TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TopSport

Валенсија со официјална жалба за „ужасниот“ терен на „Сан Сиро“

TopSport - тукушто објавено

Валенсија поднеле официјална жалба до УЕФА околу состојбата на теренот на „Сан Сиро“ пред утрешниот меч од Лигата на шампионите со Аталанта. Според „Марка“, тренерот Алберт Селадес и капитенот Дани Парехо биле видно вознемирени од состојбата на ...

Лампард под „притисок“ по слабите резултати и конфликтот со Кепа

TopSport - пред: 21 мин

Според британскиот „Дејли телеграф“, првите луѓе на Челси почнуваат да имаат „сериозни сомнежи“ околу квалитетот на менаџирањето на Френк Лампард по поразот во понеделникот (0:2) од Манчестер јунајтед и постојаниот конфликт со најскапиот голман на ...

Халанд не признава „светци“ – два гола против ПСЖ, Атлетико плански до 1:0 против Ливерпул (видео)

TopSport - пред: 21 мин

Борусија Дортмунд има предност од 2:1 против Пари Сен-Жермен по домашниот спектакл на „Вестфален“ благодарение на двата гола на „вундеркиндот“ Ерлинг Халанд, во првиот меч од осминафиналето на Лигата на шампионите.

69 поврзани вести »

Фјури има план за дуелот Вајлдер: Кокаин и курви од 30 долари! (видео)

TopSport - пред: 2 часа

Поранешниот светски шампион во тешка категорија, Тајсон Фјури никогаш не внимавал многу на своите зборови, како кога тврдеше дека мастурбира седум пати дневно за да го зголеми тестостеронот, и сега вели дека по римечот со ВБЦ шампионот Дионтеј ...

13 поврзани вести »

Мурињо на шега најави потпис на Крауч, овој му одговори: Подготвен сум, Жозе!

TopSport - пред: 3 часа

Питер Крауч му порача на Жозе Мурињо дека е подготвен да се врати во Тотенхем, откако менаџерот на шега одговори дека Крауч е вистинскиот човек за замена за повредениот Хеунг-Мин Сон. Тотенхем се наоѓа во криза со напаѓачи, откако Хери Кејн е во аут ...

2 поврзани вести »

Рохо за конфликтот со Златан – Знаев дека ќе ме убие, па му реков: Замолчи, носле!

TopSport - пред: 3 часа

Маркос Рохо ја откри причината поради тепачката во соблекувалната со Златан Ибрахимовиќ кога двајцата беа фудбалери на Манчестер јунајтед. Рохо, кој сега е во Естудијантес, беше колега со Златан, кој сега е во Милан од 2016 до 2018.

2 поврзани вести »

Борусија Дортмунд експресно го откупи Емре Џан

TopSport - пред: 3 часа

Борусија Дортмунд потврдија дека ја активирале опцијата за откупување на договорот на Емре Џан и веќе ја направиле исплатата на Јувентус. Фудбалерот од средниот ред прво замина на позајмица до јуни 2020 за 1 милион евра со опција за купување за 25 ...

69 поврзани вести »

Милан ќе го откупуваат Ребиќ од Ајнтрахт

TopSport - пред: 3 часа

Директорот на Ајнтрахт Франкфурт, Бруно Хубнер вели дека Милан може да ги „одвои“ договорите на Анте Ребиќ и Андре Силва, со што хрватскиот напаѓач ќе може да остане на „Сан Сиро“. Двајцата напаѓачи ги сменија клубовите на позајмица на две сезони на ...

18 поврзани вести »

Корнелиус му вети дека ќе му плати пиво на навивачот (видео)

TopSport - пред: 3 часа

Напаѓачот на Парма, Андреас Корнелиус со посебна видео порака се обрати до навивачот кој настрада на трибините при 1:0 победата над Сасуоло, ветувајќи дека ќе му го врати пивото. Инцидентот се случи при загревањето за мечот на „Мапеи“, кога Данецот ...

4 поврзани вести »

Кенин, Бенчиќ и Свитолина паднаа на прва пречка во Дубаи

TopSport - пред: 4 часа

Шампионката од Австралија опен, Софија Кенин, актуелната шампионка Белинда Бенчич и третата носителка Елина Свитолина имаа експресно заминување од Дубаи тенискиот шампионат. Петтата носителка Кенин имаше сет предност, но загуби со 6:7(2)/6:3/6:3 по ...

6 поврзани вести »

Болидот на Мекларен „фатен“ со фантастично видео од дрон (видео)

TopSport - пред: 4 часа

Пред утрешниот старт на зимското тестирање во Формула 1 во Барселона, тимот на Мекларен покажа навистина фантастично видео од нивниот нов предивикувач МЦЛ35. Видеото, снимено мајсторски од управувач на дрон, ја покажува најдобро возбудата на возење ...

Јаја Туре оди во Бразил, во Ботафого?

TopSport - пред: 5 часа

Фудбалскиот ветеран, 36-годишниот Јаја Туре е во завршни преговори со бразилскиот прволигаш, Ботафого. Останува само потписот, па се очекува утре, евентуално задутре да биде познато дали искусниот фудбалер ќе заигра во „земјата на самбата, фудбалот ...

2 поврзани вести »

Клоп: Јас сум „полицаец во градинка“ во споредба со Чоло Симеоне!

TopSport - пред: 5 часа

Стратегот на европскиот шампион Ливерпул, на прес-конференцијата во очи на денешниот осминафинален меч од ЛШ против Атлетико во Мадрид кажа една работа која посебно им падна во око на англиските медиуми.

64 поврзани вести »

Боксерски судија за медал, спаси нокаутиран боксер (видео)

TopSport - пред: 6 часа

Кик-бокс меч во Тајланд, помеѓу извесни борци Нак Муај Со Соваратан од едната и Нејмар (најверојатно ова му е прекар) од другата страна. Сепак во центарот на вниманието по оваа борба е судијата на мечот, Ситчај Инејад.

6 поврзани вести »

Тениската школа на Надал „исфрли“ иден шампион

TopSport - пред: 6 часа

Шпанскиот тенисер, Карлос Алкарас (16) го совлада со 2-1 во сетови (7-6 4-6 7-6) Алберто Рамос во првото коло на тенискиот АТП турнир во Рио де Жанеиро, по повеќе од три ипол часа борба. Алкарас е првиот тенисер кој е роден во 2003 година, а кој ...

48 поврзани вести »

Ребиќ го носи Крудели близу до срцев удар (видео)

TopSport - пред: 6 часа

Хрватскиот фудбалер Анте Ребиќ за само еден месец го помина патот од анонимус до херој кај калчолигашот Милан. „Сан Сиро“ синоќа повторно му скандираше (го постигна единствениот гол во мечот со Торино, 1-0).

18 поврзани вести »

Капело: Јуве има некои проблеми, затоа Серија А е возбудлива

TopSport - пред: 7 часа

Легендарниот италијански фудбалски стручњак, Фабио Капело (73) вели дека борбата за Скудетото во Италија ќе биде неизвесна до самиот крај. Сепак, не сака да прогнозира кој е најблиску до освојување на титулата. Ќе биде голема борба до самиот крај.

37 поврзани вести »

Ненад Перуничиќ не е повеќе селектор на Србија

TopSport - пред: 7 часа

Селекторот на ракометната репрезентација на Србија, Ненад Перуничиќ објави дека поднесува оставка од позиција по неуспехот што го имаше српскиот национален тим на Европското ракометно првенство во Австрија, Шведска и Норвешка.

7 поврзани вести »

Кинески атлетичар трчаше 66 километри маратон, во дневна (видео)

TopSport - пред: 7 часа

Поради коронавирусот, многумина од Кинезите се „заробени“ во своите домови, а еден од нив, извесен Пан Шанцу (44) не дозволи епидемијата да го спречи да го прави она што најмногу го сака – трчањето.

23 поврзани вести »

Риос: Агаси четири пати падна на допинг-контролите, секогаш беше помилуван

TopSport - пред: 8 часа

Марсело Риос, во ерата на Андре Агаси и Пит Сампрас, успеа да се искачи на првото место на АТП листата. Чилеанецот во 1998 година стана првиот тенисер од Јужна Америка кој стигнал до првото место. На првата позиција тој се задржал шест недели.

48 поврзани вести »