TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Иско во јануари го напушта Реал Мадрид?

Точка - пред: 21 часа

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Иско планира во јануари да побара дозвола да го напушти Реал Мадрид. Оваа сезона Иско не се изнаигра во екипата на Зинедин Зидан, а тоа според шпанските медиуми е причината поради која Шпанецот ќе побара да го ...

56 поврзани вести »

Новиот Pixel 4 сѐ уште не е во продажба, а веќе е откриен голем безбедносен пропуст

Точка - пред: 21 часа

Најновиот паметен телефон на Google се уште нема пристигнато во продавниците, а веќе е откриен сериозен безбедносен пропуст. Имено, откриено е дека неговиот напреден софтвер за препознавање на лице го отклучува телефонот дури и кога очите на ...

2 поврзани вести »

Кристина Мандарина има нова работа: После тезгата на пазар, се впупшти во нешто сосема ново

Точка - пред: 21 часа

Најпознатата продавачка на мандарини во Хрватска, Кристина Пенева, поради големата популарност која ја стекнала, се впуштила и во маркетиншките води. Минатата недела била главна ѕвезда во едно кафуле во Крижевац, во кое цела ноќ ги забавувала ...

3 поврзани вести »

Режисерката од филмовите за возрасни: „Ова се трите најчести сексуални фантазии“

Точка - пред: 22 часа

Режисерите од филмовите за возрасни можат многу да научат за своите гледачи низ филмовите кои тие ги отвораат и оставаат коментари на нив. Така познатата режисерка на филмовите за возрасни, Ерика Луст открива кои се најчестите сексуални фантазии кои ...

2 поврзани вести »

Голем пожар на градилиште на конгресен центар во Нов Зеланд, илјадници евакуирани

Точка - пред: 22 часа

Голем пожар изби на градилиште на конгресен центар во Оукланд, поради што се издигна густ чад над вториот по големина град на Нов Зеланд. Властите издадоа предупредување за опасност по здравјето, а пожарникарите и натаму се борат со огнената стихија.

5 поврзани вести »

Туск: Деновиве ќе се знае дали Велика Британија ќе добие нов рок за излез од Унијата

Точка - пред: 22 часа

Во текот на следните денови лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе ѝ се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата. Ова го истакна претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, кој додаде дека нивната одлука ќе ...

158 поврзани вести »

Разоткриени шпионските методи на „НСА“: Ги следат паметните телефони, знаат кога спиете, со кого зборувате, што ...

Точка - пред: 22 часа

Американската Национална безбедносна генција „НСА“ смета дека наметливото прибирање на податоци е поради националната безбедност. Познатиот „свиркач“ Едвард Сноуден и поранешен вработен во „НСА“, открива дека оваа американска разузнавачка агенција ...

2 поврзани вести »

Страшна сцена! Семејството ги занемарило своите три деца, живееле во неред и измет со 245 животни

Точка - пред: 22 часа

Полицијата во куќата пронашла мртво заморче во кафез, скапана храна, а на подот измет од животни. Полицијата на 20-ти октомври во град во Флорида затекнала страшна сцена. Во текот на проверката по дојавата, полицијата пронашла занемарени три деца ...

6 поврзани вести »

Австријците не ги сакаат муслиманите: Повеќе од половина нација смета дека соживотот со нив е лош

Точка - пред: 22 часа

Барометарот на интеграција на Австрискиот фонд за интеграција покажува дека ставот на Австријците кон муслиманите се влошил. Дури 62% од Австријците соживотот со муслиманите го оценуваат како лош, покажува ова истражување.

3 поврзани вести »

Беше најубавата русокоса во Холивуд, мажите паѓаа на колена пред неа, но повеќе никој не ја препознава: Актерката вчера ...

Точка - пред: 22 часа

Една од најпознатите холивудски актерки Ким Бесинџер своевремено беше синоним за сексапил и убавина, а ја красеше и раскошен актерски талент и несекојдневна харизма. Девојката на Бонд ги освојуваше срцата на гледачите, но и на бројни познати мажи ...

5 поврзани вести »

Обвинетите за спецкасата во УБК рекоа дека ќе докажат оти не се виновни

Точка - пред: 22 часа

На денешното рочиште за злоупотребите со специјалната каса во УБК воведни говори дадоа обвинетите и нивните адвокати. Рекоа дека ќе докажат во постапката дека не го сториле кривичното дело.

„Загрижен сум“ - се огласи и принцот Вилијам по изјавата на неговиот брат принцот Хари

Точка - пред: 22 часа

Војводата од Кембриџ загрижен е по изјавата на неговиот брат, за неговото психичко здравје, изјавил за Би-би-си извор од Кенсингтонската палата. Принцот Вилијам наводно се надева дека војводата и војвотката од Сасекс се “добро“, откако во филмот ...

20 поврзани вести »

Хелсиншки комитет: Развлекувањето на случајот „Тамара“ создава сомнеж за несовесно водење на постапката

Точка - пред: 22 часа

По пристигнување на веста за поднесеното барање за изземање на јавниот обвинител кој постапува во случајот на малата Тамара, Хелсиншкиот комитет за човекови права остро реагира на правецот во кој оваа постапка се движи.

38 поврзани вести »

Министерство за здравство: Сè уште е во тек епидемијата на мали сипаници

Точка - пред: 22 часа

Сè уште е во тек епидемија на мали сипаници, а досега вакцинирани 41.623 лица на возраст до 14 години со МРП вакцина, информираат од Министерството за здравство преку соопштение. Вкупниот број на вакцинирани лица на возраст до 14 години со МРП ...

66 поврзани вести »

Украл возило на итна помош и газел луѓе по улица: Паника во Осло! Полицијата пукала во вооружениот разбојник

Точка - пред: 23 часа

Вооружениот маж украл амбуланто возило и со него удирал луѓе на улиците на Осло, соопштила норвешката полиција. Исто така било потврдено дека "полицијата го ставила под контрола" украденото возило, како и дека биле испукани повеќе куршуми зa да го ...

47 поврзани вести »

„Ел Класико“ ќе се игра на 18-ти декември

Точка - пред: 23 часа

Барселона и Реал Мадрид се договориле одложениот натпревар од 10 коло да се одигра на 18 декември (среда) на „Ноу Камп“. „Ел Калсико“ требаше да се одигра в сабота (26 октомври), но поради кревката политичка ситуација во Каталонија е одложен.

22 поврзани вести »

Под престилката не носи буквално ништо, а поради тоа заработува илјадници долари месечно

Точка - пред: 23 часа

Ова е секси готвачката која го “полуде“ светот. Руби Деј е готвачка од Тексас која станала хит на Јутјуб поради тоа што не носи ништо под својата престилка. Иако носи бисери и престилките се со тема на домаќинките од педесеттите години, нејзиното ...

3 поврзани вести »

Вучиќ: Дали за косовското прашање ќе добиеме од ЕУ гаранции какви што доби Северна Македонија?

Точка - пред: 23 часа

Српскиот претседател, Александар Вучиќ во интервју за австрискиот весник „Стандард“ ја исклучи можноста Белград да го признае Косово во актуелните граници. „Можам да ви кажам дека таа опција речиси апсолутно ја исклучувам.

65 поврзани вести »

Приредил вистинско шоу: Алек Болдвин се соблекол по гаќи сред емисија за да покаже колку ослабнал

Точка - пред: 23 часа

61-годишната холивудска ѕвезда Алек Болдвин гостувал во емисијата на Џими Фалон, каде го претставил новиот филм “Motherless Brooklyn” кој премиерно треба да биде прикажан на први ноември. Филмот е во режија на Едвард Нортон, а Болдвин изјавил дека е ...

5 поврзани вести »

Нови вработувања и подобри услови за истражувачка работа бараат од Институтот за хемија

Точка - пред: 23 часа

Создаваме способни оформени кадри кои заминуваат во странство бидејќи со години не се овозможуваат вработувања на млади соработници, уловите за работа во лабараториите се примитивни и немаме средства за истражувачка работа, алармираа од Институтот ...

31 поврзани вести »