TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Центар

Дали сакате да живеете среќно до крајот на животот? Трошете пари за нови искуства!

Во Центар - пред: 6 часа

Нови чевли, скапа храна, видео игри кои изгледаат неверојатно… сето тоа нè мами. Но, ова се само набавки кои се случуваат во првите денови од месецот и во исто време се причини зошто јадете евтини сендвичи во текот на следните денови.

Кога мајката премногу се грижи за детето: Ова не е љубов, тоа е проблем!

Во Центар - пред: 6 часа

Дали сте родител кој ја прави секоја домашна задача со вашето дете, наместо да ги решава проблемите на детето на училиште и проблемите со пријателите и да го контролира секој негов чекор? Овој модел на родителство е штетен и за родителите и за ...

6 поврзани вести »

Уставниот суд привремено забрани исплата на 30 отсто повисоки плати во Министерството за финансии во РСМ

Во Центар - пред: 6 часа

Уставниот суд во РСМ ја започна постапката за преиспитување на уставноста на член 66 став 3 од Законот за Буџетот со кој се овозможи зголемување на платата за 30 отсто за вработените во Министерството за финансии и органите на државната управа кои ...

46 поврзани вести »

Спасовски: Вања почина од прострелна рана, пронајдени два пиштоли во близина на Скопје

Во Центар - пред: 6 часа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во синоќешната изјава во врска со прашањето дали Вања, 14-годишното девојче е удавено или починало од рана од куршум, рече дека се работи за рана од куршум.

96 поврзани вести »

Бразилската полиција откри нелегално оружје дојдено од Хрватска, Турција, Чешка и Словенија вредно 225 милиони евра

Во Центар - пред: 6 часа

Бразилската полиција откри милионски систем на илегална трговија со оружје од Европа до Јужна Америка, соопшти бразилското Министерство за правда. Според нив, компанијата со седиште во Асунсион, Парагвај, наводно увезла илјадници пиштоли, пушки и ...

4 поврзани вести »

Вакцина против коронавирус не обезбедува „ неограничен имунитет“

Во Центар - пред: 6 часа

Одговорот на Европската медицинска агенција до европратениците за вакцинацијата против Ковид покренува многу прашања. Бидејќи од него е јасно дека вакцинацијата против Ковид никогаш не заштитила од пренос на вирусот.

3 поврзани вести »

Беше најубавото лице во Холивуд, а денес е се потешко да се препознае – „Не личи на себе“

Во Центар - пред: 7 часа

Дениз Ричардс со години е мета на критики поради нејзиното лице кое некогаш ја правеше една од најубавите актерки. Американската актерка (52) порано пленеше со својата убавина и на нејзиното лице и се восхитуваа и мажите и жените, но денес јавноста ...

За посетата на Едгоан в четврток ќе бидат ангажирани над три илјади полицајци во Атина

Во Центар - пред: 7 часа

Под драконски безбедносни мерки се очекува да биде Атина в четврток поради посетата на претседателот на Турција Реџеп Таип Ердоган и одржувањето на Високиот совет за соработка, а според грчките медиуми се очекува да бидат ангажирани над три илјади ...

22 поврзани вести »

Агелер: Ќе има уште луѓе на „црната листа“

Во Центар - пред: 7 часа

Американската амбасадорка Анџела Агелер вели дека САД ќе продолжат да ги „санкционираат корумпираните актери во оваа земја и во регионот“. Нејзината изјава следи по објавата на Стејт департментот дека Анѓушев е ставен на црната листа, со што му се ...

147 поврзани вести »

Петров: Европскиот фронт предводен од СДСМ е отворен за сите партии, невладини организации и активисти

Во Центар - пред: 7 часа

По 17 години за прв пат ќе има редовни избори, што е демократски исчекор после сите оние предвремени, попредвремени, најпредвремени избори што ги имавме 17 години, истакна членот на ИK на СДСМ Андреј Петров, во дебатната емисија Топ тема на ...

Цеца читала ,,PLAYBOY” па го видела мажот на нејзиниот живот: Пејачката веднаш го освоила а потоа…

Во Центар - пред: 7 часа

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ се присети како го запознала Жељко Ражантовиќ Аркан и откри што ја привлекувало кај него. – Во раните деведесетти имав настап во Германија… Застанав на бензинска пумпа да купам ситници. Купив и списание „PlayBoy“.

2 поврзани вести »

Палчо имал ,,дојави” од МВР! Еве ги сите детали за злосторството што ја потресе Македонија: Откриена е рутата на ...

Во Центар - пред: 7 часа

Љупче Палевски Палчо, осомничен за киднапирањето и убиството на Вања Ѓорчевска (14), синоќа е уапсен во Турција. Македонските власти детално опишаа како избегал и бил уапсен човекот кој го извршил злосторството што го потресе регионот.

548 поврзани вести »

Ова не сте го знаеле за рускиот претседател! Путин откри детали од детството, една работа добро памти! (ВИДЕО)

Во Центар - пред: 7 часа

Претседателот на Русија, Владимир Путин, на состанокот на Советот на Серуското општествено и државно движење на деца и млади, раскажа како мајка му еднаш како дете го ставила во ќош поради недолично однесување, но дека набрзо му простила.

Нов хорор во Македонија! Синојка пукање во Куманово, полицијата на нозе

Во Центар - пред: 7 часа

Маж (49) е ранет во вечерашната престрелка што се случила во Куманово, потврдија од Министерството за внатрешни работи на Куманово. Како што понатаму наведуваат, нерасчистени односи се причина за пукањето во кое било пријавено дека маж (44) пукал од ...

51 поврзани вести »

Каде е човекот кој откри каде е Палевски? Ги разоткри една слика од фејсбук

Во Центар - пред: 8 часа

Струмичанецот Стефан Д. е возачот кој од Белград до граничниот премин до Турција го превезе Љупчо Палевски Палчо, осомничен за убиството на 14-годишната Вања. Тој вчера бил уапсен од македонската полиција на граничниот премин Дојран.

548 поврзани вести »

Откриена е причината за смртта на позната актерка на која на 36-годишна возраст ненадејно ѝ бил скратен животот

Во Центар - пред: 15 часа

Софи Андерсон почина на 36 години само две недели по смртта на нејзиното момче Оливер Спединг, поранешен играч на Кристал Палас кој го замени фудбалот за порно филмови. Весникот „Сан“ објави дека Софи Андерсон, која тврдела дека спиела со десетици ...

5 поврзани вести »

“ВАЊА ИМА ПРОСТРЕЛНА РАНА“ – Оливер Спасовски открива детали за бруталното убиство на малото девојче и за апсењето на ...

Во Центар - пред: 15 часа

Љупчо Палевски – Палчо, главен осомничен за киднапирањето и бруталното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, е фатен вечерва на територија на Република Турција.

548 поврзани вести »

Моден гигант ги затвора продавниците

Во Центар - пред: 15 часа

Текстилниот гигант Примарк е принуден да затвори неколку продавници низ земјава поради деловна криза. Примарк веќе подолго време се бори со финансиски загуби во Германија. „Наскоро ќе ги објавиме бројките за Германија за нашата финансиска 2021/2022 ...

2 поврзани вести »

ПАЛЧО ИМАЛ “СВИРКАЧ“ ОД ПОЛИЦИЈАТА !? Љупчо Палевски се дал во бегство кога му јавиле за деталите: “Пронајден е ...

Во Центар - пред: 15 часа

Случајот кој ја потресе и обви во црно Македонија доби конечна завршница. Вечерва на вонредна прес-конференција, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти на јавноста дека првоосомничениот како што кажа тој „монструм“ е фатен на ...

548 поврзани вести »

Божиќниот хит на Мараја Кери не е веќе најслушана песна: Еве ја песната што ја симна од тронот! Кога ќе слушнете колку ...

Во Центар - пред: 15 часа

Речиси секоја година за време на божиќните празници, најсвирена песна е „Аll I Want For Christmas Is You“ во изведба на Мараја Кери (54). Но, оваа недела на табелата на Billboard Hot 100, песната ,,Rokin’ Around The Christmas Tree“, испеана од ...

8 поврзани вести »