TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Кашкавалки со путер

Мои рецепти - пред: 49 мин

Подготовка -Во длабок сад, ставете го топлото млеко, путерот, солта, шеќерот и квасецот (растопен со малку млака вода). Промешајте убаво. -Додавајте полека од брашното, матете со лажица, а потоа со рака замесете меко тесто. Оставете да стаса тестото.

Тестото секогаш убаво ќе нарасне – Трик со прашокот за пециво

Скопје24

Тестото секогаш убаво ќе нарасне – Трик со прашокот за пециво

Gotvi.mk
3 поврзани вести »

Домашен сок од јагоди

Кајгана - пред: 1 час

Потребни состојки: 5 кг јагоди 500 гр шеќер 1 лимон 1,5 – 2 литри вода (по желба) Начин на подготовка: Измијте ги јагодите, исчистете ги, исечкајте ги и ставете ги во блендер. Префрлете ги во поголемо тенџере, додајте шеќер, сок од лимон, вода и ...

Слатко од јагоди со сосема малку варење – Супер ароматично и многу лесно, а овошјето останува цело

Нане

Како се чува бананата –  Каде успева најдобро во домот

Gotvi.mk

Рецепт за домашен сок од јагоди од 4 состојки

Црнобело

Пулс24 Точка Репортер Press24 Вечер Gotvi.mk Д-р Митов Скопје24

14 поврзани вести »

Брзи чоколадни триаголници

Gotvi.mk - пред: 1 час

Направете чоколадни триаголници. Лесен и брз десерт со едноставни состојки. Состојки: 200 мл. слатка павлака 200 гр. чоколадо 50 гр. маргарин 150 гр. кршени бисквити 50 гр. ореви 50 гр. мелени бисквити од какао Подготовка: Се става слатка павлака во ...

Нешто вкусно за целото семејство – Портокал колачиња

Слободен Печат

Парен гриз колач (раванија) – стар рецепт, оди сè по 10, за сите љубители на шербетни колачи

NMD

Готов за миг: Неодолив ролат со банани

Gotvi.mk

Вечер NMD Gotvi.mk Мои рецепти Gotvi.mk Мои рецепти NMD Мои рецепти

24 поврзани вести »

Најактуелната борба во овој период – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Слободен Печат - пред: 20 мин

Борбата со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш целулитот што се „таложел“ во зимските месеци кога се јаде калорична храна доаѓа до израз, па голем број жени се обидуваат на различни начини да го решат овој естетски ...

Избркајте го целулитот за само 24 часа

Скопје24

Земете талог од кафе и масирајте го телото – Ќе решите голем проблем пред летото

Gotvi.mk
3 поврзани вести »

Една намирница го менува вкусот на оризот – Без мака до деликатес

Gotvi.mk - пред: 18 мин

Ако сакате оризот да не биде само обично јадење, има еден мал и лесен трик со кој добива супер арома. Кога го варите додадете пиво во водата. Верувајте ќе има супер вкус. Целата постапка е вообичаена, две шолји вода на една ориз, се вари и само се ...

Ќофтиња од компир – Нема јајца во смесата а не се распаѓаат

Gotvi.mk

Проја на стар начин: Посен рецепт за почетници

Gotvi.mk

СОВЕТИ ПРИ КУПУВАЊЕ – Бабите знаат дали зеленчукот е свеж: Морковите се ГРЕБАТ, зелката се слуша, еве што да правите со гравот!

Екран

Gotvi.mk Кајгана Gotvi.mk Нане Црнобело NMD Екран Таратур

16 поврзани вести »

Напиток наменет за оние кои сакаат да ослабат многу килограми – рецепт

NMD - пред: 6 часа

Ви го откриваме најмоќниот напиток за слабеење кој ќе ви овозможи за многу кратко време да ги стопите вишокот килограми. 1 лажичка корен од ѓумбир, изрендан 1 краставица 1 лимон 1 лимета (зелен лимон) 12 листови нане 1 литар вода Измупете ја и ...

Го јакне срцето, ја чисти крвта – маточината е природен лек против депресија, стравови и други пореметувања

NMD

Зошто треба да го замрзнувате лимонот

Слободен Печат

Вкусна билка со лековито дејство, еве зошто треба да користите ѓумбир

Курир
4 поврзани вести »

Храна која не смеете да ја јадете ако имате проблеми со желудникот – Го иритира и создава болка

Gotvi.mk - пред: 4 часа

Ако имате проблем со желудникот, постојани болки, гасови и ако ви е надуван стомакот, обратете внимание на храната. Избегнувајте пржена и многу масна храна, бујони особено од месо, газирано и конзервирано. Не користете ни пикантни зачини.

Вкусни и топли сендвичи: Рецепт за корнети од тесто за пица

Кафе пауза - пред: 4 часа

Со корнетите од тесто за пица можете да експериментирате како што сакате. Ладните корнети се сервираат со салати, како што се салатите со моркови и павлака или пак со колбаси. Кога се топли, тие се нај вкусни во комбинација со стопено сирење и ...

Нов производ од Жито Лукс, идеален за домашна пица со неверојатен вкус

МакМода
2 поврзани вести »

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Кајгана - пред: 3 часа

Во новото видео на Gravity Transformation, ќе ви покажат 9 ефективни вежби за цврст и подигнат задник. Освен тоа што жените обожаваат мажи со цврст задник, овие вежби имаат и придобивки за вашето здравје - ќе ви помогнат да ги зацврстите мускулите ...

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и затегнат задник

Кајгана
2 поврзани вести »

Намирници и напивки што го чуваат здравјето на црниот дроб: Ако ги вклучите во исхраната, нема да имате причина за ...

Убавина и Здравје - пред: 3 часа

Состојбата на црниот дроб може да се подобри со оваа храна и пијалаци Црниот дроб е многу посебен орган. Тој ја прочистува крвта и така нѐ ослободува од штетните хемикалии. Неговата моќ лежи во тоа што дури и кога е оштетен, можете во целост да се ...

Храна за здравје на црниот дроб – Го прочистува и штити

Gotvi.mk
2 поврзани вести »