TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Петел убил полицајка среде рација

+инфо - пред: 25 мин

Во филипинската провинција Северен Самар во тек на интервенција на илегална борба на петли еден од нив ја усмртил полицајката Кристин Болок. Птицата ја удрила поручничката Болок со нога на која било прицврстено челично острило, остро како жилет, кое ...

Петел за борби убил шеф на полициска станица

Локално

Полицаец бил убиен од петел откако упаднал на нелегална борба со птици на Филипините

Макфакс

Полицаец бил убиен од петел откако упаднал на нелегална борба со птици на Филипините

Опсервер

24Инфо

5 поврзани вести »

Потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции, за да биде среќна (ФОТО)

Курир - пред: 4 часа

Амбер Лук, синокоса љубителка на модификации на телото, потрошила 120.000 американски долари на тетоважи, пирсинг и пластични операции. Од сѐ тоа, „белата синоока девојка на змејот“, како што самата се нарекува, издвоила вкупно 50.000 долари за ...

Потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции, а дури и три недели била слепа

+инфо

Потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции, за да биде среќна

iPortal

Потрошила 120.000 долари на тетоважи и операции, за да биде среќна

Опсервер

MakPress Фактор Кумановски м.

7 поврзани вести »

Што се случува ако воз во Јапонија ТРГНЕ 20 СЕКУНДИ ПОРАНО? НЕ СЕ ОСТАВКИ

Вечер - пред: 3 часа

Јапонска компанија која обезбедува услуги за железнички транспорт поради тоа што возот тргнал 20 секунди порано од наведеното време издаде јавно извинување до патниците. Во Јапонија, земја со најсигурна железница во светот, ретко се случува да има ...

Во Јапонија паѓаат оставки ако воз задоцни минута: Што се случува кога ќе тргне 20 секунди порано?

ММС

ЈАПОНИЈА: Возот тргнал 20 секунди порано, компанијата им се извини на сите

Кумановски м.
3 поврзани вести »

Смртта го раздели најстариот пар во светот

Кумановски м. - пред: 6 часа

Љубовната приказна на еден од најстарите брачни парови во поновата историја на човештвото заврши по смртта на Хулио Цезар Мора Тапија на 110-годишна возраст во неговиот дом во Кито, Еквадор, оставајќи ја само неговата сопруга Валдрамина Меклевија ...

Смртта ја раздели најстарата брачна двојка во светот

+инфо

Смртта ја раздели најстарата брачна двојка во светот по 79 години

Курир

Смртта ја раздели најстарата брачна двојка во светот по 79 години

Независен

Вечер Прес Опсервер OhridNews Денешен iPortal MakPress Пулс24 ТВ21

14 поврзани вести »

Лавот ќе постигне се што ќе посака на поле на финансиите, познанство на интересни и влијателни луѓе за Девицата: ...

Скопје24 - пред: 3 часа

Овен Работа: Совесноста е клуч на успехот во текот на овој месец. Не се впуштајте во ризични потфати, бидете смирени и ако започнувате нови работи, не прескокнувајте важни чекори. Ова е добар период за преговори и состаноци и отпочнување нова ...

Дневен хороскоп за 28.октомври 2020 година

Канал5

Голем успех на работното поле за Скорпијата, лош ден за Овенот – Дневен хороскоп (28.10.2020)

Скопје24

Дневен хороскоп за среда (28. октомври 2020)

ТВ21

4NEWS Кумановски м. Скопје24 Вистина.мк Нетпрес iPortal Кумановски м. Вистина.мк

17 поврзани вести »

Луѓето од овие три земји најмногу се збогатиле во 2020 година

Независен - 27.10.2020

Годината 2020 е тешка во многу аспекти – и за здравствениот систем, и за економијата, како и на политичкиот план. И покрај тоа, богатството на возрасните во три неочекувани земји во светот се зголеми за околу 10 отсто во последните месеци.

ВО ГОДИНА СО КОВИД: Луѓето од некои земји се збогатија во пандемиската 2020-та

Денешен

Луѓето од овие три земји најмногу се збогатиле во 2020 година

Опсервер

Луѓето од овие три земји најмногу се збогатиле во 2020 година

Кумановски м.

А1 On Вечер Прес Курир iPortal Бриф MakPress Локално Press24

14 поврзани вести »

Виц на денот: Преживеани

Слободен Печат - пред: 11 часа

Се случува несреќа на брод, единствени преживеани се Јапонец и Црногорец. Седат двајцата во чамец за спасување и Јапонецот прашува : – Што ќе правиме сега? А црногорецот одговара : – Аман бре, вие Јапонците само нешто да ...

Најпознатите слики од западната уметност што треба да ги знае секој од општа култура

Црнобело - пред: 10 часа

Не треба да бидете експерт за историја на уметност за да имате некакво познавање од оваа област. Уметноста е насекаде околу нас – слики, скулптури, музика, филмови, книги… па добро би било да имаме барем некаков познавање за нејзината историја.

Викенд и Роди Рич со најголем број номинации за Американските музички награди

Макфакс - пред: 9 часа

Канадскиот музичар Д Викенд и Роди Рич ги предводеа номинациите во понеделникот за доделување на традиционалните Aмерикански музички награди (AMAs) 2020, а првпат номинираната Меган Д Сталион со најголем број гласови за женски уметник.

Викенд и Роди Рич со најголем број номинации за Американските музички награди

Опсервер
2 поврзани вести »

„Нетфликс“ подготвува година на задоволства за љубителите на аниме

Макфакс - пред: 9 часа

Стриминг-гигантот „Нетфликс“ во вторникот откри пет сосема нови оригинални аниме серии и уште 11 други серии во различни фази на продукција за следната година. Тоа е еклектичен микс од приказни што ветува нешто за секого – од авантура во тематски ...

„Нетфликс“ подготвува година на посластици за љубителите на аниме

Опсервер
2 поврзани вести »