TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

TopSport

Исланд ги „стопираше“ неверојатните Португалци (видео)

TopSport - пред: 13 часа

Исланд ја прекина зачудувачката низа на резултати на португалската ракометна репрезентација, победувајќи ги со 28:25 (14:12) во меч полн со пресврти за да им ги намали шансите за пласман во полуфиналето на Европското првенство.

41 поврзани вести »

Тухел не го дава – ПСЖ одби 10 милиони евра од Атлетико за Кавани

TopSport - пред: 14 часа

Пари Сен-Жермен ја одбиле понудата од 10 милиони евра за Единсон Кавани од Атлетико Мадрид, јавуваат француските медиуми, откако тренерот Томас Тухел одлучил дека тој им е потребен оваа сезона.

33 поврзани вести »

Клемен Ноел е „кралот“ на слаломот во Венген (видео)

TopSport - пред: 14 часа

Клемен Ноел една година по својата прва победа, повторно триумфираше на престижниот слалом во швајцарскиот ски-центар во Венген, покажувајќи дека со своите 21 година е големата надеж на француското скијање.

11 поврзани вести »

Ребиќ се „разбуди“, Милан со драматична победа над Удинезе (видео)

TopSport - пред: 14 часа

Анте Ребиќ постигна два гола за Милан двапати да се враќа и да стигне до 3:2 победа над Удинезе за кревање на моралот на навивачите на „росонерите“. А почна кошмарно на „Сан Сиро“ – уште во шестата минута, голманот Џиџи Донарума прави несфатлива ...

35 поврзани вести »

„Потоп“ на Валенсија на гостувањето кај Мајорка (видео)

TopSport - пред: 15 часа

Мајорка со неверојатни 4:1 го декласираше тимот на Валенсија, за тимот од Балеарските Острови, конечно, да излезе од зоната за испаѓање во шпанската Ла лига. Победата беше осигурана уште во првото полувреме, кога прво уште во седмата минута Антонио ...

4 поврзани вести »

Клара Дире прв победник на паралелен велеслалом (видео)

TopSport - пред: 15 часа

Французинката Клара Дире стигна до својата прва победа во Светскиот куп во алпско скијање по фантастичниот триумф на првиот паралелен велеслалом во женска конкуренција во италијанскиот ски-центар Сестриере.

6 поврзани вести »

Гигс на пресадување коса – фудбалскиот стрес е виновник!

TopSport - пред: 15 часа

Легендата на Манчестер Рајан Гигс потврди дека оди на терапија за пресадување на коса, велејќи дека стресот од 24 години играње фудбал лошо влијаел на неговата коса. Гигс, кој одигра неверојатни 963 меча за Јунајтед, а сега е селектор на велшката ...

3 поврзани вести »

Менди: Против Реал ќе го видите вистинското лице на Манчестер сити

TopSport - пред: 16 часа

Лошата домашна форма на Манчестер сити нема да биде важна против Реал Мадрид во Лигата на шампионите, вели францускиот дефанзивец на англискиот шампион, Бенжамин Менди, порачувајќи дека тогаш ќе се види вистинската сила на тимот на Пеп Гвардиола.

Таткото на Хабиб одговори: 100 милиони долари за римеч со Мекгрегор!

TopSport - пред: 17 часа

Откако Конор Мекгрегор и шефот на УФЦ, Дејна Вајт најавија дека мечот кој „сите сакаат да го видат“ е реваншот на Мекгрегор против Хабиб Нурмагомедов, неговиот татко и тренер, Адбулманап за руските медиуми даде јасно до знаење што ќе биде потребно ...

91 поврзани вести »

Ван Дајк вели дека не му љубомори на Мегвајр

TopSport - пред: 17 часа

Виргил ван Дајк оценува дека нема непријателски чувства кон новиот капитен на Манчестер јунајтед, Хери Мегвајр, кој го сруши рекордот со трансферот кај „ѓаволите“ минатото лето. Ван Дајк беше најскапиот дефанзивец во историјата кога дојде од ...

10 поврзани вести »

Федерер пред Австралија опен: Моите очекувања се многу мали

TopSport - пред: 17 часа

Освојувачот на рекордни 20 гренд слем титули, Роџер Федерер е фаворит пред речиси секој свој меч, но Швајцарецот пред својот 21. настап на Австралија опен, каде што во првото коло игра со Американецот Стив Џонсон, тој објаснува дека неговите ...

43 поврзани вести »

Вајт и Конор се сигурни – следува римеч со Хабиб

TopSport - пред: 17 часа

По нокаутот на Конор Мекгрегор над Доналд Серон, најрадосен покрај Ирецот секако беше претседателот на УФЦ, Дејна Вајт, кој веднаш најави дека следува римеч со Хабиб Нурмагомедов, додека самиот Конор изјави дека е подготвен да патува во Москва за да ...

91 поврзани вести »

Луис Кампос станува првиот „фудбалски директор“ на Манчестер јунајтед

TopSport - пред: 19 часа

Манчестер јунајтед по потрага од повеќе од една година го идентификувале Луис Кампос како најдобар кандидат за позицијата „фудбалски директор“ на клубот, тврди британскиот „Сан“. Португалецот Кампос во моментов е фудбалски директор во францускиот ...

7 поврзани вести »

Ѓоковиќ е „многу загрижен“ од воздухот во Мелбурн

TopSport - пред: 19 часа

Новак Ѓоковиќ признава дека следејќи ги мечевите од квалификациите за Австралија опен низ чадот во Мелбурн станал „многу загрижен“ за настапите на првиот гренд слем од сезоната. Актуелниот шампион од Австралија опен во последните години е голем ...

43 поврзани вести »

Боксерот ги „загрева“ фановите – Мејведер-Мекгрегор, втор дел?

TopSport - пред: 19 часа

На Конор Мекгрегор му требаа само 40 секунди да се врати на насловните страници со добри вести, а речиси во ист временски период, неговиот поранешен ривал, Флојд Мејведер Јуниор ја искористи шансата на фановите да им даде простор за размислување за ...

91 поврзани вести »

Гатузо признава: Ова е дното за Наполи

TopSport - пред: 19 часа

Џенаро Гатузо им се извини на навивачите на Наполи за „засрамувачкиот“ 0:2 домашен пораз од Фиорентина, оценувајќи дека клубот стигнал до дното и дека мора да се најде решение за кризата. Неверојатно, но Гатузо е првиот тренер кој загубил во четири ...

26 поврзани вести »

Меси побарал Барса да го донесат Агуеро?

TopSport - пред: 19 часа

Лионел Меси во разговор со новиот шеф на Барселона, Кике Сетиен побарал клубот да се обиде да го донесе на „Ноу Камп“ рекордниот стрелец на Манчестер сити, Серхио Агуеро, тврди „Дејли мирор“.

20 поврзани вести »

Солскјер: Овој Ливерпул уште не е меѓу најдобрите во историјата

TopSport - пред: 20 часа

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер смета дека сегашниот тим на Ливерпул не е најголемиот тим во историјата на Премиер лигата, посочувајќи го составот на „ѓаволите“ под Сер Алекс Фергусон пред денешното дерби на „Енфилд“.

88 поврзани вести »

Леброн со шампионска партија за Лејкерси, публиката во Хјустон му се поклони (видео)

TopSport - пред: 20 часа

Лос Анџелес лејкерси во дербито на вечерта стигнаа до убедлива 124:115 победа на гости кај Хјустон почнувајќи ја низата од пет меча на гости без Ентони Дејвис, но со фантастичниот Леброн Џејмс, кому дури и гостинските навивачи му извикуваа „МВП“.

20 поврзани вести »

Само 40 секунди и лицето му изгледа вака – Серон заврши во болница!

TopSport - пред: 20 часа

Доналд „Каубој“ Серон не беше присутен на прес-конференциите по спектакуларниот пораз од Конор Мекгрегор, откако ветеранот заврши во болница по ќотекот кој го доби. Лошата вечер за Серон најдобро се покажа и со статистиката.

91 поврзани вести »