TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

Видео: Ферари како ВИП лимузина

Канал5 - пред: 1 час

Американските механичарски работилници се скоро специјализирани за правење на луксузни автомобили базирани на суперспортските автомобили, но сега од Австралија доаѓа Ферари 360 Модена лимузина.

Toyota Auris и Prius мораат на сервис

24auto - пред: 3 часа

Системот за предупредување за опасни продукти што не се храна од Европската комисија издаде предупредување за моделите на Toyota. Се работи за моделите Auris HV, Prius и Prius +. Тие ќе мораат во сервис на отстранување на дефектот.

По највисоките македонски планини со Toyota RAV4: Шар Планина (Втор дел)

Automedia
2 поврзани вести »

Уште еден седан ја напушта САД – фокусот останува на SUV моделите

24auto - пред: 4 часа

Само нкеолку денови откако официјално заврши производството на моделот Ford Fusion, и Buick Regal заминува во историјата. Портпаролот на производот од Детроит за американските медиуми ја соопшти оваа вест потврдувајќи при тоа дека во наредниот ...

Buick повеќе не ја произведува американската Opel Insignia

Automedia
2 поврзани вести »

Lаdа пушта кросовер за млади

24auto - пред: 7 часа

Производителот на автообили од Русија, Lada, излезе со вест дека ќе биде пуштена специјална конфигурација. Возилото ќе се прави во Тољати, а производството ќе стартува уште оваа година. Од АвтоВАЗ велат и дека првите бројки од Lаdа XRАY Сrоss во ...

Побарал помош од државата поради коронавирусот па си купил Lamborghini

24auto - пред: 8 часа

Поради коронавирусот и рестриктивните мерки кои беа воведени, многу држави на бизнисите им понудија финансиска помош со цел побрзо да излезат од економската криза која ги погоди. САД е една од земјите која понуди (и се уште нуди) финансиска помош на ...

Турција со најдолга велосипедска патека во светот (ВИДЕО)

24auto - пред: 8 часа

Турција и официјално може да се пофали дека ја има најдолгата велосипедска патека во светот. Станува збор за новоизградена патека која се наоѓа долж медитеранскиот брег на Турција. Оваа велосипедска патека ги поврзува Самандаг и Арсуз, градови во ...

Јапонска издржливост: Nissаn Nаvаrа помина над 1,6 милиoни километри

24auto - пред: 9 часа

Американскиот курир, Брајан Марфи последните 13 години од животот ги мина возејќи ја својата Nissаn Nаvаrа (познаа уште и како Frоntiеr) по 13 часа на ден, а до почетокот на 2020 година километражата на автомобилот натфрлила 1,6 милиони километри ...

Популарниот Голф 2 „лета“ со 340 километри на час!

Точка - пред: 8 часа

Ова е дефинитивно најбрзиот Голф 2 на светот – опремен е со специјален мотор кој на автомобилот му дава сила практично да „полета“. Неодамна во Германија беше одржан собир на некои исклучително брзи автомобили, а еден посебно се издвои – Фолксваген ...

Наместо 20 за неприлагодена брзина, казна од 1.500 евра за непристоен гест

Додај Гас - пред: 10 часа

Германската полиција не дозволува поигрување со неа Полицискиот оддел на Горна Франконија, регион во германската сојузна држава Баварија, на Facebook објави интересен случај на кршење на законот што се случил во април, а деновиве добил судски епилог.

Викенд тарифа: Како е дизајниран McLaren P1

Авто Плус - пред: 12 часа

Дизајнирањето на автомобили e променлива уметност, а инспирацијата за McLaren P1 дошла директно од природата Стриктните регулативи често го диктираат дизајнот на автомобилите. Но, дури и тогаш, голем дел од денешните автомобили го започнале својот ...