TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова се најопасните хороскопски знаци, бегајте од нив:ФБИ потврди!

Канал5 - пред: 42 мин

ФБИ ја објави анализата на злосторниците според знаците на хороскопот. Имено, ја анализирале нивната архива, ги споредиле датите на раѓање и криминални дела кои некој ги сторил. Дошле до заклучок дека сериските убијци се родени во одреден период од ...

Мажите родени во овие хороскопски знаци се плашат да се вљубат и да покажат емоции

Среќа.mk

Среќен дневен хороскоп: вторник (19 јуни 2018)

Среќа.mk

Со овие хороскопски знаци никогаш нема да бидете среќни заедно

Среќа.mk

5 причини поради кои треба да се венчате со Риби

Женски магазин

А1 On Женски магазин

7 поврзани вести »

Бијонсе и Џеј Зи со заеднички албум (ВИДЕО)

Стандард - тукушто објавено

Бијонсе и Џеј Зи очигледно решиле дека оваа година е исклучително погодна за правење на многу пари. Двајцата во моментов се на турнеја, на која ќе направат вкупно 47 концерти и се очекува да им донесе профит од околу 180-200 милиони долари.

Вест број еден во Холивуд: Бијонсе е повторно бремена?

Среќа.mk

Нов спот на Бијонсе и Џеј Зи

Алсат-М

Бијонсе и Џеј Зи снимија спот за „Apes**t“ во Лувр

Црнобело

Независен Точка Сакам да кажам Таратур Репортер Вечер Локално

11 поврзани вести »

Први официјални фотографии: БМВ се пофали со “8 Series Coupe”

Точка - пред: 22 мин

БМВ во Ле Ман го претстави новото и најлуксузно купе во својата гама – очекувано, продукциската верзија има поконвенционален и помалку авангарден дизајн во однос на веќе познатиот концепт од 2017-та година.

2019 BMW 8-Series Coupe: Нова баварска ѕвезда на премиум сцената

Високи Октани

BMW се откажа од нова генерација за 2-Series Cabrio?!

Додај Гас

Патентни цртежи го откриваат изгледот на новото BMW Z4

USB

Кајгана ЗаЗабава

6 поврзани вести »
Занимливости / Забава »

Ердоган: Турција ќе биде меѓу 30-те земји што ќе имаат научна база на Антарктикот

МКД - пред: 3 часа

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган се пофали дека Турција планира до 2019 година да изгради национална поларна станица на Антарктикот. Анкара ќе биде на исто ниво со скоро 30 други земји што имаат право на глас за активностите што човештвото ги ...

Антарктикот се расцепи и се појави нешто што не е видено До сега

Скопје24

Студија: Мразот на Антарктикот се топи со алармантна брзина

А1 On
3 поврзани вести »

Љубовен хороскоп од 18 до 24 јуни 2018

Локално - пред: 5 часа

Оваа недела ќе се чувствуваме повеќе збунети за љубовта, а ретроградниот Нептун ќе помогне. За многу претставници на зодијакот ќе дојде момент на разјаснување, ново чувство на љубов. Од друга страна, Марс и Венера ќе не загреат во спалната соба.

Голем неделен љубовен хороскоп од 18 до 24 Jуни 2018

Скопје24

Голем неделен љубовен хороскоп: Овие хороскопски знаци ги очекува голем пресврт

Press24
3 поврзани вести »

(Видео) Тинејџерка ја заглави главата во ауспух

Репортер - пред: 5 часа

19-годишната Кејтлин од Минесота, САД, била пијана кога се обложила со своите пријатели дека може да ја стави главата во ауспух на камион, ама потоа не успеала да ја извади. Пријателите повикале пожарникари, а тие со електрична пила го пресекле ...

Сакала да види дали главата станува во ауспух од камион па доживеала хорор (ВИДЕО)

Кумановски м.

Тинејџерка си ја заглавила главата во ауспух

Канал5
3 поврзани вести »
Автомобили / Мотори »

Ова е новиот Audi A1

Авто Магазин - пред: 3 часа

Најавувајќи го, но не објавувајќи воопшто кога Audi A1 ќе биде претставен, Германците сакаа да ја задржат атмосферата на работ на точката на вриење пред да го покажат. Но идејата што ја подгреваа со серија најавни фотографии кои не покажуваа ништо ...

Како ќе комуницираме со новиот Audi?

Авто Плус

Први фотографии од новиот Audi A1

Кајгана

Додај Гас ЗаЗабава

5 поврзани вести »

Opel потврди – електричната Corsa пристигнува во 2020 година

Додај Гас - пред: 6 часа

Opel најави дека електрифицираната верзија ќе го добие називот e-Corsa и ќе биде произведувана во фабрика во Сарагоса, Шпанија. Покрај тоа, новата Corsa ќе дели делови со Peugeotom 208 и DS 3 Crossback, а ќе биде основа и за следната генерација на ...

Електричната верзија на Opel Corsa доаѓа во 2020 година

Авто Плус

Гон се „договори“ со Макрон за бонус од 7,4 милиони евра

Авто Плус

Авто Плус Авто Плус Денар

6 поврзани вести »

„Пежо“ со промотивна акција за системот за сопирање

Макфакс - пред: 5 часа

Еден од најважните елементи за правилно и безбедно функционирање на вашиот автомобил е секако системот за сопирање. Редовната проверка и замената на деловите кои се вклучени во системот за сопирање ќе ви помогне за уште поголемо уживање во ...

PEUGEOT со промотивна акција за „системот за сопирање“

А1 On

„Пежо“ со промотивна акција за „системот за сопирање “

Канал5

Н.Македонија Panika.be USB

6 поврзани вести »
Музика »

Пејачката никогаш подебела, но воопшто не и е грижа:Знае да ужива во вишокот килограми! (фото)

Канал5 - пред: 42 мин

Кристина Агилера деновиве го промовира нејзиниот осми студиски албум под назив "Liberation". По тој повод минатиот петок Кристина настапила во Њујоркс во Рокефелер Плаза, а се за потребите на емисијата "Today Show".

Пејачката никогаш не била подебела: Таа знае да ужива во вишокот килограми!

Убавина и Здравје

(ВИДЕО+ФОТО) Не ја загрижуваат килограмите: Била секс симбол а денес е непрепознатлива!

Екран

Точка ЗаЗабава Боза

6 поврзани вести »

Во Даут Пашин Амам – Музичко-поетски концерт на Розалба Колозимо, Ема Попивода и Наташа Сарџоска

+инфо - пред: 7 часа

Фестивалот за современа музика МОДОАРС на 21 јуни во 20 часот во Даут Пашин Амам организира концерт со реномираната оперска пејачка Розалба Колозимо, сопран од Италија и во придружба на пијанистката Ема Попивода.

Музичко-поетски концерт на Розалба Колозимо, Ема Попивода и Наташа Сарџоска

МКД

Музичко-поетски концерт на 21 јуни во Даут-пашин амам

Радио МОФ

Независен

4 поврзани вести »

Ријана ги израдува фановите: Во студио сум, снимам нови песни

Кајгана - пред: 5 часа

Популарната американска пејачка, Ријана, ги израдува своите обожаватели со изјава дека овие денови таа веќе е во студиото и работи на нови песни. Една од најголемите поп ѕвезди на дешеницата Ријана, во 2016 година го објави осмиот по ред студиски ...

Филм »

Откриени тајните на „Симпсонови“: Зошто се жолти, како ги добиле имињата и кој сè гостувал

Таратур - пред: 4 часа

Речиси да нема човек на планетата Земја на кој му се достапни традиционалните и модерни медиуми, а да изгледал барем една епизода од славната анимирана серија „Симпсонови“ („The Simpsons“).

Краторите на „Симпсонови“ открија тајна за серијата

Локално

По 30 години, конечно откриено зошто членовите на семејството Симпсонови се жолти

Факултети

Кумановски м. Кајгана +инфо Вечер Либертас 1tv Независен

10 поврзани вести »

Боксофис: „Incredibles 2“ оствари најголема заработка од сите анимирани филмови досега

Кајгана - пред: 2 часа

Премиерата на „Incredibles 2“ го одбележа викендот кој е зад нас на филмски план, освојувајќи го светскиот боксофис со заработка од огромни 180 милиони долари, најголемата забележана досега за премиерен викенд на анимиран филм.

Disney го купува Fox: Најголемата зделка во историјата на филмската индустрија

Кајгана - пред: 3 часа

Веќе со месеци се преговара за евентуалниот договор за продажба на студиото Fox, со кој Disney ќе ги добие правата телевизиските и филмските права на голем дел од авторските содржини кои во моментов се во рацете на Fox.

Живот / Уметност »

Бура од емоции: Татковци си ги гледаат ќерките облечени како невести

Црнобело - пред: 4 часа

Поврзаноста меѓу ќерките и татковците е нераскинлива, прекрасна и емотивна. Ќерката засекогаш останува „неговото малечко девојче“, без оглед на возраста и животната ситуација. А, кога ќе дојде времето „неговото мало девојче“ да стане невеста – тогаш ...

Прекрасни фотографии од татковци кои за прв пат си ги гледаат ќерките во венчаница

Кафе пауза

Фотографии од најемотивните моменти кога татковците ги гледаат своите ќерки во венчаници

Среќа.mk

Кајгана

4 поврзани вести »

Прилепска пиварница со донација кон Центрите за аутизам во Скопје и во Штип

Црнобело - пред: 1 час

Скопје - 18.6.2018 г. Прилепска Пиварница потпиша договор за донација на 500.000 МКД финансиска помош за Дневниот центар за аутизам во Скопје и за Дневниот центар за аутизам во Штип, кои претставуваат единствени центри од ваков вид во државата.

Прилепска пиварница со донација кон Центрите за аутизам во Скопје и во Штип

Кајгана

Прилепска пиварница со донација кон Центрите за аутизам во Скопје и во Штип

Фактор

Макфакс

4 поврзани вести »

8-метарски питон голтнал жена во Индонезија (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - пред: 5 часа

Ова е втор ваков ужасен напад во Индонезија за нешто повеќе од една година. Ва Тиба, 54, во четвртокот вечерта излегла од својот дом на островот Муна и заминала на своето поле со пченка, објави Џакарта пост .

ШОК: Џиновски питон проголтал жена (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Кумановски м.

Питон од седум метри проголта жена

Пулс24
3 поврзани вести »
Патувања »

Рестартирајте се: 5 знаци дека ви е потребен одмор

Среќа.mk - пред: 25 мин

Во модерното време во кое живееме, честопати забораваме да го слушаме своето тело кое ни укажува дека е време за пауза. Работата е важен дел од нашиот живот, но не смееме да заборавиме ии на одморот од време на време.

Топ 10 европски острови кои се најубави во лето

Попара - пред: 3 часа

Континенталниот одмор многу се разликува од оној на островите, затоа што секој од нив, посебно во нашата прекрасна шарена Европа, која е богата со многубројни култури, нуди уникатно и единствено искуство.

Што добивате кога ќе нарачате бургер во различни земји во светот?

Црнобело - пред: 4 часа

Иако кога ќе помислите на бургер, помислувате на вообичаено сендвич лепче со плескавица и можеби неколку додатоци, сепак идејата за бургер е различна во земјите низ светот. Секако дека во речиси секоја земја постои стандардниот бургер, но сепак во ...

Здравје »

Јога и медитација ве прават понеподносливи

Оff.net - пред: 39 мин

Наспроти очекуваниот исход од стотици години старата пракса, современата медитација и практикување јога всушност го дујат вашето его. Тврдењето е објавено во журналот Психолошка наука, во студија која забележува дека учењето на будизмот дека ...

Јога за почетници: 30 минути јога за здрав почеток на денот

Кајгана

Совети и вежби: Откажете ги цигарите со помош на медитација

Panacea.mk
3 поврзани вести »

Дали смееме да ги користиме кремите за сончање од лани?

Скопје24 - пред: 5 часа

Дали смеете да ги користите кремите од лани? Доколку шишенцето не е отворено или, пак, ако е веќе почнато, но го чувате убаво затворено, на студено и темно место, производот најчесто може да се користи две лета, пишува „Дејли Меил“.

Дали смееме да ги користиме кремите за сончање од лани?

Либертас

Внимавајте како ги употребувате кремите за сончање

Локално

Бриф +инфо Женски магазин

6 поврзани вести »

ВНИМАВАЈТЕ: Ова се намирниците што го оштетуваат црниот дроб

Живеј Здраво - пред: 3 часа

Дали знаете дека шеќерот може да го оштети црниот дроб исто како и алкохолот? И суплементите кои ги пиете? На што сè треба да внимавате? Шеќери Премногу шеќер не само што не е добар за забите, туку го оштетува и хепарот.

Живеел 100 години бидејќи го пиел овој напиток

iPortal

Мозокот се подмладува, црниот дроб закрепнува: Еве што се случува со вашите органи во текот на слабеењето

iPortal

Скопје24

4 поврзани вести »
Храна / Фитнес »

Мусака со пржени компири, модар патлиџан и пиперки

Мои рецепти - пред: 2 часа

- Компирот исечете на не мноту тенки парчиња, пржете ги во неколку наврати во не многу длабоко масло. Вадете ги и посолувајте ги по малку. - Модрите патлиџани исечете во форма која ја сакате на не многу тенки парчиња и посолете.

Ручек за 30 минути: Повкусно е од мусака, ќе го правите постојано

Gotvi.mk

Експрес брз појадок, повкусно од мафини: Мини пити кои евтино и лесно се прават

Gotvi.mk

Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Gotvi.mk Panacea.mk Gotvi.mk Gotvi.mk

10 поврзани вести »

7 извонредни предности на тиквичките

МакМода - пред: 5 часа

Тиквичките се супер вкусни за јадење, но тоа не им е единствената предност. Тиквичките имаат најмалку седум зачудувачки здравствени бенфити. Тие се нискокалорични, а содржат високо ниво на есенцијални нутритивни вредности.

Златните придобивки на тиквичката, ги отстранува токсините од организмот и го намалува холестеролот

ЗаЗабава

Деликатес: Салата со печурки од која домот ќе замириса

Gotvi.mk

Скопје24 Скопје24

5 поврзани вести »

Ролат со многу овошје и шлаг – децата ќе сакаат репете

Gotvi.mk - пред: 3 часа

Направете вкусен колач со шлаг и овошје. Многу е вкусно и едноставно. Состојки: 6 јајца 7 лажици шеќер во прав 6 лажици брашно 1 лажица растопен путер Состојки за фил. 250 мл. слатка павлака 100 гр. шеќер во прав 300 гр.

Торта без печење со јагоди и пишкоти

Репортер

Сите ќе мислат дека сте врвна домаќинка: Чоколадна торта готова за 20 минути

Sky

Gotvi.mk Gotvi.mk Екран

6 поврзани вести »
Убавина / Стил / Мода »

Предлог поклон за вашата поубава половина

Friday.mk - пред: 36 мин

Ни дојде долгоочекуваното лето, а со тоа започнуваат и припремите за плажа. Кога мислиме на припреми за плажа, првата работа на која помислуваме се костимите за капење. Баш поради таа причина, убаво би било вашата поубава половина да ја изненадите ...

Топ 3 костими за капење од DESIGUAL достапни во продажба по супер цена!

МакМода

Хит за ова лето: Едноделни костими за капење

А1 On

МакМода Макфакс

5 поврзани вести »

Листа на желби: Салонките во боја на кожа од Massimo Dutti

МакМода - пред: 4 часа

Чевли во боја на кожа се надобар избор зашто никогаш со нив не можеме да направиме модна утка, а и најлесни се за комбинирање со останатиот дел од гардеробата. Елегантни салонки во „nude“ нијанса најдовме во летната колекција на Масимо Дути.

Летна елеганција со потпис на Massimo Dutti

Stylist

Раскошни комбинезони од летната колекција на Massimo Dutti

МакМода

Точка

4 поврзани вести »

“Guaperia” нова кампања за лето 2018

Фактор - пред: 2 часа

Брендот Bitisiani објави нова, летна кампања во која се претставени најновите парчиња од колекцијата за лето 2018. Парчињата се наменети за момците кои се храбри и секогаш сакаар да се издвојат со својот уникатен стил и умешното комбинирање на ...

“GUAPERIA” нова кампања за лето 2018

Женски магазин

Ритамот на кубанската румба во новата колекција на Bitisiani

Fashionel

Divian Arts Денар Stylist Friday.mk

7 поврзани вести »
Интима »

5 причини поради кои не можете да доживеете оргазам секој пат кога имате секс

Попара - пред: 4 часа

Понекогаш постигнувањето оргазам изгледа како вистински предизвик. Секако дека и самиот секс пружа задоволство и можеби нема врска што повремено не го доживувате врвот, но ако тоа се претвори во трајна состојба, тогаш недоживувањето оргазам може да ...

Методи од истокот кои од жените прават кралици на оргазам

Сваштарник
2 поврзани вести »

5 докази дека вашата врска е стабилна

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Ако имате слична смисла за хумор, постојат големи шанси дека вашата врска ќе успее По подолг временски период, најчесто сте сигурни дека врската ви е стабилна, бидејќи да не било така, најверојатно не би ни било заедно толку долго.

6 типови на мажи кои нема да бидат добри сопрузи

Црнобело - пред: 9 часа

Можеби звучи грубо, но како што има партнери кои се совршен „материјал“ за брак, постојат и такви што воопшто не се. Верноста, искреноста, посветеноста, спремноста за компромиси и оставањето на егото настрана, претставуваат исклучително важни во ...


« Вести

Владата го испрати договорот со Грција на ратификација во Собранието

Сител - тукушто објавено

Почнува ратификацијата на Договорот меѓу Македонија и Грција за конечно решавање на спорот со името што вчера го потпишаа Никола Димитров и Никос Коѕијас во присуство на Заев и Ципрас. Македонската влада утринава на седница го усвои законот за ...

Милошоски: Со ратификација во Комисијата за европски прашања се крши законот

МКД

Договорот со Грција експресно ќе се гласа во Собранието

Нова ТВ

Телма Тера Глас на Америка Канал5 МКД Р.С.Европа ТВ21 Алсат-М

73 поврзани вести »

Почнаа уписите во средните училишта, најголем интерес за медицинските училишта и гимназиите

Алсат-М - тукушто објавено

Денеска и утре во сите средни училишта во земјава тече првиот уписен рок. Медицинските насоки и гимназиите и оваа година будат најголем интерес кај полуматурантите. Енсар од скопски Чаир е еден од многуте учениците кои сакаат да се запишат во ...

Почна првиот уписен рок

Тера

Полуматурантите и годинава навалија во гимназиите и во медицинско

Факултети

Gostivarpress.mk Факултети Вечер А1 On Факултети Независен А1 On Локално

40 поврзани вести »

(ВИДЕО) МВР со одговор на обвинувањата на демонстрантите

iPortal - пред: 37 мин

Демонстрантите што синоќа протестираа пред Собранието реагираат дека полицијата прекумерно употребила сила врз нив, како и дека без потреба биле растерувани со шок-бомби и солзавец. Од МВР пак велат дека полицијата постапила во согласност со ...

МВР: Полициска проценка е употребата на солзавец и шок бомби

Телма

МВР објави видео од синоќешните протести пред Собранието

Макфакс

А1 On Стандард Press24 Сакам да кажам МКД Нова ТВ А1 On 24Инфо

38 поврзани вести »
Спорт »

Шведска доби пенал со ВАР и победа против Јужна Кореја (ВИДЕО)

Телма - тукушто објавено

Шведска успеа да слави победа од минимални 1-0 против Јужна Кореја во рамки на 1.коло од Групата Ф, во која уште играат и Мексико и Германија. „Викизните“ мораа добро да се намачат против жилавиот противник, а единствениот гол беше дело на капитенот ...

Еден ама вреден: Шведска со ВАР пенал ја освои Ј. Кореја (Видео)

Нова ТВ

СП 2018: Шведска стартуваше со победа над Јужна Кореја

Сител

Курир Дерби Спортклуб Макфакс Gol.mk Екипа Sport 1 24Фудбал

52 поврзани вести »

СП 2018: Каде е ВАР кога ти треба?

Кајгана - тукушто објавено

Фудбалската јавност со нетрпение го чекаше дебито на бразилската репрезентација на СП 2018, само за да доживее огромен антиклимакс во натпревар кој заврши со поделба на бодовите помеѓу Бразил и Швајцарија.

Фризурата на фудбалерот е хит: “Шпагети Нејмарезе“ (видео/фото)

Канал5

ФОТО: Кантона со шпагети на главата ја исмеа фризурата на Нејмар

Gol.mk

Дерби Спортклуб Sport M СуперСпорт Маркукуле Sport 1 Sport 1 Кајгана

87 поврзани вести »

Живеел со недели без струја, се бањал со вода од шише, а сега е ѕвезда на Мундијалот!

СуперСпорт - тукушто објавено

Ѕвездата на Белгија и на Манчестер јунајтед, Ромелу Лукаку, е еден од најдобрите напаѓачи во светот, но никогаш не беа откриени премногу детали од неговиот живот, кој бил многу тежок. Напаѓачот на Манчестер јунајтед е роден и пораснал во Антверпен, ...

Заминува ли Азар од Челси: Знае Реал Мадрид што треба да направи

Sport 1

Погба: Јас сум најкритикуваниот фудбалер на светот

Екипа

СуперСпорт Дерби Sport M Sport M TopSport Спортски Спортклуб Точка

19 поврзани вести »

Ждрепка за квалификациите во ЛШ: Шкендија ги доби потенцијалните ривали и мина мошне лесно

Спортклуб

Статистика на денот: Што мислите колку Исланѓани го гледале натпреварот со Аргентина?

СуперСпорт

Шекил О’Нил: Леброн е веќе легенда, не треба да брка титули

Екипа

Македонските кошаркари ги започнаа подготовките за мечот против Швајцарија

Сител

Македонките како носителки ќе тргнат во квалификациите за СП

Sport 1

ФОТО: Се ожени македонскиот ракометен репрезентативец- неговата избраничка е преубава поранешна ракометарка

Курир

Ѓоковиќ само под еден услов би пропуштил финале на Мундијалот за Србија ако се пласираат

Спортклуб

Добри вести за фановите: Надал започна со подготовките за Вимблдон

Gol.mk

MotoGP: Втора последователна победа за Хорхе Лоренцо

Додај Гас

Македонија со 71 спортист во 15 спортови ќе се натпреварува на Медитеранските игри

Sport 1

Top Tweets
Последните 2 часа · повеќе
Спинови ли се спинови
Платенички маки големи!

Одбивал да се легитимира, а легитимацијата му е на врат!

Бедни сте! https://t.co/8VDuigQYBg
32ReTweets41Favorites·Details
@ZdravstvoMK секој ден ќе ве поздравувам. https://t.co/jZ2fbRdgTE
8ReTweets10Favorites·Details
One of the key points at #PARLEU2018BG COSAC session on the WB: The start of accession talks is neither immediate admission nor a guaranteed membership in the EU. It is a reform tool, a coaching exercise, the best we have. We simply ask for a reform competition in the our region! https://t.co/yXQeOTnHjz
10ReTweets13Favorites·Details
Да не сака некој кутре?Се подарува поради немање услови за чување..Прочистена,вакцинирана,прекрасна!Се вика Луси.. 😊 https://t.co/sf2F2WLH1W
8ReTweets8Favorites·Details
Се надевав дека нема никогаш да се соочам ама му отстранив малиген карцином на татко ми, негова среќа што има син доктор во странство јер македонското здравство нема ни можност ни капацитет туку препушта секој сам на себе, најтешко е за еден лекар да лекува членови од фамилијaта https://t.co/Gg6DFjfeih
14ReTweets42Favorites·Details
Последните 6 часа · повеќе
Ни фали задолжителен предмет “дебата” во образование. Под итно мора да научиме како се зборува и уште побитно како се слуша. И кога се зборува, а кога се слуша. И да се вратат оние стари професорски кадри што знаеа да казнат за “ова не е пазар”.
48ReTweets125Favorites·Details
Северина од времето на ВМРО vs Северина од времето на СДСМ.
За ова ли се боревме? https://t.co/3nGgu7N3JB
36ReTweets95Favorites·Details
Две мачиња стари еден месец за вдомвање. Доколку сака некој нека ме контактира. https://t.co/t6ngQgdrBn
13ReTweets7Favorites·Details
Не, не мора да се сакаме, но барем да пробаме да се почитуваме, и покрај различноста во размислувањата...
29ReTweets58Favorites·Details
Имате поздрав од Арна!!!
👌 👌 👌 https://t.co/cnt7gFLuXr
33ReTweets69Favorites·Details
Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
ЈП Водовод и канализација - Скопје
СОЛАРПРО ХОЛДИНГ АД Софија Р.Бугарија - подружница во Република Македонија
Набавка на електрична енергија – по спецификација
05/06/2018
18/06/2018
141,600,000 мкд
2,302,439 
2.
ЈЗУ Клиника за Хематологија
Акционерско друштво за производство на лекови, медицинска опрема и материјал, промет и услуги Д-Р ПАНОВСКИ Скопје
Набавка на лекови
28/05/2018
13/06/2018
132,905,093 мкд
2,161,058 
3.
ЈЗУ Клиника за Хематологија
Трговско друштво за внатрешен и надворешен промет ЗЕГИН ДОО Скопје
Набавка на лекови
28/05/2018
13/06/2018
62,640,532 мкд
1,018,545 
4.
Општина Чаир
Друштво за градежништво,трговија и услуги БАУЕР БГ ДОО Скопје
Одржување на постоечките улици со асфалтирање во Општина Чаир
30/05/2018
11/06/2018
47,200,000 мкд
767,480 
5.
Министерство за внатрешни работи на РМ
Трговско друштво за производство, промет и услуги МОТОЦЕНТАР ДОО експорт-импорт Скопје
Набавка, монтажа и одржување на надворешни гуми-пневматици за моторни возила
04/06/2018
18/06/2018
40,710,000 мкд
661,951 
Видео
На денешен ден ...
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001