TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Центар

ОГРОМНА КАРПА ПАДНАЛА НА ПАТОТ И ГО ЗДРОБИ КАМИОНОТ! Неверојатно видео се шири на интернет: Возачот преживеал од чиста ...

Во Центар - пред: 1 ден

Падот на карпи на автопат во перуанската област Сан Матео де Хуанчор, во Хуарочири, уништи неколку возила и целосно здроби камион. Неверојатното видео се шири на социјалните мрежи. За среќа, огромните карпи не предизвикаа човечки загуби, само беа ...

Не можел да голта, па отишол на лекар: Во хранопроводникот му пронашле суштество од 5 сантиметри и останале шокирани

Во Центар - пред: 1 ден

Мажот, кој сакал да остане анонимен, им рекол на лекарите дека почнал да повраќа веднаш по јадење Маж (55) од Сингапур ја посетил болницата бидејќи имал проблеми со голтањето, а лекарите му пронашле октопод во хранопроводникот! Имено, тој ...

3 поврзани вести »

Г-ѓа Макрон одржа лекција за врвна елеганција во своето најдобро свечено издание: Црниот фустан не мора да биде досаден ...

Во Центар - 03.03.2024

Француската претседателска двојка, Емануел и Брижит Макрон , беше домаќин на емирот на Катар, Тамим бин Хамад ал-Тани, како и на голем број значајни, истакнати личности од јавниот живот на Франција, на свечената државна вечера во Елисејската палата ...

2 поврзани вести »

Градското собрание не е конституирано, во Белград ќе има нови избори

Во Центар - 03.03.2024

Собранието на град Белград денеска не беше конституирано, откако претседавачот Тома Фила констатираше дека повторно нема кворум и дека е истечен рокот за формирање власт во главниот град на Србија, со што се создадени услови да се распишат нови ...

14 поврзани вести »

МВР: Приведени двајца криминалци од Арачиново барани по потерница

Во Центар - 03.03.2024

Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје во содејство со Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје денеска во 3.30 часот во Арачиново ги лишиле од слобода А.Љ.(31) и А.С.(35), двајцата од ова скопско село. -А.Љ.

49 поврзани вести »

Полицијата наишла на маж во локви крв! Му фалел половиот орган, а кога ќе дознаете кој е осомничен, нема да ви се ...

Во Центар - 03.03.2024

Човек од Германија се здобил со страшни повреди, а се сомнева дека неговиот миленик, кучето Џек Расел, му го одгризал пенисот и потоа го изел. Соседите повикале полиција во вторникот рано наутро поради непрестајното лаење на кучето околу 2 часот по ...

ФАНОВИТЕ ИМАЛЕ ШТО ДА ВИДАТ! На Северини и пукнаа панталоните на незгодно место на сцената, а тој веднаш скокна да и ...

Во Центар - 03.03.2024

Северина доживеа непријатен момент за време на настапот во Минхен. Имено, за време на изведбата на тринаесеттата песна и пукнале панталоните од латекс. Откако на социјалните мрежи откри дека и се скинале панталоните за време на настапот, Северина ...

10 поврзани вести »

На британскиот брод што потона во Црвеното море им 21.000 тони ѓубриво

Во Центар - 03.03.2024

Британскиот товарен брод што потона во Црвеното Море по ракетниот напад на јеменските Хути претставува ризик за животната средина и поморскиот сообраќај, предупреди денеска американската команда за Блискиот Исток (Centcom).

25 поврзани вести »

Холанѓанката Бол постави светски рекорд на 400 метри во сала

Во Центар - 03.03.2024

Холанѓанката Фемке Бол го подобри сопствениот светски рекорд на 400 метри во сала, истрчувајќи ја патеката синоќа на Светското првенство во сала во Глазгов во време од 49 секунди и 17 стотинки.

10 поврзани вести »

ТРАГЕДИЈА ВО ЦРНА ГОРА – Работник паднал при реконструкција на фудбалско игралиште, лекарите два дена се бореле за ...

Во Центар - 03.03.2024

Работникот на реконструкција на западната трибина на фудбалскиот стадион во Беране, Предраг Драгиќ, кој пред два дена падна од кран, им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Подгорица.

ВМРО – ДПМНЕ: Денеска се собирааат потписи за кандидатурата на Силјановска Давкова, очекувањата се дека ќе бидат ...

Во Центар - 03.03.2024

Денес се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија. Кандидатурата на професорката Силјановска Давкова покрај со потписите и поддршката од 30 пратеници од редовите на ...

334 поврзани вести »

Од Малезија полета авионот со норвешкиот крал Харалд, кому му беше вграден пејсмејкер

Во Центар - 03.03.2024

Авион за кој се верува дека го превезува норвешкиот крал Харалд денеска полета од Малезија, еден ден откако на кралот му беше вграден привремен пејсмејкер. Најстариот монарх во Европа беше однесен во болница поради инфекција за време на приватен ...

10 поврзани вести »

Најмалку 26 лица загинаа во поројните дождови во Пакистан

Во Центар - 03.03.2024

Најмалку 26 лица загинаа по невообичаено силен дожд и грмотевици што предизвикаа хаос во Пакистан, соопштија денеска локалните власти. Поголемиот дел од смртните случаи се пријавени во северозападната провинција Хајбер Пахтунхва, каде што најмалку ...

10 поврзани вести »

Експертите предупредуваат на ШТЕТНИТЕ ПОСЛЕДИЦИ од спиењето покрај телефон: Сите го правиме тоа, но не размислуваме ...

Во Центар - 03.03.2024

Во денешниот свет, многу е вообичаено луѓето да ги користат своите телефони пред да заспијат, па дури и да ги држат под перницата за време на спиењето. Но, колку е опасно за вашето здравје да спиете со мобилен телефон до вас.

„ТАТКО“ ЗА ГИНИС – Германец поради хартиите признал 24 деца: Го оштетил осигурувањето за 1,5 МИЛИОН ЕВРА и законот ...

Во Центар - 03.03.2024

Германецот нашол дупка во законот, поради што ги признавал децата, по што нивните мајки ќе добивале дозвола за престој и социјална помош. Досега признал дури 24 деца. Бидејќи Џонатан е Германец, децата што ги признал, нивните мајки и другите роднини ...

2 поврзани вести »

Во Берово најладно – 3 степени, во Дојран измерени 6 степени

Во Центар - 03.03.2024

Најниска температура утрово е измерена во Берово – 3, додека највисока со 6 степени во Дојран. Според УХМР, 0 степени се измерени во Битола и Попова Шапка, 1 степен во Скопје-Петровец, Крива Паланка, Тетово, Маврови Анови, Охрид, Претор, Прилеп и ...

50 поврзани вести »

МАСОВЕН НАПАД НА КРИМ, ЗАТВОРЕН МОСТОТ КЕРЧ! Одекнале експлозии, Русите пресретнале и собориле неколку десетици дронови

Во Центар - 03.03.2024

Министерството за одбрана на Русија соопшти дека во текот на претходната ноќ противвоздушните сили под нејзина команда пресретнале и уништиле 38 беспилотни летала над Крим. Украинскиот Киев Индипендент јавува дека нема пријавени жртви.

20 поврзани вести »

Трамп победи на кокусите во три држави, тој има поддршка од 244 делегати

Во Центар - 03.03.2024

Трамп победи на пратеничките групи во Ајдахо, Мисури и Мичиген Поранешниот американски претседател и фаворит за републиканска претседателска номинација Доналд Трамп победи на партиските пратенички групи во американските држави Ајдахо, Мисури и ...

68 поврзани вести »

„ОВА Е ЗЛО“ Сексолог за можното значење на симболите на ѕидовите на куќата на брачен пар од Нови Сад: „Дај Боже да ...

Во Центар - 03.03.2024

По информацијата дека на ѕидовите од станот во кој живеел младиот брачен пар кој синоќа скокна од пасијанс се пронајдени симболи од египетската митологија и каде се пронајдени безживотните тела на нивните деца и дека полицијата и обвинителството ...

7 поврзани вести »

Амбасадорот на Украина во Тирана потврди дека украински војници се обучувале во Албанија

Во Центар - 03.03.2024

Амбасадорот на Украина во Албанија, Володимир Шкуров, потврдил дека украинските војници биле обучувани во Албанија. Гостувајќи во емисијата „Оваа недела“ на Њуз24, тој не дал многу детали, но изјавил дека оваа информација е многу точна, нагласувајќи ...

12 поврзани вести »