TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Роналдо „како луд“ фрла пари на скапи автомобили

Таратур - пред: 13 часа

Во понеделникот, Роналдо го пропушти тренингот за да ја посети фабриката во Ферари со шефовите на Јувентус, Андре Ањели и Џон Елкан. Тој си купи автомобил вреден 1,6 милиони евра. Челниците на Јувентус се обидоа да ја расположат својата најголема ...

2 поврзани вести »

Филипче порача дека лицата помлади од 40 години ќе почекаат за вакцинирање против Ковид-19

Таратур - пред: 16 часа

Македонија денес очекува 38.400 дози од вакцината „Астра Зенека“ преку механизмот Ковакс да пристигнат денеска во земјава, а веќе утре треба да бидат испорачани 100 илјади вакцини од кинески „Синофарм“, кои се донација од кинеската армија.

66 поврзани вести »

Денес во Македонија треба да пристигнат 38.400 вакцини против Ковид-19 од „АстраЗенека“

Таратур - пред: 22 часа

Според претходните најави на Министерството за здравство, денеска во Македонија треба да пристигнат нови количини на вакцините против ковид-19 од „АстраЗенека“. -На 14 месецов ќе стигне втората пратка вакцини што ги обезбедивме преку КОВАКС ...

66 поврзани вести »

На аукциска продажба во Женева продаден најголемиот дијамант во историјата

Таратур - 13.05.2021

Најголемиот дијамант во историјата беше продаден на аукциско наддавање во Женева за 14 милиони долари, соопшти аукциската куќа Кристис. Дијамантот од 100,94 карати е направен од многу редок дијамант од 207,29 карати, кој е ископан уште во 2016 ...

8 поврзани вести »

Порака во шише од девојче наводно фрлена од палубата на Титаник неколку часа пред да потоне ги збуни експертите

Таратур - 13.05.2021

Пораката во шише што се чини дека е фрлена од палубата на Титаник неколку часа пред бродот да потоне на дното на океанот, ги збуни експертите. Белешката е датирана на 13 април 1912 година и е потпишана со името на 12-годишната Матилда Лефевр, која ...

5 поврзани вести »