувањето на мечот меѓу Шкендија и Работнички, ќе се перчи од врвот на табелата во ПМФЛ. Во првиот меч од 10.коло, попладнево на “Борис Трајковски“ во Скопје, Шкупи со 1:0 го победи Силекс и со тоа сега има ...

24 поврзани вести »

Нов хет-трик на Левандовски, РБ Лајпциг победи за останување на врвот (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 10 часа

Моќниот Баерн (М) едноставно се прошета до четвртата сезонска победа откако денеска на свој терен го торпедираше Ајнтрахт (Ф) со 5:0. И овој пат во фокусот беше неверојатниот полски голгетер Роберт Левановски кој постигна нов хет-трик и сам ја ...

31 поврзани вести »

ВМФЛ – ЗАПАД: Вардар Форино за малку од готово вересија, Кадино со 3:0 го уништи лидерот Гостивар…

SportMedia - пред: 11 часа

Интересни мечеви, но и пред се резултати на денешите мечеви во ВМФЛ – запад. Крајно неочекувано Кадино со 3:0 го победи Гостивар, кој и покрај поразот остана лидер на табелата. Да кажеме дека овој меч започна 15 минути подоцна.

5 поврзани вести »

Пол позиција за Хамилтон во Португалија

SportMedia - пред: 11 часа

Луис Хамилтон ќе стартува како прв на утрешната трка во Португалија, откако денеска имаше најбрзо време во квалификациите. Тој успеа да го надмине Ботас со фантастично возење во последниот круг и го заврши со време од 1:16.652.

34 поврзани вести »

ВМФЛ – ИСТОК: Брегалница “пукна“ шестка…, хет- трик на Христов за триумф на Тиквеш!

SportMedia - пред: 11 часа

Попладнево се одиграа сите пет мечеви од 9.коло во ВМФЛ – исток. Очекувано Брегалница одигра уште еден добар меч и просто го торпедираше Росоман, и тоа со 6:1. Уште по првите десет минути “сините“ водеа со 3:0 и тогаш беше решен победникот.Кудијан ...

6 поврзани вести »

Шкупи го прескокна Силекс, но ја прескокна и Шкендија, па сега е лидер на табелата (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 12 часа

Триумф на Шкупи за лидерското место на табелата, барем на 24 часа пред утрешните останати мечеви од ова 10. коло. Момците на Умит Каран со 1:0 го победија Силекс, па сега со 22 бода се пред Шкендија на првото место во ПМФЛ.

24 поврзани вести »

Елиф Елмас негативен на коронавирусот!!!

SportMedia - пред: 12 часа

Елиф Елмас денеска добил негативен тест на коронавирусот. Ова било негов втор негативен тест, и со тоа македонскиот интернационалец веќе може да се приклучи на екипата на Наполи. Тој повеќе од три недели беше позитивен на Ковид-19, и во ...

17 поврзани вести »

Дејан Манасков најефикасен во досегашниот тек на сезоната во Веспрем

SportMedia - пред: 12 часа

Дејан Манасков со 52. гола во досегашниот тек од сезоната, е најефикасен ракометар за Веспрем. И покрај многуте „ѕвезди“ во унгарскиот тим, сепак, македонскиот ракометар е пред сите. Манасков има предност од пет гола зад второпласираниот Андреас ...

6 поврзани вести »

Составите за „Ел Класико“: Реал со Рамос, Барса ќе напаѓа со Кутињо, Меси и Фати

SportMedia - пред: 12 часа

Денеска е на програмата „Ел Класико“, и сите погледи ќе бидат свртени кон „Камп Ноу“. Сепак, ова дерби ќе биде специфично бидејќи ќе биде одиграно пред празни трибини на стадионот на Барселона.

148 поврзани вести »

Премиер-лига: Вест Хем поведе со „ножички“, Сити стигна до бод во вториот дел (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 13 часа

Прекрасен гол на Антонио за Вест Хем, со кој тимот од Лондон имаше водство над големиот фаворит Манчестер Сити на домашен терен. Тимот на Гвардиола повторно потфрли, и во пет кола има освоено само осум бодови, од можни 15, со што е најслабиот старт ...

23 поврзани вести »

Полувреме на Маџари: Шкупи напаѓа, Силекс се брани, мрежите нечепнати!

SportMedia - пред: 13 часа

На отварањето на 10. коло во ПМФЛ, по првите 45.минути меѓу Шкупи и Силекс резултатот е 0:0. Мечот кој се игра на “Борис Трајковски“, барем во првиот дел, измина во иницијатива и три полушанси за чаирчани, двапати во шанса беше Дарбо а еднаш ...

24 поврзани вести »

Поради Ковид-19 ќе биде намален бројот на НБА-мечевите

SportMedia - пред: 13 часа

По завршување на сезоната, НБА-лигата почна да се подготвува за новата. Според пишувањата на медиумите во САД имало неколку предлози, еден од нив е сезоната да стартува на 22. декември. Оваа идеја добила најмногу поддршка.

7 поврзани вести »

По Металург уште еден тим од Европската лига е во изолација

SportMedia - пред: 13 часа

Пандемијата коронавирус на големо ги одложува дуелите во ракометните натпреварувања. По Металург, уште еден тим од Европската лига замина во карантин поради позитивен член на Ковид-19. Станува збор за Бешикташ, кој поради мерките во својата земја, ...

20 поврзани вести »

Тотенхем му нуди нов договор на Сон вреден 57 милиони евра

SportMedia - пред: 14 часа

Тотенхем подготвува нов петгодишен договор за Хеунг-Мин Сон. Неговата актуелна соработка завршува во 2023 година, но раководството на клубот сака да го осигура за во иднина. Тој би требало да заработува по 220.000 евра неделно заедно со бонуси и ...

12 поврзани вести »

Последната акција на КЛ7 во Струга (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 14 часа

Дебитантот во Супер-лигата, Голден Арт КЛ7 дојде до првиот бод оваа сезона откако во последната секунда со голот на Ѓорговски од 12 метри се избори за крајни 23-23 на гостувањето кај Струга.

9 поврзани вести »

Биелса и Лидс се презадоволни: Алиоски добива нов договор од Премиерлигашот!

SportMedia - пред: 14 часа

Езџјан Алиоски, како што јавува “Фудбал Инсајдер“ има големи шанси и по јуни 2021 година да остане во Лидс Јунајтед. Имено раководството на Премиерлигашот, кој оваа сезона по долги години се врати во елитата, и стратегот Марсело Бијелса имаат намера ...

33 поврзани вести »

Капитенот се врати на тренинзите: Бејтулаи за посилна Шкендија!

SportMedia - пред: 15 часа

По двонеделна пауза поради повреда на коленото на мечот меѓу Македонија и Косово, Егзон Бејтулаи, стоперот а воедно и капитен на Шкендија се врати на тренинзите. Сепак дали еден од најдобрите дефанзивци во лигата утре ќе се најде во тимот на тетовци ...

Велкоски ги воодушеви фановите на Сараево со честитката за 74-тиот роденден на клубот (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 15 часа

Крсте Велкоски, нашиот репрезентативец важи за миленик на фановите на Сараево. Капитенот на “бордо“ тимот важи за еден од најдобрите фудбалери на Сараево во последните неклку сезони. Денеска Сараево, најтрофејниот клуб во БиХ, го прославува својот ...

2 поврзани вести »