TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Погба сепак останува во Јунајтед?

Точка - пред: 2 часа

Иако една од главните теми во летниот преоден рок беше можното напуштање на Погба на Манчестер Јунајтед, сепак се чини дека тоа нема да се случи. Од Јунајтед наводно соопштиле дека досега никој не испратил понуда за Французинот, а со оглед на тоа ...

57 поврзани вести »

ДЗС со кампања за заштита од пожари

Точка - пред: 2 часа

Дирекцијата за заштита и спасување со поддршка на ЕВН, од вчера започна кампања за заштита од пожари на цела територија на Републиката преку едуцирање на населението за намалување на заканите од пожари со помош на едукативен прирачник и постери со ...

Еден тон дрогa пронајдена во лабораторија за производство на марихуана во Република Српска

Точка - пред: 2 часа

Во операцијата „Уникат” во областа на Бања Лука, полицијата на Република Српска откри голема лабораторија за производство на марихуана и уапси четири лица. Тоа е вештачка лабораторија за производство на сканск во која, според проценкте, е пронајден ...

12 поврзани вести »

Украинскиот претседател менува 12 амбасадори

Точка - пред: 2 часа

Украинскиот претседател Владимир Зеленски донесе одлука да замени 12 амбасадори, меѓу кои и амбасадорката во Соединетите Американски Држави, Валерија Цели. „Зеленски го започна процесот на реконструкција на украинскиот дипломатски кор.

31 поврзани вести »

Новиот агент 007 ќе биде Афроамериканка

Точка - пред: 2 часа

Како што изјавија од странските медиуми, Даниел Крејг би требало да го наследи британската актерка Лашана Линч (31). Веќе со месеци наназад се шпекулира за тоа кој ќе го наследи Даниел Крејг (51) во улога на Џејмс Бонд, а големите имиња како Идриса ...

12 поврзани вести »

Демократите остро ги осудија расистичките изјави на Трамп

Точка - пред: 2 часа

Демократите во американскиот Конгрес ги осудија изјавите на американскиот претседател Доналд Трамп, упатени кон четири демократски конгресменки. Претседателката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси рекла дека нејзината партија ќе претстави ...

51 поврзани вести »

Во Скопје вчера санкционирани 48 возачи за пребрзо возење, тешко повреден патник во автобус

Точка - пред: 2 часа

Патник во автобус се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно 14 сообраќајки во текот на вчерашниот ден, а во осум со полесни повреди се здобиле 12 лица. Во пет била причинета само материјална штета.

32 поврзани вести »

Роби Вилијамс водел страшна психичка борба: Едвај се изборил со многубројните пореметувања, а во тоа му помогнале ...

Точка - пред: 2 часа

Еден од најпопуларните пејачи, Роби Вилијамс, неодамна ја отворил душата и признал дека “не можел да стане од троседот“ три години поради агорафобија, односно страв од отворен простор. Во периодот кога неговата состојба била најлоша, а кога бил ...

2 поврзани вести »

Бранко Геровски со статус на Фејсбук по притворот на Боки 13: "Нема да му се извинам на СДСМ, партијата нека им се ...

Точка - пред: 2 часа

Новинарот Бранко Геровски најави дека нема да му се извини на СДСМ за Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, и побара од партијата да му се извини на членството и на своите симпатизери. Како што е познато, Боки 13 вчера беше уапсен на граничниот ...

187 поврзани вести »

Возењето велосипед е нешто најблиску до летањето - 16 јули светски ден на велосипедизмот

Точка - пред: 2 часа

На денешен ден, 16-ти јули се одбележува Светскиот ден на велосипедизмот, па ајде да ги оставиме автомобилите и да практикуваме култура на возење велосипед. И тоа не само денес, туку секој ден! Робин Вилијамс на прашање од wall street journal зошто ...

32 поврзани вести »

Се огласи Ѓоковиќ и го сумираше својот успех над успесите: „Натпревар за век и векови, ќе им го прераскажувам на моите ...

Точка - пред: 3 часа

Спуштена е завесата на уште еден Вимблдон, Новак Ѓоковиќ го однесе и петтиот трофеј од лондонската трева и тоа на начин кој долго ќе се памети, кој како што вели тој, долго ќе го прераскажува на своите деца.

2 поврзани вести »

Спортскиот директор на Рома: Заниоло не е на продажба

Точка - пред: 3 часа

Иако Заниоло минатата година пристигна во Рома, италијанските медиуми шпекулираат дека младиот Италијанец веќе би можел да го напушти „Олимпико“. Се шпекулираше дека Заниоло би можел да се пресели во редовите на Јувентус, меѓутоа спортскиот директор ...

8 поврзани вести »

Русковска: Притвор за Боки 13, обележани пари нема, има видео и аудио снимки

Точка - пред: 3 часа

Додека обвинителката Вилма Русковска даваше изјава пред судот, по завршувањето на рочиштето, од зградата во придружба на полицијата беше изнесен Бојан Јовановски познат како Боки 13 кој доби 30 дневен притвор.

165 поврзани вести »

"Одненадеж се соблече и ми даде вибратор": Манекенката тврди дека милијардерот ја нападнал гол и барал масажа

Точка - пред: 3 часа

И било кажано дека ќе и го промени животот, дека е важен во моделингот и пријател на претседателот Клинтон. Манекенката од Италија тврди дека била принудена милијардерот и сексуален престапник да го гаѓа со секс играчка за да побегне од него.

2 поврзани вести »

Инсиње: Сари е предавник

Точка - пред: 3 часа

Капитенот на Наполи, Лоренцо Инсиње, рекол дека ќе има мотив повеќе да го победи Јувентус бидејќи нов тренер на клубот од Торино е Маурицио Сари. Сари пред еден месец пристигна во Јувентус откако само една сезона мина во Челси.

24 поврзани вести »

Нејмар побарал трансфер

Точка - пред: 3 часа

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар, вчера се приклучи на клупските подготовки. Откако се појавил во клубот тој имал состанок со спортскиот директор Леонардо. „Ле Парисиен“ пишува дека разговорот бил интензивен, а Нејмар порачал дека сака во текот ...

57 поврзани вести »

Најубавиот остров за 2019-та година се наоѓа во Грција, а туристите допрва ќе дознаат за него

Точка - пред: 3 часа

Можеби се наоѓа во центарот на Киклада, но не е премногу скапо. Списанието „Travel and Leisure“ ја објави листата на најубави острови во Европа, а на прво место се најде еден грчки остров.

2 поврзани вести »

Избегната трагедија во Италија: Пијан возач на камион возел во спротивна насока цели три километри!

Точка - пред: 3 часа

Минатиот петок за влакно била избегната трагедија на автопат на северот на Италија помеѓу Бордигера и Санремо. Пијан романски возач на камион возел повеќе од три километри во спротивен правец и останатите учесници во сообраќајот имале огромна среќа ...

2 поврзани вести »

Рамен секси стомак, долги нозе: Жешката Алесандра Амбросио со нови фотографии во бикини ги “запали“ фановите

Точка - пред: 3 часа

Бразилската убавица ова лето одлучила да ужива на грчкиот остров Миконос, па веднаш ги “почестила“ своите фанови со сексапилни фотографии. Популарните личности ова лето го окупираа Миконос, а на овој егзотичен грчки остров пристигнала и познатата ...

3 поврзани вести »

Приказната за злобниот волк: Американски полицаец ги разоткрил корумпираните колеги, па морал да побегне во Москва

Точка - пред: 3 часа

Откако шест години бил прогонуван, малтретиран и следен, решил да побегне од земјата. Поранешниот американски полицаец, кој разоткрил масовна корупција во полицијата, морал да побегне од земјата откако истрагата се завртела против него, а ФБИ му ...