TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телефони.мк

Moto G6 и Moto G6 Play се евтини, но моќни телефони

Телефони.мк - тукушто објавено

Новите модели Moto G6 и Moto G6 Play се изработени од метал и стакло, материјали кои ги има кај премиум смартфоните. Спецификациите не се исто така импресивни со оглед на нивната цена, а со други зборови, Motorola покажа и колку напредуваа ...

31 поврзани вести »

Одличен почеток со продажбата на Huawei P20

Телефони.мк - пред: 56 мин

Huawei имаше одлична година, сега ја зацврсти својата позиција како трет најголем мобилен производител во светот. Компанијата доставила 153 милиони смартфони, заедно со Honor брендот, а за иднина имаат уште поамбициозни планови.

31 поврзани вести »

Sony 3D Creator сега достапен за нови Xperia смартфони

Телефони.мк - пред: 13 часа

Sony Mobile ја лансираше Sony 3D Creator софтверската алатка за нови Xperia смартфони откако претходно ја демонстрираше првично на MWC 2018 саемот во Барселона за новите мобилни уреди Xperia XZ2 и Xperia XZ2 Compact.

2 поврзани вести »

Што се крие зад Samsung Galaxy Dream Lite смартфонот?

Телефони.мк - пред: 15 часа

Неодамна се прошири информација дека Samsung планира наскоро да лансира „мини“ верзија на супер смартфонот Galaxy S9 со тоа што ќе има помал екран, послаби перформанси, но идентичен дизајн како и поголемиот модел.

31 поврзани вести »

Huawei Nova Youth се „подигна“ со Android 8.0 Oreo

Телефони.мк - пред: 17 часа

Поевтиниот смартфон од средната класа Huawei Nova Youth се „подигна“ со надградбата на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која сега е достапна за инсталирање кај корисниците. Huawei Nova Youth е всушност кинеската верзија на Huawei P10 Lite што е ...

31 поврзани вести »

Xiaomi Black Shark гејминг смартфонот стигна до 1 милион резервации

Телефони.мк - пред: 18 часа

Неодамна претставениот гејминг смартфон Xiaomi Black Shark достигна до одлична бројка од 1 милион онлајн резервации меѓу корисниците во Кина. Најчесто кинеските бреднови отпочнуваат процес на онлајн резервации за да видат каков ќе биде интересот на ...

3 поврзани вести »

Facebook ќе почне да работи на свои мобилни чипови и процесори?

Телефони.мк - пред: 19 часа

По последните случувања со недоволната заштита на приватноста на своите корисници , Facebook скоро сигурно ќе сака да го прошири својот бизнис и веќе да не работи само на онлајн сервиси, туку според нови информации, ќе произведува и свои мобилни ...

3 поврзани вести »

Рана Android P верзија достапна за Huawei Mate 10 Pro

Телефони.мк - пред: 19 часа

Mate 10 Pro е дефинитивно еден од највозбудливите смартфони од минатата година, а сега станува уште поинтересен за оние кои сакаат да испробуваат нови верзии на Android. Покрај тоа што на него може да се инсталира чиста Google Android верзија преку ...

31 поврзани вести »

Apple наскоро ќе лансира нов iPhone SE 2

Телефони.мк - пред: 20 часа

И покрај тоа што смартфоните последниве неколку години значително пораснаа, и натаму има корисници кои сакаат мал телефон кој лесно ќе се држи во рака и ќе може лесно да се стави во стандарден џеб во фармерки.

31 поврзани вести »

Vip на Дигиталниот Самит на земјите од Западен Балкан 2018

Телефони.мк - пред: 20 часа

Вип со задоволство го објавува учеството на Првиот дигитален самит на земјите од Западен Балкан што се одржува во Скопје од 18 -19 април, 2018г. На панел дискусијата на тема “Дигиталната економија и општеството “ што се одржа во рамките на самитот ...

136 поврзани вести »

“БазФид“ и “Додо со Супер Бавни “Слоу-Мо“ видеа креирани со новите Самсунг Галакси С9 и С9+

Телефони.мк - пред: 21 часа

Оваа кампања ќе покаже колку е едноставно и забавно за корисниците да ги доловат секојдневните мигови во бавно движење . Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) го најави своето партнерство со “БазФид“ ( BuzzFeed ) и “Додо“ ( The Dodo ) ...

3 поврзани вести »

Официјално: Honor 10 има Kirin 970 чип и камера со вештачка интелигенција

Телефони.мк - пред: 22 часа

Уште не ги средивме впечатоците од P20 и P20 Pro , Huawei ни претставува уште еден смартфон од високата класа, овој пат од Honor серијата, кој ќе има импресивни перформанси и напредна камера, но ќе се продава по многу пониска цена од таа на моделите ...

31 поврзани вести »

Интернет во секоја минута: Детални активности на корисниците за 2017

Телефони.мк - пред: 23 часа

Digital Economy Compass направи извештај за интернетот за минатата 2017 година за брзината на преземање на податоци во светот на интернет . Замислете, во секоја минута во цел свет се објавувале во просек по 243.000 фотографии на Facebook, на Google ...

2 поврзани вести »

Google Arts и CyArk во заштита на светската култура со 3D технологија

Телефони.мк - пред: 23 часа

Google Arts во соработка со CyArk ќе го заштитуваат светското културно наследство преку 3D технологија. Како? Со помош на напредната технологија ќе се мапираат сите светски културни наследства, кои ќе може лесно да се изградат повторно со помош на ...

3 поврзани вести »

Huawei ќе ја зацврстува позицијата во Европа и Азија

Телефони.мк - пред: 1 ден

Huawei ја презентираше визијата на компанијата за идните текови на развојот на компанијата во технолошка смисла. Корејската компанија е трета во светот, но според иновациите што ги направи последнава година, веќе и не сме сигурни дали е трета.

31 поврзани вести »

Самсунг ги претставува најновите апарати за домаќинство на саемот “EuroCucina 2018”

Телефони.мк - 19.04.2018

Новата “Dual Cook Flex™” рерна и други кујнски иновации ќе бидат премиерно прикажани на светски познатиот Саем за Кујнска Опрема во Милано. Самсунг Електорникс ( Samsung Electronics Co., Ltd.

4 поврзани вести »

Facebook ги подесува промените за приватност во Европа

Телефони.мк - 19.04.2018

Facebook корисниците ќе добиваат таргетирани реклами и според новиот европски закон General Data Protection Regulation - GDPR. GDPR рекламите ќе се разликуваат по тоа што дозволите за прикажување реклами не смеат да бидат преселектирани кога ќе му ...

16 поврзани вести »

Samsung Galaxy A5 (2017) ја добива Oreo надградбата

Телефони.мк - 18.04.2018

Samsung Mobile се засили во последниот период и ги стартуваше надградбите со оперативниот систем за поголем број на смартфони, како од премиум класите така и од поевтините класи како што е Android 8.0 Oreo надградбата за Samsung Galaxy A5 (2017) ...

31 поврзани вести »

Amazon ја лансираше Internet за Android - Еве што има да понуди

Телефони.мк - 18.04.2018

Amazon ја лансираше апликацијата Internet за мобилните уреди со Android оперативен систем која доволно е и од самото име да утврдите за што е наменета. Internet е апликација за мобилен интернет прелистувач која не зафаќа многу простор, и троши малку ...

7 поврзани вести »

Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите стартуваат со Oreo надградбата

Телефони.мк - 18.04.2018

Samsung Mobile подолго време ја подготвува надградбата со последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo која ќе стартува и за Samsung Galaxy S7/S7 edge моделите кои се стари две години.

31 поврзани вести »