TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Центар

Двојникот на Меси е вистинска ѕвезда каде и да се појави, но има само една „мана“

Во Центар - пред: 20 часа

Леонардо Естебан Адријан Гори е име кое на прв поглед не кажува ништо, но кога ќе ги видите неговите фотографии, станува јасно зошто 41-годишниот маж се прослави. По потекло од Аргентина, Гори работи како возач, но неговата неверојатна сличност со ...

Маричиќ од Брисел: Проевропскиот фронт ќе успее да ја реализира прогресивната агенда за проширување на ЕУ

Во Центар - пред: 20 часа

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, вечерва се обрати во Европскиот Парламент во Брисел, Белгија на семинарот организиран од пратеничката група Социјалисти и демократи, S&D на темата „Обликување на ...

40 поврзани вести »

Алегри прогласен за најдобар тренер во ноември во Серија А

Во Центар - пред: 20 часа

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е прогласен за најдобар тренер во Серија А во ноември, објави прес-службата на лигата. Во три ноемвриски натпревари од италијанскиот фудбалски шампионат, Јувентус забележа две победи и одигра нерешено со ...

4 поврзани вести »

Пукање во центарот на Куманово, едно лице повредено

Во Центар - пред: 20 часа

Попладнево во центарот на Куманово се случило пукање, потврди СВР Куманово, од каде најавија детали по завршување на увидот. Од Кумановската општа болница потврдија дека кај нив со возило на Итна помош во 17: 38 часот е донесено машко лице со две ...

51 поврзани вести »

Овие жени според хороскопските знаци се најопасни – внимавајте!

Во Центар - пред: 20 часа

Секој знак од хороскопот има различен однос кон љубовта и романтичните врски, некои се сметаат за најверни, некои имаат страст како главна карактеристика, некои имаат љубовен карактер, а има и такви кои едноставно лесно ги преболуваат раскинувањата.

29 поврзани вести »

Анѓушев: нема никаква основа за ограничување на мојот влез во САД, одлуката ќе ја обжалам

Во Центар - пред: 20 часа

Во текот на мојот мандат во Владата на Република Северна Македонија од 2017-2020 година работев со целосно почитување на сите закони и уставни одредби на државата, и во интерес на македонската економија и на демократските принципи на кои почива ...

146 поврзани вести »

Стејт департментот го стави Кочо Анѓушев на црната листа, неподобен е за влез во САД

Во Центар - пред: 21 часа

САД го означуваат Кочо Анѓушев, поранешен вицепремиер на Северна Македонија, како генерално неподобен за влез во Соединетите држави, поради неговата вмешаност во значителна корупција, соопштија денеска од американскиот Стејт департмент.

146 поврзани вести »

ВИДЕО | ВО ЦЕНТАР ОТКРИВА КАДЕ СЕ КРИЕЛ ЉУПЧО ПАЛЕВСКИ – Во бел “Ренџ Ровер“ со македонски таблички ја напуштил Србија

Во Центар - пред: 21 часа

Два дена Македонија е обвиена во црно по информациите за грозоморното убиство на младата Вања Ѓорчевска – случај што ја потресе не само нашата држава туку и целиот регион. Со денови сме сведоци на разни шпекулации и теории на заговор на социјалните ...

578 поврзани вести »

Погребан Панче, убиениот велешки фризер: Во куќата му е мрак, ни лаење не се слуша, соседите рекоа само едно

Во Центар - пред: 21 часа

Додека цел Балкан е потресен од веста за бруталното убиство на 14-годишната Вања Горчевска , малку се зборува за другата жртва, поранешниот физер од Велес, Панче Жежовски (74), кој, како што се сомневаат, е убиен од истиот човек кој ја убил и малата ...

554 поврзани вести »

Агелер: Ќе следуваат повеќе назначувања, но факт е дека нашите напори и нашите санкции не можат да ја поправат ...

Во Центар - пред: 21 часа

Денешното именување на поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев и неговото семејство е уште еден доказ дека Соединетите Американски Држави ќе продолжат да ги санкционираат корумпираните актери во оваа земја и во регионот, без ...

146 поврзани вести »

Урсула фон дер Лајен не задоволна од односите меѓу ЕУ и Кина: “Дисбалансот е видлив!“

Во Центар - пред: 21 часа

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, денеска изјави дека претстојниот самит ЕУ – Кина е избор на врвот, бидејќи односот на ЕУ со Кина е многу сложен. Таа во интервју за APF вели дека на самитот на 7.

11 поврзани вести »

Израел: Влеговме во најголемиот град на југот на Појасот Газа

Во Центар - пред: 21 часа

Израелските сили денеска започнаа напад врз главниот град во јужниот дел на Појасот Газа, каде што жителите известија дека болниците се преполни со многу повредени и мртви. Во, веројатно, најголемиот копнен напад од завршувањето на примирјето ...

340 поврзани вести »

Погребан Панче Жежовски: Велешкиот фризер кој беше убиен е испратен во вечно почивалиште

Во Центар - пред: 21 часа

На гробиштата „Раштани“ недалеку од неговото родно место денеска беше погребан Панче Жежовски (74), фризер од Велес, кој беше убиен во случајот со киднапирањето и убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска.

554 поврзани вести »

ХАМАС ГИ ДРОГИРАЛ ЗАЛОЖНИЦИТЕ !? Израел жестоко ги обвини милитантите: “Сакаа да изгледаат мирни и среќни…“

Во Центар - пред: 21 часа

Израел тврди дека Хамас ги дрогирал заложниците пред нивното ослободување за да изгледаат смирени и среќни. Официјален претставник на Министерството за здравство на Израел изјави пред здравствениот комитет дека на заложниците ослободени од ...

58 поврзани вести »

ВИДЕО | Норвежанец го собори светскиот рекорд во опасен скок, сцената е застрашувачка

Во Центар - пред: 22 часа

Норвежанецoт Кен Сторнс го собори Гинисовиот рекорд во таканаречениот „смртоносен скок“, а видеото од својот подвиг го сподели со повеќе од 600 илјади следбеници на Инстаграм. Кен го собори светскиот рекорд за највисок фатален скок, скокајќи во ...

5 поврзани вести »

Лионел Меси брутално искрен – Аргентинецот открива поради што најмногу се кае и срамува: “Каков идиот бев тогаш…“

Во Центар - пред: 22 часа

Познатиот аргентински фудбалер Лионел Меси во опширното интервју кое неодамна го даде за угледниот ESPN откри на кој потег во кариерата воопшто не се гордее. Лионел Меси за време на Светското првенство во Катар предизвика крајно бурни реакции во ...

18 поврзани вести »

МЗ на Израел: „Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни“

Во Центар - пред: 22 часа

Претставници на израелското Министерство за здравство денеска пред парламентарната здравствена комисија изјавија дека Хамас им дал на заложниците ослободени од заробеништво лекови за смирување пред да ги предаде на Црвениот крст на пат кон Израел.

58 поврзани вести »

НА МАНЧЕСТЕР СИТИ МУ СЕ ЗАКАНУВА ГОЛЕМА КАЗНА ? Фудбалската асоцијација на Англија ги обвини фудбалерите за недолично ...

Во Центар - пред: 22 часа

Фудбалската асоцијација на Англија ( ФА ) го обвини Манчестер Сити дека не го контролира однесувањето на своите играчи на натпреварот против Тотенхем во Премиер Лигата . Манчестер Сити во неделата ремизираше 3:3 против Тотенхем и тоа беше трет ...

44 поврзани вести »

Кривична пријава против скопјанец, злоупотребил лични податоци на поранешната сопруга

Во Центар - пред: 22 часа

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.П. (40) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на лични податоци“.

19 поврзани вести »

ФОТО | ОВАА УБАВИЦА ГО УКРАДЕ ШОУТО НА ГАЛА ВЕЧЕРТА – Фудбалерите на Серија А останаа без здив кога се појави ...

Во Центар - пред: 22 часа

Познатата италијанска манекенка, телевизиско лице и новинарка, Џулија Салеми , се појави на прославата на Серија А во никогаш досега провокативно издание. Таа е една од најфаталните жени во светот на фудбалот, а кога се појави на прославата во ...