TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Центар

Русите ја прославија анексијата на украинските територии на Црвениот плоштад во Москва, Путин им посака добредојде дома ...

Во Центар - пред: 4 часа

Откако рускиот претседател Владимир Путин прогласи анексија и припојување на украински територии, на Црвениот плоштад во Москва беше одржана церемонија за да се прослави одлуката, која најостро ја осудува Западот.

211 поврзани вести »

Целосно гола: Софија Милошевиќ шокираше со објавата (фото)

Во Центар - пред: 5 часа

Софија Милошевиќ важи за една од најубавите жени на јавната сцена, а сега докажа и зошто. Имено, манекенката објави видео на својот Инстаграм како позира гола во када и ги воодушеви своите следбеници.

Ова беше брзо: Николина Пишек е побогата за речиси 2 милиони евра (фото)

Во Центар - пред: 5 часа

Вилата на Николина Пишек во Шестине, Загреб, е продадена за само два дена по објавувањето на огласот, за речиси 2 милиони евра. Засега не се знае кој е новиот сопственик на недовршената вила бидејќи огласот е означен како продаден.

3 поврзани вести »

Голем потрес во подземјето – Радоје Звицер, шефот на Кавачкиот клан, наводно убиен во Панама!?

Во Центар - пред: 5 часа

Во Панама вечерва после 20 часот наводно е убиен Радоје Звицер, водачот на кавачкиот клан , пишува белградски Блиц. Според првичните информации, Шкаљарецот бил убиен во куќа во Панама. Да потсетиме, врз Звицер се направени неколку обиди за атентат.

12 поврзани вести »

Спектакл во Атина – Атињаните ова го чекаа цели 20 години, АЕК доби нов стадион (видео)

Во Центар - пред: 5 часа

Фудбалскиот клуб АЕК доби нов стадион речиси 20 години по уривањето на претходниот дом на клубот. Поради штетите предизвикани од земјотресот во 1999 година, стадионот Никос Гумас влезе во историјата.

Резолуцијата на Албанија и САД во Советот за безбедност, Русија стави вето

Во Центар - пред: 5 часа

Русија стави вето на резолуцијата на Советот за безбедност на Обединетите нации со која се осудуваат нелегалните референдуми, поддржани од Москва, за анексијата на териториите окупирани од Украина.

5 поврзани вести »

Нови шест месеци затвор за Александар Василевски-Нинџа

Во Центар - пред: 5 часа

Александар Василевски-Нинџа, кој е осуден на затворска казна за упадот во Собранието што се случи на 27 април, доби нова затворска казна од шест месеци откако пред Основниот кривичен суд – Скопје признал вина за помагање бегство на две лица.

26 поврзани вести »

Поранешни директори на францускиот „Телеком“ осудени за малтретирање вработени

Во Центар - пред: 5 часа

Поранешни менаџери на францускиот комуникациски гигант „France Télécom“ се прогласени виновни за малтретирање вработени во жалбената постапка од процесот покренат по серијата самоубиства во компанијата пред околу 13 години.

3 поврзани вести »

ОБСЕ: Руската анексија води кон ескалација на конфликтот и доведува во опасност милиони луѓе

Во Центар - пред: 5 часа

Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) денеска ја осуди илегалната анексија на Украина од страна на Русија, јавува Анадолија. Наведувајќи дека одлуката на рускиот претседател Владимир Путин е неприфатлива, ОБСЕ соопшти дека „оваа ...

14 поврзани вести »

Урсула фон дер Лајен пристигна во Бугарија на отворањето на интерконекторот меѓу Бугарија и Грција

Во Центар - пред: 5 часа

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен вечерва допатува во Софија по повод претстојното пуштање во употреба на меѓусистемската гасна врска Грција-Бугарија, објави Претставништвото на Европската Комисија во Бугарија на својата ...

7 поврзани вести »

Конгресот на САД одобри 12,3 милијарди воена помош за Украина

Во Центар - пред: 5 часа

Американскиот Конгрес денеска одобри помош од 12,3 милијарди долари наменети за Украина за да се бори против руската инвазија. Пакетот вклучува три милијарди долари за оружје, набавки и плати за украинската војска и го овластува претседателот Џо ...

8 поврзани вести »

Косово воведе визи за сите руски државјани, без исклучоци

Во Центар - пред: 6 часа

Владата на Косово на денешната седница донесе одлука за воведување визи за сите државјани на Русија кои на било кој начин сакаат да влезат или да ја користат државата за транзит, јави дописникот на МИА од Приштина.

14 поврзани вести »

Груби: Ахмети го има народот зад себе

Во Центар - пред: 6 часа

Мојот однос со претседателот Али Ахмети е како односот на сите вас кои сте убедени во неговиот животен пат, неговата правда, неговата визија, неговата национална вредност за сите Албанци. Искрената намера на мојата изјава беше да ја истакнам ...

164 поврзани вести »

Тупанчевски: Состојбите во судството се поместуваат во позитивна смисла

Во Центар - пред: 6 часа

Состојбите во судството, можеби бавно, но се поместуваат во позитивна смисла. Сведоци сме дека постои одговорност кај судиите и кај јавните обвинители, а регулаторните тела, Судскиот совет и Советот на јавни обвинители покажуваат реактивирање или ...

17 поврзани вести »

Проблеми со мобилизацијата во Русија: Многумина бегаат од земјата, дури и малолетници се повикуваат во војска

Во Центар - пред: 6 часа

Откако рускиот претседател Владимир Путин ја потпиша одлуката за мобилизација на населението за војната во Украина , почнаа да се појавуваат првите проблеми кога станува збор за оваа постапка.

23 поврзани вести »

Шокантни тврдења од Русија: дел од фудбалската репрезентација оди во војна, ништо од контроверзната битка со бих!?

Во Центар - пред: 6 часа

Бранот на регрутирање или мобилизација ги погоди и руската репрезентација и рускиот фудбалски сојуз На 19 ноември во Санкт Петербург треба да се одигра пријателски фудбалски натпревар меѓу репрезентациите на Русија и Босна и Херцеговина.

АЖУРИРАНА ЛИСТАТА НА ТОП 100 – Оваа серија е прогласена за најдобра на сите времиња според магазинот Rolling Stone

Во Центар - пред: 6 часа

Магазинот „Rolling Stone“ ја ажурираше својата листа на најдобри серии на сите времиња, а култната драма „The Sopranos“ повторно го зазеде првото место. Сегашната ера на ТВ продукција ни носи повеќе од 500 серии годишно, од кои многу ги поместуваат ...

2 поврзани вести »

ПРИКАЗНАТА СЕ ПОВЕЌЕ СЕ ВЖЕШТУВА / Мислевме дека е готово, но Италијанците најавуваат серија откритија. Бившата на Тоти ...

Во Центар - пред: 6 часа

Се чини дека приказната меѓу Франческо Тоти и Илара Блази само се вжештува Еден од најпознатите италијански спортско-манекенски парови неодамна го објави својот крај. Франческо Тоти и Илари Блази поднеле барање за развод по 20 години врска и брак, ...

3 поврзани вести »

ТЕЛЕСНА ЕВОЛУЦИЈА НА НАЈМЛАДАТА МИЛИОНЕРКА: Нема да ја препознаете на стари слики

Во Центар - пред: 6 часа

Кајли Џенер толку многу се промени во изминатите неколку години што нема речиси никаква врска со симпатичната тинејџерка од старите фотографии. Кали Џенер има само 25 години, а досега има направено голем број интервенции за да го промени својот ...

7 поврзани вести »

Откриено кој одлучил за бракот на Силвестер Сталоне: “Сè се смени кога тој влезе во куќата”

Во Центар - пред: 7 часа

Нивната разделба го шокираше Холивуд, каде што важеа за еден од похармоничните парови Дали тетоважата на куче можеше да стави крај на 25-годишниот брак? Ако ги прашате Силвестер Сталоне и Џенифер Флавин, се чини дека одговорот е да.