TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ТВ21

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Богоевски не може да биде амнестирање од криминалот

ТВ21 - пред: 19 часа

Граѓаните немаат потреба од лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски кој што во низа од неколку месеци вршел кривично дело и ја извршуваше пратеничката функција! Оставката не е и не може да биде оправдување и амнестирање од направениот ...

177 поврзани вести »

Сообраќајка на Плетвар, сообраќајот во прекин

ТВ21 - пред: 20 часа

Сообраќајот на превојот Плетвар е затворен за сообраќај, затоа што полицијата врши увид по случена сообраќајна незгода. „Од 11:15 часот патниот правец Кавадарци – Прилеп пред преминот Плетвар е затворен поради вршење увид од сообраќајна незгода.

38 поврзани вести »

Павле Богоевски поднесе оставка: „Одземањето на мандатот на Груевски ќе биде мојот последен глас“

ТВ21 - пред: 20 часа

„Почитувана јавност, гласот за одземање на мандатот на Никола Груевски ќе биде мојот последен глас во ова Собрание. Ова одлука ја донесов кога се пријавував во полиција. Не би сакал мојата пратеничка функција да влијае на правосудните органи кои ќе ...

177 поврзани вести »

Ангеловски повика 23 фудбалери за дуелите со Полска и со Австрија

ТВ21 - пред: 21 часа

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски, денеска го објави списокот на фудбалери за пресојните два квалификациски натпревари против Полска и против Австрија кои ќе се играат на 7-ми и 10-ти јуни во Скопје.

38 поврзани вести »

ДУИ: Пендаровски да ја преиспита одлуката за назначување на Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање (ВИДЕО)

ТВ21 - пред: 23 часа

Вицепремиерот Бујар Османи денеска рече дека ДУИ е вознемирена од одлуката претседателот Стево Пендаровски да го назначи Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање. Тој порача Пендаровски да ги согледа сите факти и да ја преиспита ...

83 поврзани вести »

Средба Шапуриќ-Мирингер: Дрекслмајер задоволни од соработката со Владата

ТВ21 - пред: 23 часа

Министерот задолжен за регулатива за подобрување инвестициска клима за домашни претпријатија проф. д-р Зоран Шапуриќ ја посети фабриката во Кавадарци ,,Дрекслмајер”. Од страна на генералниот директор Лукас Мирингер беше претставена историјата на ...

12 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: Аболоцираниот Заев и неговата банда спроведуваат општ грабеж, потрошија повеќе од 8 милијарда евра

ТВ21 - пред: 23 часа

„Во Република Македонија, аболицираниот Заев и неговата криминална банда спроведуваат општ грабеж на народните пари. Во изминатите 2 и половина години владеење на СДСМ, власта потроши повеќе од 8 милијарди евра буџетски средства, пари на граѓаните, ...

Постапка против дилер на дрога

ТВ21 - пред: 23 часа

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против едно лице поради основано сомнение дека сторило кривично дело Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 од ...

46 поврзани вести »

Дневен хороскоп за четврток (23.05.2019)

ТВ21 - 23.05.2019

ОВЕН Работа: Ќе имате повеќе слободно време од обично, што ви доаѓа како порачано. Искористете го овој ден малку психолошки да се одморите. Љубов: Секој ден сте посигурни дека покрај моменталниот партнер посакувате да го поминете остатокот од ...

10 поврзани вести »

„Полицијата во Гостивар не реагира на кучињата скитници, затоа што началникот е од Владата“, вели Таравари

ТВ21 - 22.05.2019

„Кога од други градови се носат кучиња скитници, полицијата во Гостивар не реагира, затоа што началникот од полицијата е човек од Владата“, вели Арбен Таравари на прашањето зошто не се реагира на овој проблем.

16 поврзани вести »

Таравари во #ClickPlus објаснува што направи за општина Гостивар

ТВ21 - 22.05.2019

На прашањето што направи за Гостивар градоначалникот Арбан Таравари, во дебатниот магазин „Клик Плус“ одговори: „Направив патишта, градинка, болница за деца болни од аутизам, канализација за граѓаните на Гостивар“, изјави Таравари во вечерашниот ...

16 поврзани вести »

Академија Пандев го освои фудбалскиот Куп на Македонија

ТВ21 - 22.05.2019

Прв трофеј во Купот на Академија Пандев во историјата. Вечерва после изведувањето на пеналите, тимот од Струмица го совлада ривалот Македонија Ѓорче Петров, и го „грабна“ пехарот во ова натпреварување. Во регуларниот дел од мечот беше 2:2.

26 поврзани вести »

Таравари: Ако правиме коалиција со Алтернатива и БЕСА, ќе го победиме ДУИ

ТВ21 - 22.05.2019

„Ако се решиме да направиме коалиција со Алтернатива и со БЕСА, ќе го победиме ДУИ“. Ова го изјави Арбен Таравари во вечерашното гостување во дебатниот магазин на КликПлус на ...

16 поврзани вести »

Уапсен Диего Марадона, поранешната девојка му бара 5.7 милиони евра

ТВ21 - 22.05.2019

Славниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона, уапсен е денеска на аеродромот во Буенос Аирес. Поранешната девојка Росио Олива го тужи за 5.7 милиони евра поради наводен долг кон неа. Нивната врска беше завршена во цекември минатата година.

27 поврзани вести »

Таравари во #ClickPlus: Да излезев да гласам, сите ќе мислеа дека сум гласал за Силјановска

ТВ21 - 22.05.2019

Арбен Таравари, градоначалникот на Гостивар ја објасни причината зошто не гласаше на претседателските избори. „Ако излезев на гласање, сите ќе мислеа дека сум гласал за Силјановска“, изјави ...

16 поврзани вести »

Панчевски со кривична, Пановска со прекршочна, канцелариите на Иванов и на Црвенковски „под лупа“ на ДКСК

ТВ21 - 22.05.2019

Антикорупциска комисија ќе поведе иницијатива до Јавното обвинителство за кривично гонење на поранешниот претседател на Основниот суд Владимир Панчевски, поради злоупотреба на функцијата за вработување на својот внук, Јордан Тасевски како помлад ...

„Блокатори“ за автомобилите, казнениот билет од 20 евра скап и за туристите

ТВ21 - 22.05.2019

Вака работиме секој ден од 09 до 17 часот. Ова се новите автомобили на ЈП паркинзи – Центар. Ќе ги возат вработените на ова претпријатие при контрола на автомобилите кои се паркирани во резидентната зона.

Мандатот на Груевски утре во Комисија, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ сѐ уште не знаат како ќе гласаат

ТВ21 - 22.05.2019

Утре ќе се состане собраниската комисија за мандатно – имунитетски прашања на која се очекува да се одлучи на пратеникот Никола Груевски да му се одземе пратеничкиот имунитет. Со оваа комисија раководи пратеникот Павле Богоевски, но по објавувањето ...

55 поврзани вести »

Дураку прифаќа измени во владата, не кажува дали ќе раководи со министерството за политички систем

ТВ21 - 22.05.2019

Иако беше предвидено уште на почетокот на настанот, министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураку да даде изјава за медиумите, тоа не се случи. Министерот Дураку го отвори настанот организиран по повод 22 Мај Светски ден на ...

4 поврзани вести »

Усвоени реформските закони од безбедноста, Спасовски и ВМРО-ДПМНЕ со пофалби, Ременски со забелеѓки

ТВ21 - 22.05.2019

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски остана на ставот дека законите од безбедносниот сектор се добри и дека со нив се прават добри реформи со кои се отстранува концентрацијата на моќ на тајните служби и се враќа довербата кај граѓаните.

41 поврзани вести »