TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Сексапилната спортистка признава: „Сама сум затоа што никогаш досега не сум имала сексуален однос“

Точка - тукушто објавено

Таа уште пред 8 години призна дека го чека бракот за да се впушти по првпат во сексуалните односи. Атлетичарката Лоло Џоунс се покајала поради свјата искреност. Оваа спортистка која е успешна во трки со перпреки на 60 и 100 метри јавно признала дека ...

2 поврзани вести »

„Самоглас“ нѝ претставува нешто ново, поинакво и досега невидено кај нас!

Точка - тукушто објавено

„Самоглас“ е првата платформа за пласирање на аудио книги на македонски јазик. Платформата претставува веб апликација за пристап до аудиотеката (аудио библиотека) која е нов модел за претставување на литературни содржини на македонски јазик.

5 поврзани вести »

Пивара Скопје доби нова А-интегрирана еколошка дозвола

Точка - тукушто објавено

Министерството за животна средина и просторно планирање ѝ додели на Пивара Скопје нова А-интегрирана еколошка дозвола со важност во наредните седум години. Со овој документ се потврдуваат дополнителните вложувања и одржувањето на највисоко ниво на ...

22 поврзани вести »

Макрон објаснил зошто побеснел во Ерусалим: Ги избркал израелските полицајци од црквата, а зад сето тоа стојат стари ...

Точка - тукушто објавено

Францускиот претседател Емануел Макрон го привлекол вниманието на светската јавност кога го исфрлил припадниците на израелската полиција од црквата Света Ана во стариот дел на Ерусалим, а сега објаснил што се случувало за време на неговата посета.

58 поврзани вести »

Шокантни сцени од пазарот од каде се појавил вирусот: Јадат змии, коали и скорпии, а работат во несанитарни услови

Точка - тукушто објавено

Коронавирусот, кој избил во кинескиот град Вухан, се проширил на неколку други држави, а убил најмалку 25 луѓе. Се смета дека епидемијата започнала на еден рибен пазар кој во меѓувреме е затворен, а целиот град е во карантин.

470 поврзани вести »

Кралицата го потпиша договорот за Брегзит: Британија ја напушта Европската унија на 31-ви јануари

Точка - тукушто објавено

Британскиот парламент го усвоил Законот за Брегзит, што значи дека таа земја сега и официјално ја напушта Европската унија на 31-ви јануари. Законот на премиерот Борис Џонсон го потпиша кралицата Елизабета Втора.

33 поврзани вести »

Тајната на прекрасната коса на Џенифер Анистон е во шампон за - коњи!

Точка - тукушто објавено

Џенифер Анистон е една од многуте славни личности кои заслугата за својата убава коса им ја должат на препарите за коњи, пренесува „The Sun“. Имено, овие шампони и регенератори спаѓаат меѓу најбараните проиводи за коса на Амазон, кои имаат стотина ...

Треба ли да ве загрижуваат еротските соништа за вашиот шеф?

Точка - тукушто објавено

На многумина им се случило да се разбудат во неверување констатирајќи дека штотуку имале еротски сон со нивниот шеф или шефица. На ваквите соништа не реагираат сите исто - некому предизвикуваат само краткотрајна насмевка, но има и луѓе на кои потоа ...

Кардашијанката страда поради коментарите на сметка на изгледот, почнала да оди и на терапија

Точка - тукушто објавено

За да ја намали анксиозноста која ја чувствува поради својот физички изглед, Клои Кардашијан почнала да оди на хипнотерапија. Пред еден месец ријалити ѕвездата беше обвинета дека користи разни филери за да го промени изгледот на лицето на ...

Пристигнаа одлични вести: Овој вид животни е спасен од целосно истребување

Точка - тукушто објавено

Постапката на оплодување била успешна и сигурна. Истражувачите во Јоханесбурх успеале да одгледаат три фетуси од бел носорог кој речиси целосно изумрел, пренеле од агенцијата АП. Засега се живи само две женки и ембрионите кои биле добиени преку ...

Сакав убави веѓи, а сега сум подвижен блам! Оваа жена дебело платила за исцртување на веѓите, а потоа...

Точка - тукушто објавено

Јапонско исцртување на веѓите станува сè попопуларно, а за тој третман најчесто се одлучуваат жените кои имаат светли веѓи или се незадоволни од нивната форма. Во таква ситуација била и Шенон Бозел од Каламазу од Мичиген, која одлучила да се ...

Стаменковска: Фрчат дисциплински за тие што не се блиски до СДСМ, човек беше казнет што не вклучил греалка

Точка - пред: 3 часа

Фрчат дисциплински постапки, незаконски распределувања и се подговуваат откази на административци кои не се партиски истомисленици на СДСМ, за да си вдомат свои партиски кадри на кои им ветиле работа уште пред изборите во 2016, обвини дополнителната ...

3 поврзани вести »

Човекот молња: „Кралот или кралицата наскоро ќе биде тука“

Точка - пред: 3 часа

Најбрзиот човек на светот, Јамајканецот Усеин Болт (33) ќе стане татко. Тој на својот Инстаграм профил се пофалил со оваа радосна вест. Објавил фотографија од својата бремена партнерка Кеси Бенет под која нaпишал: „Само сакам да кажам дека кралот ...

7 поврзани вести »

Пендаровски на Меѓународниот форум „Сеќавање на Холокаустот и борба против Антисемитизмот“

Точка - пред: 3 часа

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на форумот „Сеќавање на Холокаустот и борба против антисемитизмот“, којшто се одржа во Ерусалим, Израел. На форумот, покрај претседателот и премиерот на Израел, Реувен Ривлин и Бенјамин ...

104 поврзани вести »

Путин ги повика најмоќните светски лидери на состанок

Точка - пред: 3 часа

Рускиот претседател Владимир Путин предложи во 2020 година одржаување состанок на лидерите на Русија, Кина, САД, Франција и Велика Британија, за да се разговара со судирите во Либија и други глобални проблеми.

52 поврзани вести »

Србинот Лука Јовиќ замена за Кејн во Тотенхем?

Точка - пред: 3 часа

На големи маки ќе е менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо, до крајот на сезоната. Нема да може да смета на првиот напаѓач во тимот, капитенот Хари Кејн. Сон не е класичен напаѓач, па медиумте на Островот лицитираат со имиња на можни засилувања на ...

8 поврзани вести »

Ова е највалканиот предмет: Секојдневно го допирате, а ретко го чистите и не станува збор за тастатура ниту телефон ...

Точка - пред: 3 часа

Мора да го чистите речиси секојдневно за да не ви се загрози вашето здравје. Слушалките речиси секојдневно ги користите. Било да е тоа на работа, во превоз или пак навечер пред спиење. А, дали знаете дека тие се еден од највалканите предмети? ...

Смртоносниот вирус пристигна во Европа? Патниците од Кина задржани во карантин во Шкотска! Симптоми како кај корона ...

Точка - пред: 3 часа

Британските медиуми пренеле дека најверојатно корона вирусот пристигнал во Велика Британија, бидејќи двајца кинески патници биле сместени во болница во Шкотска со симптоми на грип. Се верува дека неименуваните патници дошле од Вухан, градот од каде ...

470 поврзани вести »

Од почетокот на годинава скопските пожарникари изгаснале 28 огнови на отворено

Точка - пред: 4 часа

Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје во периодот од 01.01-23.01.2020 година на телефонскиот број 193, кој е дел од кампањата „Пријави оган на отворено“, регистрирала 41 пријава од граѓаните.

12 поврзани вести »

Смртоносниот корона вирус стигна во Европа, четири лица во карантин во Шкотска

Точка - пред: 4 часа

Корона вирусот пристигна и во Европа. Британските медиуми пренесуваат дека најверојатно корона вирусот стигнал во Велика Британија, каде четворица кинески патници се сместени во болница во Шкотска со симптоми слични на грип.

470 поврзани вести »