TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TopSport

Атлетик ја шокираше Барса во луда завршница, Меси „поцрвене“ по крајно неспортскиот фаул

TopSport - пред: 6 часа

Атлетик Билбао е шампион од Суперкупот на Шпанија, откако во Севилја во неверојатна завршница, прво успеа да израмни на 2:2 во 90-тата минута од мечот, за потоа во 97-мата минута од продолжението со фантастичниот гол на Ињаки Вилијамс да го освои ...

19 поврзани вести »

ВАР прави контроверзи и во ракометот!

TopSport - пред: 6 часа

Мечот помеѓу Тунис и Бразил заврши со нерешени 32:32 во драматичен финиш во кој Бразилците израмнија надополнија разлика од два гола на само 26 секунди, по што следуваше уште поголема драма во режија на ВАР системот.

9 поврзани вести »

Интер го доби дербито на Италија, се израмни со Милан!

TopSport - пред: 7 часа

Интер стигна до 2:0 победа над Јувентус во славното „Дерби Д’Италија“ за да се израмни со Милан на челото на табелата и да ги покаже шампионските амбиции, а со вториот пораз во пет меча, во Торино сигурно ќе се поставуваат многу прашања за тренерот ...

76 поврзани вести »

Сити влегува во ритам, сега на -2 од Јунајтед со натпревар помалку!

TopSport - пред: 7 часа

По ремито без голови меѓу Ливерпул и Манчестер јунајтед, Манчестер сити не направи грешка и со 4:0 ги совлада Кристал палас за да избие на второто место на табелата во Премиер лигата со само два поени зад Јунајтед и со натпревар помалку, ...

12 поврзани вести »

Червар за СП во Египет: Ова е супа, ова е ништо!

TopSport - пред: 8 часа

Откако Хрватска стигна до 28:20 победа над Ангола и повторно не импресионираше со играта на СП во Египет, нивниот селектор Лино Червар сакаше да посочи дека хрватската репрезентација покажала што умее во минатото и дека овој Мундијал е „супа“, прво ...

46 поврзани вести »

Видал (случајно) го бакна грбот на Јуве, па им даде гол!

TopSport - пред: 8 часа

Артуро Видал, каде и да игра, со себе носи контроверзи. Тоа беше случај и во неделното дерби помеѓу Интер и Јувентус, во кое прво го бакна грбот на Јуве, клубот за кој настапуваше четири сезони, пред потоа во првото полувреме да им забие гол.

76 поврзани вести »

Вејн Руни и на 10 години бил „ѕвер“ (и тоа во дресот на Ливерпул)!

TopSport - пред: 8 часа

Легендата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни во петокот официјално стави крај на својата фудбалерска кариера откако беше поставен за постојан менаџер на Дерби каунти, по што доби фантастични комплименти од негови поранешни клубови, соиграчи и ривали.

53 поврзани вести »

Мегваер: Сакавме победа – Хендерсон: Ливерпул беше подобар

TopSport - пред: 8 часа

Капитенот на Манчестер јунајтед, Хери Мегваер вели дека е разочаран од 0:0 ремито на „Енфилд“ против Ливерпул, бидејќи очекувале победа, додека неговиот ривал, капитенот на Ливерпул, Џордан Хендерсон вели дека тие биле подобриот тим.

53 поврзани вести »

Мурињо кон Бејл: Сакаш да останеш тука или да одиш во Мадрид и да не играш!

TopSport - пред: 9 часа

Жозе Мурињо беше „фатен“ на камера како му дава интересен коментар на Велшанецот Герет Бејл, велејќи му: „Сакаш да останеш тука, или да одиш во Реал Мадрид и да не играш фудбал“. Бејл пристигна во Тотенхем во текот на летото на едногодишна позајмица ...

10 поврзани вести »

Лазаров нема критики за Египет: Ние сме задоволни, мора да се пофалат организаторите

TopSport - пред: 9 часа

За разлика од другите ракометни ѕвезди, кои имаа низа на забелешки и критики кон организаторите на Светското првенство во Египет, македонскиот капитен Кирил Лазаров вели дека е презадоволен од условите и вели дек аорганизаторите треба да бидат ...

194 поврзани вести »

Џенова освои поен кај Аталанта, Пандев одигра 20-тина минути

TopSport - пред: 9 часа

Аталанта и Џенова имаа неколку шанси, но гостите успеаја да си заминат од Бергамо со поен по 0:0 ремито, откако тактиката на Давиде Балардини беше успешна против Аталанта, клуб кој обично постигнува многу голови.

10 поврзани вести »

Јовиќ се врати – во Реал два гола во 32 меча, во Ајнтрахт два гола за пола час!

TopSport - пред: 9 часа

Ајнтрахт Франкфурт стигна до 3:1 победа над Шалке во меч од 16. коло од Бундеслигата, меч кој го одбележа враќањето на српскиот напаѓач Лука Јовиќ во составот на „орлите“, и тоа какво враќање – со два гола! Откако во Реал Мадрид во 32 меча постигна ...

49 поврзани вести »

Хрватите во второто полувреме ја „скршија“ Ангола

TopSport - пред: 10 часа

Хрватската ракометна репрезентација, која има улога на еден од фаворитите на Светското првенство во Египет, втор меч едноподруго се наоѓа во ситуација да се мачи со реално послаб противник, откако им беше потребно добро второ полувреме за 28:20 ...

46 поврзани вести »

„Нула“ на „Енфилд“, Јунајтед останува лидер

TopSport - пред: 10 часа

Ливерпул и Манчестер јунајтед одиграа дерби без голови (0:0) на „Енфилд“ за гостите да останат на првото место во Премиер лигата во меч во кој дефинитивно беше потребна поголема возбуда и поотворена игра од двата тима.

53 поврзани вести »

Бешикташ го доби истанбулското дерби и се искачи на првото место

TopSport - пред: 10 часа

Бешикташ со 2:0 го совлада тимот на Галатасарај во лутото истанбулско дерби, за да се искачи на првото место во турската Суперлига. Пресметката на двата клуба од европскиот дел на Истанбул, секогаш носи лути ривалства со многу расправии, црвени ...

7 поврзани вести »

Ајакс го победи Феенорд и се одвои на врвот во Холандија

TopSport - пред: 11 часа

Тинејџерот Рајан Гравенберх го постигна единствениот гол за Ајакс да стигне до 1:0 победа на лутото холандско дерби со Феенорд, за „копјаниците“ да се одвојат на три поени пред Витесе на првото место во Ередивизие.

2 поврзани вести »

Озил на пат за Истанбул, Фенербахче го чека!

TopSport - пред: 11 часа

Месут Озил е на пат за Турција, каде што ќе го комплетира трансферот во Фенербахче, откако се откажа од скапиот договор со Арсенал за трансфер во клубот за кој навива од своето детство. 32-годишниот Озил се збогувал со своите соиграчи во ...

17 поврзани вести »

Левандовски сруши уште еден стар рекорд во Бундеслигата

TopSport - пред: 11 часа

Ѕвездата на Баерн Минхен, Роберт Левандовски сруши уште еден рекорд на Бундеслигата, овојпат стариот рекорд на Герд Милер, кој стоеше неверојатни 42 години. Полјакот го постигна својот 21.

49 поврзани вести »

Катарците тешко над Јапонија

TopSport - пред: 11 часа

Катар влезе во втората рунда на Светското првенство во ракомет, откако со 31:29 го победија инспирираниот тим на Јапонија во меч од групата Ц, кој беше неизвесен до самиот крај. Откако пред два дена ја шокираа Хрватска со 29:29, Јапонците повторно ...

7 поврзани вести »

Баерн се намачи, но го совлада Фрајбург

TopSport - пред: 12 часа

Баерн Минхен стигна до тешко извојувана 2:1 победа над Фрајбур на „Алијанц арената“, иако европскиот шампион ја продолжи незгодната традиција да прима гол во бундеслигашките мечеви од октомври наваму.

49 поврзани вести »