TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Точка

Опасни Албанци од Македонија го чекаат Ел Чапо во затвор: Ова се браќата од Дебар уапсени за напад на воена база во ...

Точка - 18.07.2019

Повеќе од 100 полицајци и агенти на ФБИ беа вклучени во една од најпознатите антитерористички операции после терористичките напади на 11-ти септември 2001-ва година – апсењето на тројцата браќа Дука.

Британка мора да плати 94.000 евра поради дивеење во текот на лет: Агресивна патничка сакала да ја отвори вратата од ...

Точка - 18.07.2019

Британската авио компанија "Jet2" на една патничка и наплатила околу 94.000 евра и трајно и забранила патување со своите авиони, бидејќи поради "нејзиното агресивно однесување", авионот морал да биде пренасочен со придружба на воени авиони.

4 поврзани вести »

Неверојатна заплена на кокаин вреден 114 милиони долари: Дрогата ја сокриле во багер!

Точка - 18.07.2019

Огромна количина на кокаин, вредна околу 114 милиони долари е пронајдена во багер од 20 тони во Австралија. Багерот во Австралија пристигнал од Јужна Африка, а австралиската гранична полиција ја пронашла дрогата тешка 384 килограми откако го ...