TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Признанието стигна: Ристовски во идеалниот тим на колото во ЛШ

SportMedia - 23.10.2020

Борко Ристовски со 18 одбрани и 4 гола беше најдобриот играч на Вардар 1961 на вчерашната средба против Порто. По блескавата партија ЕХФТВ го смести во идеалниот тим за петото коло. Покрај Борко во идеалниот тим се Тилен Кодрин од Целје, Сагосен и ...

36 поврзани вести »

Очекувано: Дуелот меѓу Металург и Висла е одложен

SportMedia - 23.10.2020

Поради нов позитивен случај, на Ковид 19, Металург по враќањето од Тулус, мораше да биде ставен во 14 -дневна изолација. Раководството на клубот, испрати барање до ЕХФ за одложување на мечот со Висла во ракмите од второто коло од Европската лига , ...

20 поврзани вести »

Ново откажување во Лигата на шампионите

SportMedia - 23.10.2020

Секојдневно сме сведоци на одложени натпревари во сите спортови. И во ракометот Ковид-19 прави проблем во распоредот на одигрување на мечевите во новата сезона. Во женската Лига на шампиони, еден меч веќе е откажан.

2 поврзани вести »

Митревски одново ја има најдобрата одбрана во Лигата на шампиони

SportMedia - 23.10.2020

ЕХФТВ ги објави најдобрите пет одбрани за петото коло во Лигата на шампионите. Во изборот се најде само еден од двајцата македонски репрезентативни голмани и покрај тоа што и двајцата вчера блескаа на дуелот меѓу Вардар 1961 и Порто.

36 поврзани вести »

Рекордна вечер за Борко, исполнета со неверојани одбрани – уживајте (ВИДЕО)

SportMedia - 23.10.2020

Борко Ристовски постигна 4 гола во ремито против Порто (25-25) и постави личен рекорд во неговата голманска кариера. Тој беше трет стрелец во редовите на актуелниот европски првак, пред него беа Чупиќ со седум погодоци и Вујин со пет.

36 поврзани вести »

Ниту Азаренка не го планираше ова: Ретко видена ситуација во тенисот (ВИДЕО)

SportMedia - 23.10.2020

За време на осминафиналната средба на ВТА турнирот во Чешка е виден несекојдневен лет на топката. Главниот креатор беше Викторија Азаренка, и самата не веруваше на своите очи. Водеше со 5:1 и сервираше за победа, при 15:0 освои поен на неверојатен ...

2 поврзани вести »

Ристовски со четири погодоци беше трет стрелец во Вардар 1961

SportMedia - 23.10.2020

Вардар 1961 освои само бод против Порто на домашен терен иако беше близу до победата. Топката дојде среќно до Ареја, кој во последната секунда погоди за 25-25. Македонскиот тим на овој натпревар имаше проблем со нападот.

36 поврзани вести »