TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефони.мк

Рецензија Што е подобро - Bluetooth слушалки или слушалки со кабел

Телефони.мк - пред: 10 часа

Можеби мислите дека Bluetooth слушалките се иднината, но изгледа дека пред нив претстои долг период додека да го достигнат квалитетот на звукот што го нудат стандардните слушалки. Bluetooth слушалките се пријатни, но и се повеќе потребни затоа што ...

12 поврзани вести »

Huawei Freebuds 3 сега се на продажба и во Македонија

Телефони.мк - пред: 13 часа

Kirin A1 е првиот чип на Huawei кој е специјално дизајниран за пазарот на додатоци. Тие се дел од новата аудио стратегија на компанијата насочена кон премиум аудио пазарот. Безжичните слушалки имаат исклучителна технологија за дигитална обработка на ...

12 поврзани вести »

Huawei P40 ќе биде за 200 евра поевтин?

Телефони.мк - пред: 14 часа

Според засега инсајдерски податоци новата серија на премиум смартфони Huawei P40 ќе биде најверојатно за 200 евра поевтин во однос на ланските модели на Huawei P30 каде почетниот модел чинеше 800 евра, додека пак Pro моделот можеше да се купи за ...

8 поврзани вести »

Sony ќе ги претстави Xperia 1.2 и Xperia 2: 5G технологија и 4K резолуција

Телефони.мк - пред: 16 часа

Sony спрема ѕверски смартфон, кој ќе биде откриен на MWC следниот месец. Тој ќе биде телефон со вистински 4K дисплеј и 5G конекција, благодарение на комбото од Snapdragon 865 процесорот и X55 модемот.

8 поврзани вести »

6 нови видеа за Razr од Motorola, преднарачките почнуваат

Телефони.мк - пред: 17 часа

Motorola Razr 2019 е икона од смартфон, кој ќе биде лансиран на 6 февруари, со цена од 1500 долари. Како што почнува периодот со преднарачки, така и Motorola Mobility ги објавиле видеата. Motorola ги објавиле видеата за да се демонстрира дизајнот на ...

15 поврзани вести »

Samsung Galaxy Note 20 изгледа го позајмува дизајнот од S20

Телефони.мк - пред: 18 часа

На Weibo се појавија шематски прикази со дизајнот на Note 20 и изгледа дека дизајнот е позајмен од S20 со голем правоаголен модул за задните камери. Дефинитивно правоаголникот ќе биде новата форма за Samsung уредите во 2020 година, а како пример ...

8 поврзани вести »

Nokia Foldable доаѓа до крајот на годинава?

Телефони.мк - пред: 19 часа

HMD Global се откри дека има амбиција до крајот на годинава да го лансира првиот смартфон на превиткување со флексибилна форма. Затоа веќе се направени првите тестови за Nokia Foldable. Засега нема детали за техничките спецификации на Nokia Foldable ...

2 поврзани вести »

Redmi подготвува свој рачен смарт уред двојно поевтин

Телефони.мк - пред: 20 часа

Redmi како суб-бренд на Xiaomi наскоро ќе го лансира својот прв рачен смарт уред за кој засега има дилеми дали ќе биде паметен часовник со целосни функции или пак ќе биде смарт алка за фитнес поврзување.

Првиот iPad беше претставен пред точно 10 години

Телефони.мк - пред: 22 часа

Денес е 10 годишнината од претставувањето на првиот таблет од iPad серијата, ексклузивно презентиран од Стив Џобс во Сан Франциско. Ова беше една од најголемите премиери на лидерот на Apple.

15 поврзани вести »

Рецензија Xiaomi Mi Note 10: Пента камера и долготрајна автономија

Телефони.мк - пред: 23 часа

Само неколку телефони оваа година успеаја да покренат голема возбуда во 2019 година. Mi Note 10 од Xiaomi е еден од нив, тој располага со пента камера со главен сензор од 108MP и батерија од 5260mAh.

Рецензија Кога конечно ќе добиеме универзален полнач за смартфони

Телефони.мк - 27.01.2020

Застапниците во Европскиот парламент ја повикаа Комисијата во интерес на потрошувачите и заштита на околината да го забрза воведувањето на универзален полнач за сите мобилни телефони и други преносни електронски уреди.

Nokia 9.2 PureView нема да ја повтори грешката со петте камери

Телефони.мк - 27.01.2020

HMD Global планира оваа есен да го лансира наследникот на смартфонот со пет главни камери кој за жал не обезбеди уверливо перформанси на константна база иако имаше огромен потенцијал. Затоа со новиот Nokia 9.2 PureView ќе биде напуштена актуелната ...

2 поврзани вести »

FitKit не е само апликација, туку концепт на активен живот

Телефони.мк - 27.01.2020

ФитКит е првата македонска мобилна апликација што овозможува вежбање во најдобрите фитнес и спортски центри во земјава. Со само неколку клика, корисникот може online да купи кредити и да вежба на повеќе од 150 различни фитнес локации во 13 градови ...

8 поврзани вести »

Motorola се очекува да лансира смартфон со стилус

Телефони.мк - 27.01.2020

Slashleaks открива дека Motorola Mobility најверојатно ќе лансира нов модел на смартфон, именуван Edge+, за Verizon. Се уште нема многу информации за овој иден модел на компанијата на Lenovo.

15 поврзани вести »

Протекоа спецификациите за новиот Lenovo M10

Телефони.мк - 27.01.2020

Lenovo M10 FHD REL е новиот модел на таблет кој располага со 10 инчен FHD IPS дисплеј, 5MP предна камера и 8MP задна камера. Се уште не сме сигурни дали ќе го имаме овој модел на европски пазар.

Samsung Galaxy Fold 2 како премиум опција доаѓа ова лето

Телефони.мк - 27.01.2020

Samsung Mobile наследникот на смартфонот на превиткување со два екрани Samsung Galaxy Fold го планира некаде за текот на летото и овој модел ќе биде премиум опција што значи дека ќе ја задржи цената од 1500 до 2000 долари.

8 поврзани вести »

Google воведе промени при пребарувањето со платените линкови

Телефони.мк - 27.01.2020

Google го промени начинот на приказ на линкови со реклами кога пребарувате. Претходниот начин беше поедноставен и не сме сигурни дали новиот начин ќе биде добредојден од корисниците. Порано рекламираните линкови беа обоени со друга позадина, додека ...

Кои уреди ќе добијат надградба со iOS 14?

Телефони.мк - 27.01.2020

Apple некаде во текот на оваа есен ќе ја лансира новата верзија на оперативниот систем iOs 14 која како и вообичаено покрај за најновите модели на iPhone 12 ќе биде достапна и за постарите смартфони и таблети, датирајќи најмалку четири генерации ...

15 поврзани вести »

Новиот амбициозен план на Huawei е да биде конкурент на Tesla Inc.

Телефони.мк - 27.01.2020

Huawei ја лансираше својата стратегија за производство на смарт автономни автомобили. Huawei истакнува дека гледа сега шанса како со помош на 5G/LTE-V технологијата и развојот на C-ITS асистенција во возењето, со интелигентно гласовно управување, да ...

8 поврзани вести »