TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Нинковиќ ја напушти болницата, и си замина дома

SportMedia - пред: 11 часа

Српскиот фудбалер, Никола Нинковиќ кој синоќа имаше тешка сообраќајна незгода во Хрватска е отпиштен од болницата во Сисак каде што беше сместен и заминал дома во Белград. Тој бил на пат за Италија каде што игра за тимот на Асколи, откако го минал ...

7 поврзани вести »

Ѓуроски прв стрелец, Аликанте убедлив

SportMedia - пред: 19 часа

Стојан Ѓуроски и неговиот ХЛА Аликанте ја запишаа втора победа во Леб Оро лигата. На свој терен убедливо беше совладана екипата на Леида со резултат (82:65). Македонскиот репрезентативец беше најдобар стрелец во својот тим, постигна 13 поени (2/6 за ...

8 поврзани вести »

ЕВРОЛИГА: Кошаркарското „Ел Класико“ за Барса

SportMedia - пред: 20 часа

Кошаркарите на Барселона беа подобри од Реал Мадрид во дербито во Евролигата. Избраниците на Јасикевичиус ја остварија третата победа оваа сезона, додека екипата од Мадрид стигна до четвриот пораз.

134 поврзани вести »

Српски фудбалер со тешка сообраќајка во Хрватска, хоспитализиран во болница

SportMedia - пред: 20 часа

Српскиот фудбалер Никола Нинковиќ, е хоспитализиран во болница откако имал тешка сообраќајна несреќа на автопатот Белград – Загреб. Нинковиќ од Белград се упатил кон Италија, но во близина на Сисак удрил во камион откако го претекнувал.

7 поврзани вести »

Алиоски и Лидс му приредија горчлив пораз на Астон Вила

SportMedia - пред: 20 часа

Астон Вила после седумте дадени гола против Ливерпул, вечерва загубија од Лидс со 0:3. Целиот меч за гостите го одигра Езџјан Алиоски, кој доби жолт картон во 53. минута. Три гола даде Бамфорд, и тоа сите три во второто полувреме, за целосен ...

51 поврзани вести »

„ДЕБАКЛ“: Французинките броеја до 11 против Македонија!

SportMedia - пред: 20 часа

Одамна женската фудбалска репрезентација на Македонија не е на ниво кое сиге го посакуваме и очекуваме. Франција, светската велесила ја совлада нашата репрезентација со убедливи 11:0, полувреме 5:0.

10 поврзани вести »

Штутгарт и Келн „ремизираа“, Чурлинов играше 16 минути против некогашниот свој тим

SportMedia - пред: 21 часа

Дарко Чурлинов доби шанса да игра во последните 16 минути на дуелот помеѓу Штутгарт и неговиот поранешен тим Келн. Во 23. секунда домашните дојдоа до водство, кое го имаа само до 23. минута кога гостите од Келн постигнаа гол од пенал и израмнија.

13 поврзани вести »

Од осма лига и футсал, до петгодишен договор со Вулверхемптон

SportMedia - пред: 21 часа

Дефанзивецот Макс Килман, доби петогодишен договор од премиерлигашот Вулверхемптон. Ова доаѓа после одличниот меч против Лидс, во кој Килман го доби „епитетот“ играч на мечот. Интересна е историјата за овој фудбалер.

Барди има болки во коленото, неизвесен за настап со Селта

SportMedia - пред: 21 часа

Македонскиот интернационалец Енис Барди, е неизвесен за дуелот со Селта во понеделник. Играчот на Леванте има повреда на коленото, кое во моментов му е преврзано, јавуваат шпанските медиуми.

Синот на Беркамп се пробува во Арсенал

SportMedia - пред: 22 часа

Мичел Беркамп, синот на легендарниот Денис Беркамп тренира со тимот на Арсенал до 23 години. Тој во моментов е слободен агент, но би можел да стане член на „топџиите“ и да тргне по стапките на својот татко.

КЛ7 по голема драма до прв бод сезонава

SportMedia - пред: 22 часа

Голден Арт КЛ7 го освои првиот бод во дебитантска сезона во Супер лигата. Младиот состав предводен од Андон Бошковски во последната секунда се изборија за конечни 23-23. КЛ7 по првото полувреме имаше позитива од 8-9.

9 поврзани вести »

Партизан го продаде својот талент на Манчестер Сити за 8 милиони евра

SportMedia - пред: 22 часа

Според неколку српски медиуми, младиот играч на Партизан, Филип Стевановиќ, во јануари ќе продолжи во Манчестер Сити, откако неговиот клуб се договорил за продажба во премиерлигашот. Наводно цената која треба да ја добие белградскиот клуб изнесува ...

3 поврзани вести »

Освојувач на Супербоулот осуден на робија поради силување

SportMedia - пред: 23 часа

Прославениот играч на Сан Франциско Дејна Стаблфилд е осуден на 15 години до доживотен затвор откако беше виновен за силување на жена која дошла кај него на разговор за работа како бебиситерка.

Елези втор пат стартер, a неговиот Вараждин реди порази

SportMedia - пред: 23 часа

Младинскиот репрезентативец на Македонија Агон Елези повторно беше стартер во тимот на Вараждин но неговата екипа доживеа нов пораз во хрватската Прва лига. Вараждин на домашен терен е поразен од Славен Белупо со 1:2.

Џемаили по осум месеци го напушти Шенжен: „Работите не одеа како што посакував“

SportMedia - пред: 1 ден

Искусниот швајцарски репрезентативец со македонски корени Блерим Џемаили го раскина договорот со Шенжен и моментално е без клуб. Џемаили во јануари од Болоња прејде во кинескиот Шенжен каде што работеше со тренерот Жорди Кројф, синот на легендарниот ...

На фудбалерот на Хофенхајм му кажале дека жена му се пораѓа и тој го напуштил мечот со Звезда

SportMedia - 23.10.2020

На натпреварот помеѓу Хофенхајм и Црвена Звезда во рамките на Лига Европа се случи несекојдневна ситуација. На почетокот на второто полувреме многумина се зачудија кога видоа дека на теренот го нема еден од најдобрите фудбалери на Хофенхајм Флоријан ...

Признанието стигна: Ристовски во идеалниот тим на колото во ЛШ

SportMedia - 23.10.2020

Борко Ристовски со 18 одбрани и 4 гола беше најдобриот играч на Вардар 1961 на вчерашната средба против Порто. По блескавата партија ЕХФТВ го смести во идеалниот тим за петото коло. Покрај Борко во идеалниот тим се Тилен Кодрин од Целје, Сагосен и ...

124 поврзани вести »

Очекувано: Дуелот меѓу Металург и Висла е одложен

SportMedia - 23.10.2020

Поради нов позитивен случај, на Ковид 19, Металург по враќањето од Тулус, мораше да биде ставен во 14 -дневна изолација. Раководството на клубот, испрати барање до ЕХФ за одложување на мечот со Висла во ракмите од второто коло од Европската лига , ...

40 поврзани вести »

Ново откажување во Лигата на шампионите

SportMedia - 23.10.2020

Секојдневно сме сведоци на одложени натпревари во сите спортови. И во ракометот Ковид-19 прави проблем во распоредот на одигрување на мечевите во новата сезона. Во женската Лига на шампиони, еден меч веќе е откажан.

2 поврзани вести »

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Играјте на 3+ голови

SportMedia - 23.10.2020

Астон Вила против Лидс Јунајтед е нашиот избор за меч на денот. Астон Вила изненадувачки добро тргна во новата сезона, а со победа над „белите“ вечерва може да скокне на чело на табелата за првпат по август 2011 година.

51 поврзани вести »