TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stylist

Ѕирнете во првата физичка продавница на Авон отворена деновиве во Лос Анџелес

Stylist - пред: 3 часа

По повеќе од 135 години директна продажба преку претставници, козметичкиот гигант Avon ја отвори својата прва физичка продавница. Именувана Studio 1886 по годината кога е Авон основан, продавницата е сместена во Лос Анџелес на простор од околу 2.000 ...

2 поврзани вести »

Редефинирање на строгиот крој во есенската колекција на Scotch & Soda

Stylist - пред: 4 часа

Брендот Scotch & Soda смета дека добро скроените парчиња со машки крој, како на пример оделото о сакото и панталоните, не мора да значат крутост, официјалност, строгост. Во кампањата ‘Tailoring, redefined’ брендот прикажува дека креациите кои се ...

Уличната мода инспирација за комбинации со широки панталони

Stylist - пред: 5 часа

За време на периодот на самоизолација, повторно ја откривме убавината на удобните и топли широки панталони, модно парче што не го ограничува движењето. Додека се одржуваа есенските модни недели, трендот се пресели од спалните и дневните соби на ...

NO BULL… и B-GOOD FOOD Co. – Два нови македонски бренда кои целат кон светскиот пазар

Stylist - пред: 6 часа

По успешното креирање и позиционирање на брендот низ светот, проект во кој повеќе не е дел, компанијата во изминатата година работеше на развој и лансирање на нивните два нови брендa: и . По извршена детална анализа на трендовите и потребите на ...

9 поврзани вести »

Оливија Палермо има страст за капути – погледнете какви модели носи есенва

Stylist - 27.10.2020

Оливија Палермо важи за модерна икона на стилот благодарение на елегантниот и софистициран изглед. Нејзиниот стил го следиме уште од серијата The City на MTV во која гледавме како работи кај дизајнерката Дајан вон Фустенберг, до денешниот ангажман ...

Тренд се војничките чизми со дебел ѓон – еве еден кул модел од Mango

Stylist - 27.10.2020

Ѕвездите на уличната мода потврдија дека најпопуларните чизми оваа сезона се моделите во војничките стил со цврст изглед и дебел гумен ѓон, во верзии со врзување или со ластик. Овие модели на чизми ги има во дизајнерските колекции, но и во понудата ...

Tate Art колекцијата на Pull & Bear со мотиви на Мондријан, Кандински и други современи уметници

Stylist - 27.10.2020

Модниот бренд Pull & Bear ја претставува новата колекција Tate Art која е посвета на некои од најзначајните современи уметници како Пит Мондријан, Василиј Кандински, Казимир Малевич, Вилијам Блејк, Вилијам Тарнер.

СТИЛСКА ИДЕЈА: Комбинации на есенски палта со марами и шалови

Stylist - 27.10.2020

Марамите се едни од најинтересните модни додатоци, во постудените месеци носиме подебели марами или ги заменуваме со шалови. Тие ја разигруваат стилската комбинација, но не треба да доминираат, затоа што понекогаш можат да го „уништат“ стајлингот.

8 поврзани вести »

Светски познати теоретичари и експерти на уметноста ќе одржат онлајн предавања во МСУ

Stylist - 27.10.2020

Музејот на современата уметност – Скопје во рамките на Интердисциплинарната програма започнува со онлајн предавања со наслов „Без/редие во светот на уметноста“. Предавачи во рамки на програмата се водечки автори, теоретичари и експерти околу ...

12 поврзани вести »

Манекенката Емили Ратајковски на насловна на Vogue откри дека е бремена

Stylist - 27.10.2020

Вистински бејбибум се случува во Холивуд, но и во модниот свет, неколку манекенки очекуваат бебе, а вчера и Емили Ратајковски откри дека е бремена. Таа се фоторафираше за дигиталната насловна страница на Vogue и изјави дека не го знае полот на ...

38 поврзани вести »