TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Маја Грозадановска Панчева на незаборавно патување со ќерка ѝ Надица

Точка - 15.07.2019

Брисел, Берн, Париз, Цирих, прекрасни пејсажи, незаборавно патување, а сето тоа може да се доживее ако патувате со автомобил. Мајка и ќерка на патување чија крајна цел е концерт на “One Direction”.

Некој си го реновирал толетот, па на дното на Охридското езеро ја фрлил старата када

Точка - 15.07.2019

Овие денови Охрид и Охридското езеро се многу популарни поради забраната за капење, а УНЕСКО се закани дека на македонскиот бисер ќе му го одземе статусот на културно наследство. Во меѓувреме, од нуркачкиот центар "Акватек", при редовна експедиција ...

36 поврзани вести »

Легендарниот Дино Раѓа со најоригинален коментар за финалето во Вимблдон: Менувајте ги правилата

Точка - 15.07.2019

Новак Ѓоковиќ ја доби психолошката војна со Рожер Федерер и успеа да ја прокнижи 16-та грен слем титула во својата кариера, петта на неофицијалното светско првенство во тенис кое вчера и официјално беше затворено со крајот на фасцинантното финале.

265 поврзани вести »

По неговата девојка, на ред и неговата мајка: Го прекинала Светскиот куп во крикет за да ја изрекламира порно ...

Точка - 15.07.2019

Откако неговата девојка Кинси Волански го прекина финалето во Лигата на шампионите, истрчувајчи на теренот во провокативно боди, а потоа истото се обидела да го направи и на Копа Америка, еден од најпознатите Јутјубери, Виталиј Здоровецки, сега за ...

4 поврзани вести »

Бекер: Чудно беше тоа што се случи веднаш по крајот на финалето меѓу Ѓоковиќ и Федерер

Точка - 15.07.2019

Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер понудија тенис кој ќе го прераскажуваат неколку генерации, но како што е обичај, на крајот можеше да има само еден победник, а тоа во случајот беше светскиот рекет број еден кој беше далеку поистраен во одлучувачките ...

265 поврзани вести »

Кина со најбавен економски раст од 1990-та година

Точка - 15.07.2019

Економскиот раст на Кина се движи со најспоро темпо од раните 1990-ти во вториот квартал, покажуваат официјалните бројки. Во првите три месеци од годинава, економијата пораснала за 6,2 отсто од претходната година.

9 поврзани вести »

Запленети 100 килограми канабис во Грција, уапсени Грк и Албанец

Точка - 15.07.2019

Во грчкиот регион Теспротија, полицијата заплени повеќе од 100 килограми канабис и уапси две лица, еден Грк и еден Албанец. Теспротија е близу до границата со Албанија, а полицијата во петокот при рутинска контрола на возило пронајде 99 пакети ...

16 поврзани вести »

Холанѓанец крадел парички од римска фонтана, ќе плати казна од 550 евра

Точка - 15.07.2019

Холанѓанец затекнат како краде парички од ренесансна фонтана во центарот на Рим, ќе мора да плати парична казна од 550 евра. Полицајците го фатиле на дело во неделата, во раните утрински часови, објавија локалните власти, а пренесе агенцијата „Анса“.

7 поврзани вести »

Прв случај на ебола во двомилионски град во Конго

Точка - 15.07.2019

Министерството за здравство на Конго го потврди првиот случај на зараза со ебола во градот Гома, каде што живеат околу два милиони луѓе. Регионалниот главен град на источниот дел на Конго се граничи со Руанда, која се подготвува за евентуални случаи ...

15 поврзани вести »

Трамп ги навреди обоените жени демократи во Конгресот

Точка - 15.07.2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп критикуваше група обоени демократски претставнички во Конгресот, нарекувајќи ги предизвикувачи на нереди родени во странство и порачувајќи им дека треба да се вратат во опустошените и осиромашени места од каде што ...

51 поврзани вести »

Француското оружје на иднината: На парадата во Париз се појави првиот летечки војник!

Точка - 15.07.2019

Европските лидери на чело со Емануел Макрон, вчера присуствуваа на традиционалната воена парада во Париз по повод Денот на падот на Бастилја. Главна тема на воената парада во француската престолнина беше европската воена соработка, а присутните беа ...

51 поврзани вести »

Ова е убавата поќерка на Макрон: Нејзината мајка ѝ го преземала момчето! Испливале детали од љубовниот живот на ...

Точка - 15.07.2019

Во сегашниот претседател на Франција заљубена била ќерката на неговата сегашна сопруга Брижит, Лурон Озиер. Лурон, која е генерација со Макрон, одела заедно со него во средно училиште, а кога дошол во нејзиниот клас постојано зборувала за него и ...

126 поврзани вести »

Зошто Американците никогаш повеќе не се вратиле на Месечината: Причината звучи неверојатно

Точка - 15.07.2019

Директорот на американската вселенска агенција НАСА, Џим Брајденстајн, објаснил зошто астронаутите на САД никогаш повеќе не чекореле на површината на Месечината, по 1969-та година. Имено, тој тврди дека за тоа едноставно немало доволно пари.

42 поврзани вести »

Џејсон Статам важи за еден од најголемите холивудски фраери, а еве со што се занимавал пред актерството

Точка - 15.07.2019

Британскиот актер Џејсон Статам веќе со децении е еден од најпопуларните холивудски актери, а иако има 51 година, многу жени ширум светот и денес лудуваат по него. Како што е познато, Џејсон ја започнал својата актерска кариера во 1993 година, а ...

Бектеши во работна посета на Женева

Точка - 15.07.2019

Министерот за економија Крешник Бектеши од денеска до среда ја предводи делегацијата од Република Северна Македонија на Втората ревизија на трговската политика во седиштето на Светската трговска организација (СТО) во Женева во која нашата земја е ...

20 поврзани вести »

Макрон во посета на Србија

Точка - 15.07.2019

Францускиот претседател, Емануел Mакрон, денеска ќе пристигне во дводневна посета на Србија со намера да покаже дека Париз сè уште е значаен играч на светската политичка и безбедносна сцена, оценуваат белградските медиуми.

126 поврзани вести »

Сончево време, мала облачност и температури до 31 степен

Точка - 15.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од ...

Страшна авионска несреќа во Шведска: Во падот на авион загинаа девет лица, сакале да скокаат со падобран...

Точка - 15.07.2019

Девет Швеѓани загинаа откако се сруши авион од кој што требало да скокнат со падобран, недалеку од Умеа, мал универзитетски град на северот на Шведска. Малиот авион кој бил наменет за превоз на скокачите со падобран, се срушил во реката во близина ...

38 поврзани вести »

Нетанјаху им се закани на Либан и Хезболах: Ќе ве уништиме

Точка - 15.07.2019

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, се закани дека ќе ги уништи Либан и Хезболах ако ова либанско движење ги реализира сите изречени закани. „Ги слушнавме зборовите на лидерот на Хезболах, Хасан Насрула, неговите агресивни планови.

5 поврзани вести »

Правела различни операции на лицето и телото, а еве како изгледа без грам шминка

Точка - 15.07.2019

Веројатно сте ја виделе раперката Карди Би во секакви изданија, но вистинска реткост е да ја видите без шминка. По сите пластични операции за кои отворено зборувала во јавноста, а од кои најзначајна е онаа која ја направила на задникот за да го ...

2 поврзани вести »