TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Овој човек на раката на Надал ставил часовник вреден 97 милиони долари: Тенисерот на терен носел вистинско богатство

Точка - 21.10.2019

На венчавката на Рафаел Надал и Мари, пред два дена на Мајорка во Шпанија бил и тој, популарниот часовничар на Надал - Ричард Мајл. Сопственикот на истоимената компанија на исклучително скапи часовници, Ричард Мајл на венчавката носел беспрекорно ...

2 поврзани вести »

Протест пред француската амбасада во Бугарија против одлуката на Макрон за Северна Македонија

Точка - 21.10.2019

Десетици интелектуалци, јавни личности и граѓани се собраа вечерва пред француската амбасада во Софија, за да го искажат своето несогласување со одлуката на францускиот претседател, Емануел Макрон, да го блокира почетокот на претпристапните ...

175 поврзани вести »

„Повеќе ми значеа коментарите на луѓето“: Елена Ристеска избрана за “Дама на годината“ во регионот

Точка - 21.10.2019

Неодамна во Врњачка Бања во Србија беше доделена наградата за “Дама на годината“ во регионот, за постигнување, работа и креативност. Македонската поп пејачка Елена Ристеска го “заработи“ првото место и со добиената награда се пофали на својот ...

7 поврзани вести »

Првите снимки од Асанж откако е во затвор - драстично послаб и без долга брада

Точка - 21.10.2019

Асанж (48) седум години ги помина во егзил во Амбасадата на Еквадор во Лондон пред да биде пријавен на полицијата. Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, кој моментално се наоѓа во затворот во Велика Британија, денес имал сослушување пред судот, а ...

32 поврзани вести »

Претседателот на британскиот Парламент одби гласање за договорот за брегзит

Точка - 21.10.2019

Барањето на британската влада пратениците да гласаат со „да“ или „не“ за договорот за брегзит, што го постигна премиерот Борис Џонсон со ЕУ, го отфрли претседателот на британскиот Парламент, Џон Беркоу.

158 поврзани вести »

Британците изненадени од изгледот на новата девојка на Бруклин Бекам: “Морничаво е колку личи на неа”

Точка - 21.10.2019

Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид Бекам, има нова девојка која изгледа како двојничка на неговата мајка. Станува збор за актерката Фиби Торенс, а кога велиме двојничка, буквално и го мислиме тоа бидејќи Фиби снимала кампањи во ...

6 поврзани вести »

Што прави Илон Маск кога не ги испраќа автомобилите во вселената!? - ги крши своите телефони

Точка - 21.10.2019

Илон Маск има необични навики кога станува збор за користење на телефон. Шефот на SpaceX и Теслa не се вбројува во оние луѓе кои по една до две години користење на смартфон бара совети како да го продолжи животот на својот уред...

11 поврзани вести »

Вајгл: ЕУ ја измами Северна Македонија, ова е неприфатливо за која било земја, ниту за Франција

Точка - 21.10.2019

Поранешниот словенечки пратеник во Европскиот парламент и известувач за земјава во периодот од 2014 до 2019 година, Иво Вајгл, во интервју за „Европијан вестерн Балканс“, го критикува неотворањето на пристапните преговори со Северна Македонија и ...

Асанж се појави пред судот во Лондон за прашањето за екстрадиција во САД

Точка - 21.10.2019

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се појави пред судот во Лондон во рамките на постапката за негова екстрадиција во САД. Против Асанж се поведени обвиненија за шпионажа, а тој не успеа да го одложи процесот со цел неговиот правен тим ...

32 поврзани вести »

Лизгач на емотивен начин му оддал почест на починатиот помлад брат: На крајот од перформансот завршил на колена

Точка - 21.10.2019

Канадскиот уметнички лизгач Киган Месинг, на многу емотивен начин му оддал почест на неговиот брат кој загинал во сообраќајна несреќа. Месинг танцувал на мразот со фотографија од својот брат и со тоа ја воодушевил, но и расплакал публиката.

Кога ќе дојде зима него животот му виси на конец - ова дете има ретка болест и не е отпорно на ладно време! По телото ...

Точка - 21.10.2019

Седумгодишниот Британец, Томи Лич морал минатата зима да ја помине во болница поради ретка состојба кај која ладното време предизвикува алергиска реакција. Кога и да му биде ладно тој повраќа, се бори за воздух и добива отоци по телото.

2 поврзани вести »

Најголемата психолошка пресвртница во Втората светска војна: На денешен ден беше срушен митот за непобедливоста на ...

Точка - 21.10.2019

Ахен е германски пограничен град кој се наоѓа во близина на границата на Германија со Холандија и Белгија. Ахен е древен град со долга и славна историја - основан е во времето на Римското царство.

Една недела вежбал со јаже и успеал да ги врати своите стомачни мускули

Точка - 21.10.2019

Можеби очекувате фитнес тренерите секогаш да изгледаат совршено, но тоа не е возможно бидејќи сечија тежина варира. Кога тренерот Брендон Епстајн кој стои зад Јутјуб каналот “Jump Rope Dudes” сфатил дека малку се здебелил, тој одлучил да се ...

Рама: Нашиот пат продолжува без никаков потрес, дури и да имавме „Да“ задачите се исти

Точка - 21.10.2019

Албанскиот премиер Еди Рама по средбата што ја одржа со претседателството на неговата Социјалистичка партија (ПС) Рама ја обвини опозицијата дека се обидува да го попречи процесот на европска интеграција за Албанија.

46 поврзани вести »

“Разговараат за проблемите во Босна“: Шифрата која вработените ја користеле кога Барак и Мишел имале сексуален однос

Точка - 21.10.2019

О, да. Баш сите во Белата куќа знаат кога претседателот и неговата сопруга имаат сексуален однос и верувале или не тие користат тајни шифри за да не им пречат во нивното задоволство. Со оглед на тоа што претседателот на САД, Доналд Трамп и неговата ...

“Нема во Европа, не примаат више”: Култните К-15 со скеч кој денес е реалност

Точка - 21.10.2019

К-15, исто како во стилот на американските Симпсонови, очигледно можат да ја предвидат иднината. Деновиве, еден стар скеч на Тошо, Миле и Цацко со наслов “Нема во Европа” ја насмеа македонската јавност, а најмногу поради коинциденцијата со ...

Убавата Ребека открила дека сопругот ја изневерува, па отворила детективска агенција: Со години бркала неверни мажи, ...

Точка - 21.10.2019

Жената која во 2009-та година ја основала првата женска приватна детективска агенција, поради што станала позната ширум светот, па својот бизнис од Англија го проширила во уште две држави, ја искористила својата слава на вистински начин.

Испливале шокантни детали! Принцот Ендру и Епстајн имале оргии заедно на педофилскиот остров: Биле 9 млади жени, ги ...

Точка - 21.10.2019

Новиот документарец ќе ги преиспита тврдењата дека принцот Ендру се приклучил на оргиите кои ги имал педофилот Џефри Епстајн со девет млади жени, додека една Британка тврди дека Епстајн сакал да "собира луѓе", а дека принцот всушност "му е ...

7 поврзани вести »

Конте: Преговорите за проширување на Европската унија треба да почнат во ноември

Точка - 21.10.2019

Италијанскиот премиер, Џузепе Конте порача дека Рим ќе предложи Европската Унија повторно во ноември да ги отпочне преговорите за проширување на блокот кој ги вклучува Албанија и Севена Македонија, откако ЕУ ги блокираше преговорите со овие две ...

63 поврзани вести »

На Јутјуб се појави досега необјавена песна од Принц – “I Feel For You”

Точка - 21.10.2019

Сите обожаватели на музиката на легендарниот Принц биле воодушевени кога виделе дека на Јутјуб се нашла негова досега необјавена песна и тоа по повод 40-годишнината од вториот албум на пејачот кој носи едноставен назив – “Prince”.

3 поврзани вести »