TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

Сте слушнале ли за Road Rover?

Turbo1 - пред: 2 часа

» Пред четири-пет години, Tata како сопственик на Jaguar Land Rover го заштити името Road Rover . Историјата вели дека така се викал проектот од ’50-тите години со кој Land Rover експериментирал со поголем модел од тогаш единствениот рурален ...

Прво освежување за Range Rover Velar: Малку промени однадвор, но многу внатре.

24auto

Land Rover го претстави освежениот Range Rover Velar / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас

Range Rover Velar доби освежен изглед и нов ентериер

Авто Плус

Кајгана Денар

6 поврзани вести »

Продажбата на Peugeot во 2022 е намалена – ама зголемен е пазарниот удел

24auto - пред: 3 часа

Peugeot забележа пад на продажбата во 2022 година, но гледа позитивно во неговиот раст надвор од Европа и во електричната енергија. Peugeot имаше вкупно 1.056.182 регистрации на нови автомобили во 2022 година, што претставува пад на продажбата од ...

Јануарската продажба на Kia девет проценти во плус

Automedia

Еден од секои два нови автомобили во Европа има електромотор во погонот

Automedia

Toyota – Најпродавана светска марка на автомобили во 2022 година

Авто Магазин

24auto 4NEWS Р.С.Европа Алсат-М Zoom

9 поврзани вести »

Mercedes ги претстави освежените GLE и GLE Coupe / ФОТО

Додај Гас - пред: 2 часа

Mercedes-Benz официјално ги претстави освежените GLE и GLE Coupe модели, кои добиле технологија што ги прави уште поспособни за off-road авантури, но и „попаметен“ MBUX систем како и нов plug-in хибриден пакет GLE 400e 4Matic.

Премиера: Освежените Mercedes-Benz GLE и GLE Coupe доаѓаат искучиво со електрифицирани погони

CARClub

Мерцедес ја обнови серијата GLE (ФОТО)

Канал5

Mercedes го освежи GLE и додаде нова PHEV верзија во понудата

Авто Плус
4 поврзани вести »

Новата Honda Civic веќе е во салон и веќе се вози

Automedia - пред: 2 часа

Смената во организацијата на Honda во Македонија веќе се докажува на дело. Макпетрол за увозот, Ауто Трејд за продажбата, новиот Civic веќе е во салон и се вози. Единаесеттата генерација на Honda Civic го продолжува големото име што оваа моделска ...

Новата Toyota C-HR – Made in Turkey

24auto

Тест Toyota Corolla Cross Executive Plus: Игра на сигурни карти

Авто Плус

Во подготовка Toyota Prius GRMN

Локално

Automedia Авто Магазин

6 поврзани вести »

Dacia подготвува нов кросовер кој ќе биде поевтин од Duster

24auto - пред: 7 часа

Групацијата Renault, а особено нивната романски одел Dacia, започна со развој на евтин компактен кросовер. Новиот модел треба да се појави во 2026 година. Ова стана познато од публикацијата на француското издание L’Automobile, кои се повикуваат на ...

Нов Mitsubishi Colt подоцна оваа година

Локално

„Renault“ го претстави првиот „Clio“ со 4×4 (ФОТО)

Денар
3 поврзани вести »

Audi ќе го задржи името E-Tron за електричната ера

24auto - пред: 5 часа

Mercedes сака да се откаже од ознаката EQ, но Audi верува дека значката E-Tron сепак ќе овозможи сè уште мистериозна разлика... Audi има неколку електрични модели во развој, вклучувајќи го и A6 E-Tron, кој го носи името на сите модели со нулта ...

Ауди откри кога доаѓа новиот А8 (ФОТО)

Канал5

Новиот Audi A8 ќе дебитира 2024 година (видео)

Turbo1
3 поврзани вести »

Илјадници луксузни автомобили се распаѓаат во Фукушима (ВИДЕО)

Канал5 - тукушто објавено

Поминаа 12 години од катастрофата во Фукушима. Зоната на исклучување се протега во радиус од 20 километри од самата нуклеарна централа, а го опфаќа и урбаното подрачје каде што е забрането престојување.

Озрачени и заборавени: Погледнете ги автомобилите напуштени во хаваријата во Фукушима

Точка
2 поврзани вести »

Поскап паркинг за поголеми автомобили во Германија?

Слободен Печат - пред: 2 часа

Берлин моментално истражува дали во иднина може да се наплаќаат такси за паркирање врз основа на големината на возилото. Решението изгледа едноставно, а тоа е дел од концептот со кој Сенатското одделение за урбанистичко планирање сака да ја намали ...

Дали за поголеми автомобили треба да се плаќа поскап паркинг?

Кајгана
2 поврзани вести »

БРЗ И АГИЛЕН: Mazda CX-9, еден од најубавите теренци

Пари - пред: 10 часа

Алтернативите како Kia Telluride и Hyundai Palisade имаат поширока привлечност, но CX-9 со турбо полнач е единствен. Mazda CX-9 од 2023 година не мора да ги штиклира сите полиња. Не е најпространиот или најефикасен во три реда, ниту пак ја има ...

Деби за Mazda CX-90. Хибриден теренец со нова технологија, три реда и 345 КС / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас

MAZDA го покажа CX-90 (Видео)

24auto
3 поврзани вести »

Tesla работи на платформа која ќе нуди двоjно поевтини возила

24auto - пред: 8 часа

Веста дека Tesla работи на нова поевтина платформа кружи низ интернетот со месеци, но барем до сега луѓето на Илон Маск не потврдиле апсолутно ништо. Сега американската компанија откри дека навистина работи на нова генерација архитектура, која ќе ...

Ново одложување за Tesla Cybertruck

Денар

Колкав профит оствари Тесла лани?

Кумановски м.

Купил нова Тесла, па му отпаднал воланот додека возел на автопат (ВИДЕО)

Канал5
4 поврзани вести »