TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

USB

Samsung ја најавува новата и подобрена фитнес нараквица Samsung Galaxy Fit3

USB - пред: 8 часа

Новата фитнес нараквица Galaxy Fit3 има сосема нов дизајн и им помага на корисниците да вежбаат попаметно, подобро да го разберат своето здравје и да уживаат во подобри поврзани искуства Samsung Electronicsја најави новата фитнес нараквица Galaxy ...

3 поврзани вести »

Google Play Store го менува начинот на кој пристапуваме до апликациите

USB - пред: 11 часа

Google развива нова функција која ги истакнува апликациите врз основа на вашите поставки на Play Store. Корисниците ќе можат да видат апликации за кои Google смета дека се корисни за нив, а овие предлози се направени врз основа на вештачка ...

2 поврзани вести »

ВИДЕО: Американците вечерва се враќаат на Месечината по повеќе од 50 години

USB - пред: 22 часа

Компанија со седиште во Хјустон денеска ќе се обиде да го приземји првото американско вселенско летало по 50 години на Месечината, како дел од напорите на НАСА да го отвори патот за комерцијалните вселенски летала да ги вратат астронаутите на ...

66 поврзани вести »

Што се случува кога ќе го намокрите телефонот: Дали трикот со ориз навистина функционира?

USB - 22.02.2024

Кога телефонот ќе ви се расипе затоа што сте го намокриле, ќе направите се за да го спасите. Некои совети кои кружат на Интернет, сепак, не се толку добри како што изгледаат на прв поглед.

22 поврзани вести »

(ВИДЕО) HONOR Magic6 Pro: Револуционерна AI функција за контрола на автомобилот со поглед

USB - 22.02.2024

Технологијата брзо се развива, носејќи ни иновации кои не само што го олеснуваат секојдневниот живот, туку и предизвикуваат воодушевување. Пред извесно време беше тешко да се замисли дека е можно да се контролираат предмети со поглед, додека денес ...

ChatGPT испраќа вознемирувачки пораки до корисниците

USB - 22.02.2024

ChatGPT има проблеми во работењето, што се рефлектира со испраќање чудни пораки до корисниците. Во последните часови, овој четбот одговара на прашањата на некои корисници со долги и бесмислени пораки, мешајќи јазици и ги загрижува корисниците, ...

7 поврзани вести »

Најбогатиот човек во Азија прави своја верзија на ChatGPT

USB - 22.02.2024

Конзорциумот кој стои зад Reliance Industries на компанијата на Мукеш Амбани има за цел да ја лансира својата прва услуга во стилот на ChatGPT следниот месец. Амбани е најбогатиот човек во Азија, а ова е голем чекор во амбициите на Индија да стане ...

„Љубовта и сексот со роботи и холограми се неизбежна реалност“

USB - 22.02.2024

Педесет и седумгодишната Алиша Фрамис се подготвува за својата венчавка со холограм наречен AILex, кој е создаден со помош на вештачка интелигенција. Овој настан означува чудна пресвртница во истражувањето на односот меѓу луѓето и технологијата на ...

33 поврзани вести »