TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Арсенал или Барселона? Тиери Анри мораше да избере еден клуб

Точка - пред: 20 часа

Тиери Анри своевремено беше еден од најдобрите напаѓачи на светот, а најголемите успеси ги постигна како фудбалер на Арсенал и Барселона. Анри својата кариера ја започна во Монако, по што се пресели во Јувентус.

5 поврзани вести »

Протече фотографија од првата електрична Мазда

Точка - пред: 20 часа

Во исчекување на премиерата закажана за 23-ти октомври, на интернет се појави првата фотографија на електричниот концепт "MX-30". Фотографијата на електричната Мазда која ќе дебитира на претстојниот Саем на автомобили во Токио е направена од ...

8 поврзани вести »

Евра: Милнер ми беше најтешкиот ривал

Точка - пред: 20 часа

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра откри кој бил најтешкиот ривал во неговата кариера. Патрис Евра често играше против најдобрите фудбалери на светот, но неговиот одговор на прашањето кој бил неговиот најтежок ривал ги ...

2 поврзани вести »

Сеир за сите пари: Нејмар не можеше да си го отвори скапото Ферари

Точка - пред: 20 часа

Нејмар го пропушти изминатово коло во Лига 1 поради повредата која ја заработи на пријателскиот меч со Нигерија, но големата бразилска ѕвезда, сега стана вирален хит во Франција и својата родна земја поради една бизарна ситуација со која се соочи ...

21 поврзани вести »

Невил посочи каков напаѓач сака Солскјер: Не сака напаѓач како Лукаку или Диего Коста, тој сака…

Точка - пред: 20 часа

Манчестер Јунајтед е во потрага по нов напаѓач кој треба да го подигне нивото на игра во јануари, а веќе следното лето веројатно ќе донесе уште еден напаѓач за дополнително зацврстување на навалната линија.

3 поврзани вести »

Тора го повика Мадрид на разговор за самоопределување на Каталонија

Точка - пред: 20 часа

Претседателот на каталонската влада, Ким Тора, денеска го повика официјален Мадрид на разговори за самоопределување на шпанската покраина, по неколкудневните масовни протести предизвикани од изречените затворски казни за сепаратистите од Каталонија.

23 поврзани вести »

Џака веднаш му одговори на Евра: Зборуваш ср**а, ние не сме…

Точка - пред: 20 часа

Капитенот на Арсенал, Гранит Џака веднаш му одговори на Патрис Евра кој синоќа жестоко распали по фудбалерите предводени од Унаи Емери. Евра ги понижи фудбалерите на Арсенал и ги спореди со бебиња, како што ги викал и пред десет години играчите на ...

24 поврзани вести »

Иско во јануари го напушта Реал Мадрид?

Точка - пред: 20 часа

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Иско планира во јануари да побара дозвола да го напушти Реал Мадрид. Оваа сезона Иско не се изнаигра во екипата на Зинедин Зидан, а тоа според шпанските медиуми е причината поради која Шпанецот ќе побара да го ...

89 поврзани вести »

Новиот Pixel 4 сѐ уште не е во продажба, а веќе е откриен голем безбедносен пропуст

Точка - пред: 20 часа

Најновиот паметен телефон на Google се уште нема пристигнато во продавниците, а веќе е откриен сериозен безбедносен пропуст. Имено, откриено е дека неговиот напреден софтвер за препознавање на лице го отклучува телефонот дури и кога очите на ...

2 поврзани вести »

Кристина Мандарина има нова работа: После тезгата на пазар, се впупшти во нешто сосема ново

Точка - пред: 20 часа

Најпознатата продавачка на мандарини во Хрватска, Кристина Пенева, поради големата популарност која ја стекнала, се впуштила и во маркетиншките води. Минатата недела била главна ѕвезда во едно кафуле во Крижевац, во кое цела ноќ ги забавувала ...

3 поврзани вести »

Режисерката од филмовите за возрасни: „Ова се трите најчести сексуални фантазии“

Точка - пред: 20 часа

Режисерите од филмовите за возрасни можат многу да научат за своите гледачи низ филмовите кои тие ги отвораат и оставаат коментари на нив. Така познатата режисерка на филмовите за возрасни, Ерика Луст открива кои се најчестите сексуални фантазии кои ...

2 поврзани вести »

Голем пожар на градилиште на конгресен центар во Нов Зеланд, илјадници евакуирани

Точка - пред: 20 часа

Голем пожар изби на градилиште на конгресен центар во Оукланд, поради што се издигна густ чад над вториот по големина град на Нов Зеланд. Властите издадоа предупредување за опасност по здравјето, а пожарникарите и натаму се борат со огнената стихија.

5 поврзани вести »

Туск: Деновиве ќе се знае дали Велика Британија ќе добие нов рок за излез од Унијата

Точка - пред: 20 часа

Во текот на следните денови лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе ѝ се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата. Ова го истакна претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, кој додаде дека нивната одлука ќе ...

157 поврзани вести »

Разоткриени шпионските методи на „НСА“: Ги следат паметните телефони, знаат кога спиете, со кого зборувате, што ...

Точка - пред: 21 часа

Американската Национална безбедносна генција „НСА“ смета дека наметливото прибирање на податоци е поради националната безбедност. Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден и поранешен вработен во „НСА“, открива дека оваа американска разузнавачка агенција ...

2 поврзани вести »

Страшна сцена! Семејството ги занемарило своите три деца, живееле во неред и измет со 245 животни

Точка - пред: 21 часа

Полицијата во куќата пронашла мртво заморче во кафез, скапана храна, а на подот измет од животни. Полицијата на 20-ти октомври во град во Флорида затекнала страшна сцена. Во текот на проверката по дојавата, полицијата пронашла занемарени три деца ...

6 поврзани вести »

Австријците не ги сакаат муслиманите: Повеќе од половина нација смета дека соживотот со нив е лош

Точка - пред: 21 часа

Барометарот на интеграција на Австрискиот фонд за интеграција покажува дека ставот на Австријците кон муслиманите се влошил. Дури 62% од Австријците соживотот со муслиманите го оценуваат како лош, покажува ова истражување.

3 поврзани вести »

Беше најубавата русокоса во Холивуд, мажите паѓаа на колена пред неа, но повеќе никој не ја препознава: Актерката вчера ...

Точка - пред: 21 часа

Една од најпознатите холивудски актерки Ким Бесинџер своевремено беше синоним за сексапил и убавина, а ја красеше и раскошен актерски талент и несекојдневна харизма. Девојката на Бонд ги освојуваше срцата на гледачите, но и на бројни познати мажи ...

5 поврзани вести »

Обвинетите за спецкасата во УБК рекоа дека ќе докажат оти не се виновни

Точка - пред: 21 часа

На денешното рочиште за злоупотребите со специјалната каса во УБК воведни говори дадоа обвинетите и нивните адвокати. Рекоа дека ќе докажат во постапката дека не го сториле кривичното дело.

5 поврзани вести »

„Загрижен сум“ - се огласи и принцот Вилијам по изјавата на неговиот брат принцот Хари

Точка - пред: 21 часа

Војводата од Кембриџ загрижен е по изјавата на неговиот брат, за неговото психичко здравје, изјавил за Би-би-си извор од Кенсингтонската палата. Принцот Вилијам наводно се надева дека војводата и војвотката од Сасекс се “добро“, откако во филмот ...

22 поврзани вести »

Хелсиншки комитет: Развлекувањето на случајот „Тамара“ создава сомнеж за несовесно водење на постапката

Точка - пред: 21 часа

По пристигнување на веста за поднесеното барање за изземање на јавниот обвинител кој постапува во случајот на малата Тамара, Хелсиншкиот комитет за човекови права остро реагира на правецот во кој оваа постапка се движи.

39 поврзани вести »