TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Похувани тиквички од рерна, однадвот крцкави, однадвор меки, превкусни

NMD - пред: 38 мин

Брзи, здрави и вкусни тиквички од рерна, за кои ви се потребни само 4 лажици масло. нема потреба да стоите долго пред шпорет и да ги пржите во длабоко масло. 2 тиквички малку сол 2 лажици брашно 1 лажица пченкарно брашно 1 лажица лебни трошки ...

Погача со спанаќ и сирење – мека како душа, се топи во уста, може да се направи во било кој облик

NMD

Солен ролат со тиквички, едноставен, сочен и вкусен, едноставна и брза подготовка

NMD

Свечена подарок погача: Упатство чекор по чекор

Gotvi.mk

Екран Gotvi.mk Репортер Кајгана Убавина и Здравје Точка Pedijatar.mk Мои рецепти

32 поврзани вести »

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

МакМода - пред: 20 часа

Убавата насмевка е најчесто првото нешто кое го забележуваме кај некоја личност. Иако не се обрнува толку внимание на овие негативни ефекти како на остатокот од телото, свесноста за штетите што чадот од цигарите ги предизвикува на забите и усната ...

IQOS – тутунот се сретна со технологијата

Локално

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

Фактор

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

Црнобело

Stylist Убавина и Здравје

6 поврзани вести »

Едноставен рецепт: Направете си сами сок од праски

Слободен Печат - пред: 20 часа

Состојки: 5 килограми праски 5 литри вода 2 килограми шеќер Подготовка: Потребното количество праски убаво излупете ги и исчистете им ја семката. Добиените праски убаво измиксирајте ги со помош на рачен блендер.

„Оваа маска со јаболков оцет ме спаси од старинските дамки на кожата и ја направи кадифено мека“

Нане

Летна нега: Домашни маски за лице со банана

Точка

Летна нега: Домашни маски за лице со банана

Fashionel

Gotvi.mk

5 поврзани вести »

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

МакМода - 02.07.2020

Најпопуларните вина од сегментот на традиционални вина на винарницата „Тиквеш“ – „Смедеревка“ и „Розе“ добија нова атрактивна амбалажа од 0,5 литри, а на љубителите на виното им се достапни на полиците на продажните места и во угостителските објекти ...

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Магазин

Омилените „Смедеревка“ и „Розе“ на ВВ „Тиквеш“ отсега и во полулитарска амбалажа

Stylist
3 поврзани вести »

Намирници со кои ќе бидете фит – Имајте ги често на менито

Gotvi.mk - 02.07.2020

Постојат здрави и вкусни намирници кои треба да ги внесувате, а важат за фитнес намирници кои се богати со витамини, помагаат за слабеење и топат сало. Тука е авокадото, бананите и малините. Внесувајте морков, пилешко и немасно сирење.

Ги јадете секој ден, а го уништуваат вашиот нервен систем: Избегнувајте ги овие 5 намирници!

Точка

Овие намирници се главни виновници за депресија и лошо расположение

iPortal
3 поврзани вести »

Летен десерт (вафли со сладолед и јагоди )

Пулс24 - 02.07.2020

Во сад ги матиме прво јајцата. Кога ќе се направи густа смесата се додава шеќерот и се продолжува матењето. Додаваме млеко, растопен маргарин, а потоа сувите состојки, брашно, ванила и пециво.

Летен десерт (вафли со сладолед и јагоди )

Мои рецепти
2 поврзани вести »

Три освежувачки летни коктели што можете да ги направите и дома

Црнобело - пред: 23 часа

Без разлика дали ќе биде мини дружба со најблиските (според препораки) или само сакате да се релаксирате после долгиот напорен ден, коктелите се секогаш одличен начин да се освежите. Билките како рузмарин и нане, но и овошјето како јагоди и ...

Рецепт: Како да направите желе со кафе?

Кафе пауза - пред: 23 часа

Сигурно кога сте биле деца сте обожавале желе бонбони, а сега кога сте возрасни и денот не можете да го замислите без кафе, сигурно ќе сакате да го пробате и ова желе со кафе. Погледнете како можете да го подготвите и кои состојки ви се потребни.

Само една коцка е антидепресив – Јадете го ова за расположение

Gotvi.mk - пред: 23 часа

Темното чоколадо е многу здраво за разлика од другите видови и има 70 проценти какао во себе. Има многу антиоксиданси, богати се и со флавоноиди кои го даваат горчливот вкус. Го поттикнуваат хормонот на среќата и расположуваат.

Чоколадо: Афродизијак и здравје

Слободен Печат
2 поврзани вести »