TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина и Здравје

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Убавина и Здравје - пред: 4 часа

Татјана Матејаш Камерон , попозната како Тајчи, и беше гостинка на Татјана Јуриќ во подкастот Skip or Beep. Таа се присети на тешките моменти од нејзиниот живот, откри зошто на врвот на славата заминала во Америка во целосна анонимност, но и како ...

5 поврзани вести »

(ФOTO) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

Убавина и Здравје - пред: 4 часа

Српските медиуми пишуваат дека поранешната тенисерка Ана Ивановиќ е номинирана за прием во Куќата на славните на тенисот. Покрај победникот на Ролан Гарос во 2008 година, номинирани се и Италијанката Флавија Пенета, Шпанецот Карлос Моја, Кара Блек ...

3 поврзани вести »

Полната месечина на 29.09 најмногу ќе влијае врз 4 хороскопски знаци: Еден од нив многу ќе профитира, а еве што ги ...

Убавина и Здравје - пред: 12 часа

Дознајте кои 4 хороскопски знаци најмногу ќе го почувствуваат влијанието на полната месечина на 29. септември Полната месечина во знакот Овен се случува на 29. септември во 22:58 часот. Иако сите знаци ќе ја почувствуваат нејзината сила, четири ...

27 поврзани вести »

КСЕНИЈА НИКОЛОВА: „Најважно е да се соочиме со сите свои стравови и на свој начин да продолжиме напред“

Убавина и Здравје - пред: 12 часа

Инспиративен разговор со писателката Ксенија Николова Нејзините книжевни дела се преведени на повеќе јазици, а романот „Незадоволна“ доживеа и свое српско издание. За Ксенија , читателите се најважни, бидејќи од нив зависи дали една книга ќе биде ...

10 тибетски поговорки што гарантираат среќен живот: Оваа мисла може да ви нанесе голема штета!

Убавина и Здравје - пред: 12 часа

Овие поговорки покажуваат дека љубезноста кон другите и емпатијата се патот кон поисполнет живот Тибетските поговорки претставуваат извор на длабоки и мудри мисли кои ни даваат увид во различни аспекти од животот, давајќи ни инспирација и насока за ...

2 поврзани вести »

Се зборува дека семејството „очи си вади“ поради неговиот тестамент: Многумина го оплакаа предвреме, а тој се бори како ...

Убавина и Здравје - пред: 13 часа

Ретко кој би можел да се бори со тешка болест, но Брус Вилис нема изгубено волја за живот Ема Хеминг Вилис, сопругата на актерот Брус Вилис , неодамна гостувала во една емисија и зборувала за борбата низ која поминуваат сите откако на нејзиниот ...

23 поврзани вести »

ХОРОР! Стаорци искасале бебе, таткото го пронашол крваво – кога му го видел рачето, сфатил дека сакале да го изедат! ...

Убавина и Здравје - пред: 13 часа

Во количката полицијата пронашла крвави отпечатоци од глодари. Три лица во Евансвил, Индијана, се обвинети за занемарување на децата, откако бебето што го чувале за малку ќе умрело откако било каснато повеќе од 50 пати од стаорци.

Со години го чувал мртвото тело на сестра му во својот стан: Тоа што го правел овој монструм е ужасно!

Убавина и Здравје - пред: 13 часа

Тоа што го правел со својата мртва сестра е за најостра осуда Парта Де, 40-годишен маж, наводно, ги чувал останките од сестра му во својот стан најмалку шест месеца. Уште пошокантно е тоа што се верува дека тој често спиел со телото на сестра му во ...

Стекна слава во „Касандра“, а Шакира го оставила затоа што бил насилен со неа: Сега има 62 години и тело како на ...

Убавина и Здравје - пред: 13 часа

Освалдо Риос денес има 62 години и тело како на младич, а сите го паметиме од ТВ-серијата „Касандра“ Освалдо Риос , актерот по кого лудуваа жените во регионот, се прослави во познатата ТВ-серија „Касандра“ , а денес има 62 години и тело како на ...

Ќофтиња од рерна: Овој ручек му го приготвувала Јована Броз на Тито кога ќе посакал домашна кујна!

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Ви предлагаме да приготвите ќофтиња во рерна по рецепт на Јованка Броз Наш денешен предлог за ручек или вечера се ќофтињата од рерна, по рецепт на Јованка Броз. Сварете го компирот. Додека компирот се вари, направете ќофтиња од мелено месо, ситно ...

8 поврзани вести »

Интимни фотки на Теодора Џехверовиќ со новото момче: Кошаркарот ја фати за врат, а таа.. (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Љубовниот живот на Теодора Џехферовиќ секогаш бил тема за коментирање на социјалните мрежи, особено откако стави крај на емотивната врска со кошаркарот, Нино Челебиќ. Извесен период младата пејачка беше сингл, и ја поврзуваа со многу имиња од ...

Џони го „одврза“ кесето: Ќе снима песна кај еден од најскапите српски композитори! (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Познатиот „крал“ на живите свирки, Драган Темелков или познат како Џони реши да го „одврезе“ кесето и да сними песна кај еден од најбараните композитори на овие простори, Бане Опачиќ . Во студиото на Бане „поминале“ многу пејачи од балканските ...

ПОДАРОК за појак имунитет: Сет производи од „Есенса“

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Овој и многу други подароци можете да ги добиете следејќи нè на социјалните мрежи. „Есенса“ ќе израдува една читателка со сет производи составен од капсули за подобрување на имунитетот Imuno Beta Glukan, Propobaza gel и Magnevital gel.

Денес е Крстовден: Нашите предци ни оставиле во аманет 2 важни обичаи што мора да ги почитуваме!

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

Македонската православна црква и нејзините верници денес го слават големиот христијански празник – есенски Крстовден Крстовден се слави двапати годишно, на 18. јануари и на 27. септември. Есенскиот Крстовден го слави споменот на денот кога царицата ...

18 поврзани вести »

СКАП НАКИТ: Погледнете колку чини овој ДЕТАЉ на Јелена Ѓоковиќ (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Јелена Ѓоковиќ е позната како скромна дама, но парчињата накит што ги носи имаат „соленка“ цена. Сопругата на Новак Ѓоковиќ деновиве се наоѓа во Сараево, каде што беше прикажан документарниот филм „Мудроста на траумата“ на д-р Габор Мате во ...

44 поврзани вести »

Кога ќе отидете на гости во Шведска и ќе го направите ова – буквално ќе избие СКАНДАЛ!

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Станува збор за практика што ја почитува секој Швеѓанец без пардон! И додека соблекувањето чевли на гости е нешто за што Македонците постојано се расправаат – едни тврдат дека се работи за основна култура, а други тврдат дека се работи за класичен ...

2 поврзани вести »

Жената што е НЕСРЕЌНА ВО БРАКОТ СЕ ОДНЕСУВА ВАКА: Обрнете посебно внимание на ОВОЈ знак

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Многумина денес со право не сакаат никого да трпат и на првите знаци на криза ја напуштаат брачната заедница. Незадоволството сепак треба да кулминира за ова да се случи тоа. Таа престанува да комуницира со нејзиниот сопруг Познат е фактот дека ...

8 поврзани вести »

„Не сте свесни каква грешка направивте“: Марија Шерифовиќ влезе во профилот на „Ѕвездите на Гранд“, откри што се ...

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

На официјалниот профил на Инстаграм на „ Ѕвездите на Гранд “, се огласи Марија Шерифовиќ , која сподели снимки од снимањето. Имено, Марија ја пренела атмосферата од бекстејџот, а во првото видео кажала сите добро да се подготват поради она што ќе го ...

3 поврзани вести »

Најбрз рецепт за брауни со кафе и чоколадо: Готови се за половина час и ќе ви го разубават секој момент!

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Кафето е признаено за најпопуларна напивка на светот, а чоколадото е препознаено како најпопуларно слатко задоволство во светот. И кога ќе се спојат, се создава фантазија! Овие две универзално сакани состојки ретко се комбинираат, но кога ќе се ...

3 поврзани вести »

„Кача, избричи ги мустаќите“: Дарко Лазиќ откри што не му се допаѓа кај сопругата! (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 15 часа

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна застана на „лудиот камен“, а во бракот со својата сопруга Катарина ужива секојдневно. Со оглед на тоа дека на пејачот неодамна му беше одземена возачката дозвола, Катарина ја превземала улогата на возач во нивниот однос, ...

6 поврзани вести »