TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stylist

Ѓаволот понекогаш носи Nike

Stylist - пред: 4 часа

Модниот магазин Vogue и главната уредничка Ана Винтур најавија соработка со Nike во која овој спортски бренд создаде два стила на познатите Air Jordan патики инспирирани токму од Винтур. Класичните патики во новата изведба се наречени AJI High Zip ...

Отворена новата книжарница на „Литература.мк“ во „Скопје сити мол“

Stylist - пред: 5 часа

Новата книжарница на „Литература.мк“ официјално почна со работа во саботата (14 јули) во „Скопје сити мол“ (Skopje City Mall). На отворањето, продажниот простор, кој е лоциран на вториот кат од трговскиот, во близина на одделот за храна, го посетија ...

2 поврзани вести »

Шик летување на Пернил Тајсбек на Балеарските Острови

Stylist - пред: 5 часа

Данската стилска ѕвезда Пернил Тајсбел ни е високо на нашата листа на блогерки и трендсетерките кои сметаме дека имаат „кул“ стил. Деновиве оваа хероина на уличната мода од Копенхаген, северот на Европа го замени со југот и летуваше на Балеарските ...

Поврзани насекаде со летната роаминг понуда на Телеком

Stylist - пред: 6 часа

Македонски Телеком подготви летна роаминг промотивна понуда којашто на корисниците за време на годишните одмори им овозможува опуштена и безгрижна комуникација во странство. Со новата понуда, сите нови и постојни приватни корисници на Smart постпејд ...

13 поврзани вести »

Епска кампања на „Версаче“ со 54 манекени

Stylist - пред: 7 часа

Рекламната кампања на модната куќа „Версаче“ за есен-зима 2018/19 доби епски размери откако беа ангажирани 54 женски и машки манекени во „најдолгиот“ рекламен имиџ во модниот свет, а во која се појавуваат познати модели и манекени почетници како ...

4 поврзани вести »

Овој фустан на „Зара“ е на пат да стана бестселер

Stylist - 16.07.2018

Кога Марија Ортега, ќерката на сопственикот на модниот бренд „Зара“, се појави на Париската недела на висока мода не во ултра скап кутуриерски дизајнерски модел, туку во бел ресест фустан од „Зара“ кој чини околу 70 евра, таа направи добра реклама ...

Наталија Водјанова во златна креација на „Луј Витон“ на Мундијалот во Русија

Stylist - 16.07.2018

Супермоделот Наталија Водјнова вчера на московскиот стадион „Лужники“ во родната Русија им го предаде златниот трофеј на новите светски фудбалски прваци Франција, облечена во златна креација на модната куќа „Луј Витон“.

Eve Duet на Avon прогласен за најдобар парфем од страна на Фондацијата за мириси во Велика Британија

Stylist - 16.07.2018

Мирисот Eve Duet од AVON ја победи овогодинешната сериозна конкуренција и ја освои наградата во соработка со магазинот , а истата беше доделена од страна на . Познати како „Оскарите“ во индустријата за мириси, овие награди ги препознаваат најдобрите ...

2 поврзани вести »