TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Дани Олмо ги напушти подготовките на Динамо и е пред изненадувачки трансфер

Точка - пред: 9 часа

Дани Олмо конечно го договори заминувањето од редовите на Динамо Загреб во трансфер кој ќе биде најголем во историјата на хрватскиот фудбале. Во изминатиов период на големо се шпекулираше дека Олмо ќе се пресели во Милан, а постоеше можност тој да ...

18 поврзани вести »

Бројот на смртни случаи поради корона вирусот се зголеми на 25, градот Вухан е во карантин

Точка - пред: 9 часа

Бројот на лица кои починаа како последица на корона вирусот се искачи на 25, со повеќе од 590 заболени. Британскиот „Скај њуз“ пренесува дека тоа се претежно луѓе над 60 годишна возраст, а повеќето од нив веќе имале некоја болест.

470 поврзани вести »

Бројот на жртви од ерупцијата на вулканот во Нов Зеланд се зголеми на 20 лица

Точка - пред: 9 часа

Бројот на загинати од вулканска ерупција во Нов Зеланд се искачи на 20 лица, при што две исчезнати официјално се прогласени за мртви, соопштија денеска официјални лица од Нов Зеланд. Од нив, 18 починале во Нов Зеланд, додека двајца починале во ...

4 поврзани вести »

Комична ситуација во Франција: Мбапе доби жолт картон по еден лукав потег, па „пукна“ од смеење

Точка - пред: 9 часа

Екипата на ПСЖ без поголеми проблеми славеше против тимот на Реим (3:0) во рамките од францускиот куп. Освен головите, еден интересен момент се врти на социјалните мрежи, а главен протагонист во истиот беше Килијан Мбапе.

4 поврзани вести »

Оваа смеса го намалува холестеролот, а докторите се во чудо! Намирниците кои се потребни секој ги има во својата кујна

Точка - пред: 9 часа

Кога ќе се помеша со сок од лимон, магдоносот не само што ја стимулира циркулацијата туку и ја намалува количината на холестерол во организмот. Оваа мешавина им помага на многу луѓе да закрепнат на брзина што докторите биле изненадени.

17 поврзани вести »

Голем скандал во џамија во Опае: Сулејман Реџепи шири верски екстремизам - повикува на ликвидации и Шеријат!

Точка - пред: 9 часа

Првиот човек на Исламската верска заедница, Сулејман Реџепи предизвика нов скандал откако при отворање на џамија во кумановското село Опае повикал на „убиство на кучињата“. Сулејман Реџепи повторно е во центарот на скандал, а институциите молчат.

6 поврзани вести »

Милијардерот пред 3 години предупредил на вирус кој би можел да убие дури 30 милиони луѓе

Точка - пред: 9 часа

Најмалку 17 лица починаа поради ширење на новиот коронавирус. Првите случаи се забележани во кинескиот град Вухан, каде денеска во ова место се затворени сите сообраќајни и транспортни мрежи, а граѓаните се советуваат да не го напуштаат градот.

470 поврзани вести »

Ево Моралес направи забава во Аргентина: Во егзил прослави 14 години од доаѓањето на власт!

Точка - пред: 9 часа

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес организираше славје во Буенос Аирес со кое ја одбележа годишнината од својот претседателски мандат. Моралес кој живее во егзил во Аргентина откако се повлече од претседателската функција во ноември ...

10 поврзани вести »

Украина сака Германија да управува со нејзините железници во рок од 10 години

Точка - пред: 10 часа

Украина планира своите железници да ги отстапи на „Дојче Бан“ на десетгодишно управување, изјави денеска украинскиот премиер Алексеј Гончарук за време на настанот именуван „украинскиот појадок“ во Давос.

13 поврзани вести »

Дембеле ќе остане во Лион

Точка - пред: 10 часа

Напаѓачот на Олимпик Лион Муса Дембеле изјавил дека не го интересираат шпекулациите за негов трансфер во јануарскиот преоден рок. Дембеле медиумите најчесто го поврзуваат со Манчестер Јунајтед, Челси и Тотенхем. „Нема да заминам оваа зима.

4 поврзани вести »

„Изразот на лице јасно кажува - нема уште долго да ме “јаваш““: Снимката од девојката која е лута поради своето момче е ...

Точка - пред: 10 часа

На популарниот Јутјуб канал објавена е снимка од момче и девојка, поточно од девојка која е толку многу лута што не може ништо да ја фасцинира кога станува збор за нејзиното момче. „Мојата девојка возеше шест часа само за да ме види“ - објаснил ...

Конте го откажа Давос, еден ден по оставката на Ди Мајо

Точка - пред: 10 часа

Италијанскиот премиер Џузепе Конте го откажа планираното патување на Светскиот економски самит во Давос, еден ден по поднесувањето оставка од функцијата на Луиџи ди Мајо, лидер на Движењето пет ѕвезди, најголемата партија во коалициската влада.

17 поврзани вести »

Досега невидена фотографијa: Доналд Трамп и Меланија во романтично светло

Точка - пред: 10 часа

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија Трамп слават 15 години брак. Белата куќа на својот официјален Инстаграм профил објави романтична фотографија од Доналд и Меланијa и на тој начин им ја честита 15-годишнината од брак.

2 поврзани вести »

Бојан Јовановски: Не си играјте со мојот живот, 55 пати сум носен во болница

Точка - пред: 10 часа

Педесет и пет пати сум носен во болница. Пред малигнитет сум. Ве замолувам, не си играјте со мојот живот, изјави денеска пред судот Бојан Јовановски, првообвинет за случајот „Рекет“. Тој вели дека за неговата состојба се потребни посебни хигиенско ...

66 поврзани вести »

Кинеското министерство: Автобусите и траектите повеќе не одат во Вухан

Точка - пред: 10 часа

Кинеското Министерство за транспорт го прекина целосно автобускиот и траектниот сообраќај кон градот Вухан, поради епидемијата на вирусот корона, од којшто досега починаа 17 лица, а речиси 600 се заразени.

470 поврзани вести »

“Заслужуваш канцер”: Грозоморни навреди на сметка на Синиша Михајловиќ поради поддршката за Салвини

Точка - пред: 10 часа

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ се најде на удар на дел од италијанската јавност бидејќи во едно интервју го поддржал лидерот на десничарската Лига Север, Матео Салвини. Михајловиќ ја поддржал партијата на Салвини која се обидува да ја освои ...

13 поврзани вести »

Логорот на смртта во кој биле убиени над милион Евреи: 75 години од ослободувањето на Аушвиц

Точка - пред: 10 часа

Церемонијата на одбележување 75 години од ослободувањето на Аушвиц денес ќе биде одржана во Меморијалниот центар на Холокаустот - Јад Вашем во Ерусалим, а на церемонијата ќе присуствуваат бројни светски државници.

104 поврзани вести »

Арсенал блиску до ангажман на првото јануарско засилување: Агентот на млад стопер потврди дека се водат преговори…

Точка - пред: 10 часа

Арсенал слично како и другите ривали од Премиер лигата кои се во трка за првите четири места на табелата игра кошмарна полусезона. Микел Артета не барем засега не успеа да ги поправи работите, па со клубот забележа само една победа против Манчестер ...

3 поврзани вести »

Лукаку со една фотографија го потврди новото засилување на Интер

Точка - пред: 10 часа

Преминот на Виктор Мозес од Челси во Интер сега е само формалност и се чека единствено неговото официјално објавување. Дека трансферот е готов и дека Мозес е веќе со новите соиграчи може да се види од фотографијата која ја сподели Ромелу Лукаку од ...

18 поврзани вести »

Интересен коментар на Сари по одличната партија на Роналдо: Треба да се заблагодариме на неговата мајка…

Точка - пред: 10 часа

Екипата на Јувентус со 3:1 ја совлада Рома и со тоа се пласираше во полуфиналето од Купот на Италија. Актуелниот италијански шампион на крилата на одличниот Роналдо го совлада незгодниот противник од Рим.

8 поврзани вести »